По какви причини родихте секцио?

  • 3 344
  • 46
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 611
Теzи дни поспорихме с една приятелка - какви са най-честите причини zа прибягване до секциото.
Та.........

# 1
  • София
  • Мнения: 2 300
Тесен таз.

# 2
  • Мнения: X
Цитат на: Elfi
Тесен таз.

И аз и нисък ръст ми казаха, което много ме изненада. /в смисъл, че е показател, не че не си знам, че като седна на тротоара ми се люлят краката Mr. Green /

# 3
  • Мнения: 86
Ами аз не знам за кой отговор да гласувам Thinking . Знаех че има голяма вероятност да е секци (голямо бебе, висок корем ...) Обаче до последно пробвахме за нормално раждане, което не тръгна съвсем нормално и се наложи секцио, та при мен е хем почти по спешност, хем предварително се предполагаше че тази възможност е 80% сигурна ....

# 4
  • Мнения: 8 769
По спешност.
arrows, опциите "планово" и "по желание" леко се припокриват, според мен. Може би едната опция трябва да е "по медицински показатели" Grinning

# 5
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
Цитат на: Туфи
По спешност.
arrows, опциите "планово" и "по желание" леко се припокриват, според мен. Може би едната опция трябва да е "по медицински показатели" Grinning


И аз така мисля. Аз родих секцио заради късогледство и бих гласувала в тази, липсваща, категория.Wink

# 6
Размерите на бебето ми не позволяваха да родя по естествен начин. Доктора още по време на бремеността ми каза, че ще раждам секцио. Но, когато настъпи часът направих 6см разкритие за 1 час и той реши да изчака, все пак да пробваме нормално. Но след това, за 7 часа не мръднах и см повече и ме вкараха в операционната.

# 7
  • Мнения: 46 438
Имам 3 миоми, най-голямата беше до главичката на бебето и не можа да се намести, беше с неправилно предлежание - лицево. Едро бебе = 3.600 кг. Аз много исках секцио, защото ме беше страх при всички тези неща, но докторите решиха да тръгне нормално, защото има вероятност да се намести при контракциите, но не се намести и като станаха на 2 мин. ме срязаха по спешност .........

# 8
  • Мнения: 3 611
Понеже не е въzможно да променя анкетата,  като писах "планово" имах предвид по медицински покаzатели.

# 9
  • София
  • Мнения: 6 522
Планово
1. тесен таз
2. 2 бебета и двете с дупетата надолу, едната даже с краката надолу - права е била в корема ми нахалницата  Stuck Out Tongue  Stuck Out Tongue  Stuck Out Tongue

# 10
  • София
  • Мнения: 2 100
тесеб таз, двурога матка, седалищно придлежание!
Писах по спешност, защото не сме го планирали, знех че ше раздам скцио, но тъгна в края на 8ми месец и веднага ме оперираха!
Май с планово трябваше да гласувам Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 4 965
Трябваше да е планово - Киска беше с дупето надолу и се беше заклещила в таза ми още през 7-мия месец, а Еска пък беше прекалено високо. Понеже тръгнаха да излизат по-рано - стана по спешност няколко седмици по-рано.

# 12
  • Мнения: 3 153
Гласувах с първия отговор.

# 13
  • Мнения: 4 915
По желание - заради 4 години стерилитет. Рискът при секцио за бебетата е по-малък.

После пък лекарската комисия прецени и че имам тесен таз.

Тъй че - по желание и в последствие - по медицински показатели.

# 14
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Не знам кое да отговоря.
При първото раждане секциото се наложи в процеса на раждането (но не чак по спешност)
Второто беше планово секцио (заради първото секцио)

Общи условия

Активация на акаунт