Отново за високото кръвно и бременността!

  • 944
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 33
Здравейте момичета, бих искала да споделя с вас тревогите си. Бременна сам в края на 7-мия месец. Имам високо кръвно, вдигнах до 165/100, задържахаме в болница за три дена, направиха ми необходимите изследвания и овладяха кръвното - пуснаха ме. Казаха ми да спазвам абсолютно безсолна диета и да меря и записвам редовно кр. Взимам лекарсвто Алдомет. Меря го всяка сутрин, обяд, седобед и вечер. Вече 5 дена подред следобяд (okolo17 h) кр. ми е около 140-150/80-90 за около 1 час и половина и после пада и е около 120/80. Много ми е притиснено, в други ден сам на консултация и ще разговарям с лекарите по въпроса. Ако някой е имал подобни проблеми нека да сподели с мен. Благодаря!

# 1
  • varna
  • Мнения: 1 012
ами скоро преди около 2седмици имаше такава тема-провери назад-още едно момиче питаше за кръвното и тя имаше същия проблем,аз само мога да ти кажа с какво да го сваляш-кис мляко с канела, и чесъна също много сваля newsm10

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Ами аз си искарах почти цялта бременност на Допегит с високо кръвно. Мерих го по три пъти на ден и записвах данни, пиех си редовно лекарствата. В болница не се наложи да влизам, но пък спрях работа много рано за да избегна максимално всякакъв стрес. През цялото време бях на диета - без сол, без захар, без мазнини. Освен за кръвното стриктно следях и килограмите, защото многото качени килограми допълнително усложняват ситуацията. Ами това беше при мен, резултата-изкарах си бременноста до началото на 40 седмица и ми направиха секцио /беба беше освен това седалищно-крачно предлежание/. Смятам, че ако следиш всички показатели, ако си спазваш много стриктно диетата и си пиеш редовно лекарствата всичко ще бъде на ред и ще имаш едно здраво и красиво бебче. Успех  bouquet

# 3
  • Варна
  • Мнения: 1 131
Здравей Мери! Аз през първата си бременост доста препатих от високо кръвно. В края на 7м ми го откриха и веднага влязах в болницата до края на 8ия когато родих. При мен проблема беше, че така и не успяха да го свалят, имах албумин и отоци. Бебето спря да расте и за това се принудиха да го извадят със секцио в 35 г.с. Много е сериозно и опасно високото кръвно - не ти го казвам за да те плаша, а за да си го следиш редовно и да бягаш веднага на лекар при нужда. Ако имаш въпроси - питай!

# 4
  • Петрич
  • Мнения: 321
И аз имах високо кръвно и албумин.Искаха да ме вкарат в болницата,но когато  ми казаха,че ще ме хоспитализират, вдигнах кръвното на 180/100 Laughing.Решиха да ме оставят вкъщи да се лекувам с Допегит и да си следя кръвното и така до раждането,което беше предизвикано.
Не се притеснявай,отиди на лекар и той ще ти каже какво да правиш.

# 5
Здравей и от мен. Пази се и внимавай, защото е опасно.
аз минах два пъти по този път и чак втората бременост ми откриха кръвното или по скоро аз го открих. Първата бременост беше фатална, но пий хапчета и се пази от всичко стрес, натоварване и всичко което може да те притесни. Когато забременях втори път съвсем случайно го установих и не се наложи да пия някакви сериозни хапчета - гълтах мента, глог и валериан, те те успокояват и помагат или поне на мен ми помагаха. Не стигнах до други хапчета защото се водех рискова бременност и .... през цялата бременност пиех и фолиева киселина за беба  дори по две таблетки, незная за какво й помагаше но всичко мина ОК!
късмет и не се притеснявай.

# 6
  • Мнения: 1 802
Аз ще допълня, че не бих си седяла спокойно в къщи със такова кръвно!
Моята бременност мина по същия начин, но влязох веднага в болница. Все пак каквото и да се случи, там бременната е под наблюдение. Бях със преекламсия и родих в 33 г.с. - седмаче. И то точно от високото кръвно!  Confused От него може да се отлепи плацентата...
Бих те посъветвала, колкото и да ти е гадно...да поискаш да си под наблюдение, т.е. в болница!
Желая ти успех!  Hug

# 7
  • Мнения: 33
Благодаря на всички момичета които сте ми писали имах нужда от морална подкрепа. Вчера бях на консултация - кр. ми беше 145/95 първоначално, изпратиха ме на изследване НСТ - за сърдечната дейност на бебето и движенията - то беше добро слава Богу, аз се поуспокоих и след малко кр ми беше 120/75, изследванията които им занесох бяха добри и ми казаха да се пребирам и да спазвам нещата, които са ми препоръчали преди - безсолна диета - редовно следене на кр. и тн, това и правя.
Скоро пак ще пиша.

Общи условия

Активация на акаунт