Сладък чипс от ябълки- стъпка по стъпка

  • 3 378
  • 15
  •   1
Отговори
  • ville de Quebec
  • Мнения: 509
Първо искам да кажа Благодаря! на всички вас. Аз пиша рядко, но пък доста често чета и се възползвам от публикуваните от вас рецепти. Отдавна ми се искаше да публикувам тази рецепта, но чааааак сега се наканих Laughing Това е един сладкиш от района, в който живея в момента. моят мааалко загоря, но все пак.....

Сладък чипс от ябълки



Продукти:

6ч.ч. обелени и нарязани ябълки
1/4 ч.ч. захар
2с.л. лимонов сок

Гарнитура:
2/3ч.ч брашно
3/4ч.ч натурални овесени ядки
3/4ч.ч. кафява захар
1ч.л. канела
1/3ч.ч. разтопено масло
1/2ч.ч. настърган кокосов орех
Щипка сол

Ябълките се обелват и нарязват на тънки резенчета.



Объркват се със захарта и лимоновия сок.



Разстилат се в тавичка 8” на 8”. Моята е кръгла и не е с посочените в рецептата размери...



В купа се смесват брашното, овесените ядки, кафявата захар, канелата, солта и маслото, така че сместта да остане зърнестта. След това последно се добавя настъргания кокос и се разбърква.



Гарнитурата се разстила върху ябълките.



Пече се 10-15 минути на най-висока степен 375С



Може да се консумира 5 минути след печенето, по желание полято с мляко.
Добър апетит и да ви е вкусно!

Последна редакция: чт, 08 мар 2007, 04:14 от dalala

# 1
  • Мнения: 6 243
Наистина звучи много обещаващо!
А това като десерт ли се поднася или е вид закуска?

# 2
  • Мнения: 94
Страхотен десерт е това! Но аз го правя без кокосовите стърготини и овесените ядки, наблягам на кафявата захар и стават супер!

# 3
  • Мнения: 5 713
Звучи много вкусно и идейно. Ще се пробва.
Simple Smile

# 4
  • ville de Quebec
  • Мнения: 509
Страхотен десерт е това! Но аз го правя без кокосовите стърготини и овесените ядки, наблягам на кафявата захар и стават супер!

Да, десерт е. Ама не пречи да се яде и като закуска Grinning. Лек десерт.Без кокосовите стърготини си го представям, ама без овесените ядки, не много. Силно препоръчвам да се полива с мляко преди да се консумира. Млякото поема от другите продукти и става почти като крем. Май е най-добре с топло мляко. А и е много по-вкусно с мляко, поне за мен.

# 5
  • В офиса
  • Мнения: 3 996
dalala, звучи много добре! Ех, ако има кой да ми нареже ябълките. Че това 6 чаши, много бе. Колко кг горе долу е?

# 6
  • ville de Quebec
  • Мнения: 509
dalala, звучи много добре! Ех, ако има кой да ми нареже ябълките. Че това 6 чаши, много бе. Колко кг горе долу е?

Да, това е най-неприятната част Laughing Аз този път, точно защото не ми се занимаваше с резане на ябълки, го направих с половин доза и като мярка по-малка чаша 200гр Laughing и стана доста бързо (друг път съм правила цялата доза и с по-големи чаши 300гр и бая време отнема приготвянето на ябълките) Ябълките бяха средно големи, на едната снимка ги има. Белих и резах на 4 парчета една ябълка и с 3 парчета напълвах една чаша, че се и препълваше. И съответно с 3 ябълки напълних 4 чаши, с които направих вчера сладкиша. То, незнам дали точно сладкиш трябва да се нарече....

# 7
  • Pierrefonds, CA
  • Мнения: 802
Аз не виждам снимките  Sad

# 8
  • ville de Quebec
  • Мнения: 509
Аз не виждам снимките  Sad

Ами, влез пак Grinning От сървъра на yahoo e...

# 9
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Звучи доста обещаващо!  Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 3 878
звучи чудно, но не виждам снимки newsm78

# 11
  • Стара Загора
  • Мнения: 184
Не разбрах тавата подмазва ли се с нещо?

# 12
И аз не виждам снимки Rolling Eyes Rolling Eyes

# 13
  • Мнения: 6 243
Далала, и при мен не се виждат снимките. Дали ще ти е удобно да ги качиш на друг сървър?

# 14
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
И аз не виждам снимки. Ако ти е заключен албума, иска  парола или нещо подобно (или е личен, а не публичен) снимките си ги виждаш само ти или някой на който си дала парола. Така че или го отключи, или качи снимките другаде където могат да се разглеждат без парола.

Общи условия

Активация на акаунт