отново за момченцета

  • 3 208
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 117
Здравейте, момичета! Днес имах неприятно изживяване. Наложи се да водя сина ми на уролог за забелване на пишлето. Доста беше зачервено и го болеше. От бебе сме започнали да издърпваме по-малко пишлето, уж нямаше проблем, а сега изведнъж.....  Sad  Докторът му я оголи и сега детето страшно много плачи и го боли, не иска да пишка. Много се притеснявам, понеже съм чела най-различни неща и ми се свива сърцето. Има и нещо друго - уролога ми каза да не правя нищо сега, а чак в понеделник да отида отново, а доколкото знам трябва да се правят промивки от тетра или нещо друго. Посъветвайте ме, момичета, какво да правя? Сърцето ми се е свило.....  Cry Cry

# 1
  • София
  • Мнения: 6 011
Не разбрах колко е голям сина ти,моя беше на 3 мес. когато педиатърката му я забели/имаше бактерии и се съмняваха,че е замърсено мястото-сгрешиха,но бебо е със забелена пишка вече/.Много плака по време и след интервенцията-на всяко уриниране-общо около 20 часа.Не можа и да спи-направо се гърчеше от болка.Тече малко кръв.Педиатърката каза на всеки памперс да я издърпвам и да капвам риванол.Беше си направо рана,но за 3-4 дни се оправи и сега няма проблем.

# 2
  • Мнения: 117
На 1г.8м. е, и мен това ме притеснява, да не се получи някакво усложнение, понеже доктора ми каза нищо да не предприемам, а мисля че задължително е промивки да се правят...

# 3
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Слагай му компреси от смрадлика.На стерилна марля и да седи в памперса.Нормално е да плаче като пишка.Ще му мине за 2 дни и ще забрави.Знам, че ти е болно като гледаш как плаче!
 И моля темата да не стане хулене по майката за това, че е разрешила тази манипулация!

# 4
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Моето дете беше на същаъа възръст.Успокой се!на мен лекаря ми каза за компресите.

# 5
  • Мнения: 117
Благодаря, Биляна! Аз също съм против тази манипулация, но пишлето на Симеон беше ужасно зачервено и подуто и трудно пишкаше. При тази ситуация реших че е по-добре да го види специалист. Педиатърката ни го видя и ни изпрати при уролог и сега направо място не мога да си намеря....  Може би ще послушам съвета ти и ще му правя компреси, въпреки че този уролог не ми позволява до понеделник. Но искам да те питам, че не ми стана много ясно - слагаш тази марличка със смрадлика да стои в памперса, така ли?

# 6
  • Мнения: 1 273
Ох и на мен това ми е болна тема. Сумати пъти във форума съм чела,че било глупост и отживелица. Но аз лично съм виждала последиците от незабелванетоо--брат ми получаваше възпаления нон стоп и много се мъчеше, точно защото майка ми си спестяваше тая процедура--та ходеха на уролог доста често. Аз лично му я забелвам--много малко и почиствам с кислородна вода (надявам се да нямаме проблеми) . Повечето момченца нямат проблеми, но при някои незабелването води до неприятни последици. В някои западни книги даже се препоръчва бебето да се обрязва още в родилния дом. Но тук в БГ на това не се гледа с добро око.
Дано бебчо бързо се оправи Hug

# 7
  • Мнения: 1 455
Дано да забрави,моя син месеци наред не ми даваше да пипам там,а два месеца рева много,като му я заголвах.Тогава беше на 1г. 2м. и като я забелиха,ни изписаха антибиотик и компреси със смрадлика.Обаче ако много го боли,по добре не я пипай щом ти е казал,не знам.Просто при нас травмата беше голяма и много се изтормози малкия Tired
Дано бързо се оправите Peace

# 8
  • Мнения: 24 467
Ох и на мен това ми е болна тема. Сумати пъти във форума съм чела,че било глупост и отживелица. Но аз лично съм виждала последиците от незабелванетоо--брат ми получаваше възпаления нон стоп и много се мъчеше, точно защото майка ми си спестяваше тая процедура--та ходеха на уролог доста често. Аз лично му я забелвам--много малко и почиствам с кислородна вода (надявам се да нямаме проблеми) . Повечето момченца нямат проблеми, но при някои незабелването води до неприятни последици. В някои западни книги даже се препоръчва бебето да се обрязва още в родилния дом. Но тук в БГ на това не се гледа с добро око.
Дано бебчо бързо се оправи Hug

И аз съм чела напоследък изказвания против такива манипулации, но не мога да се съглася. Правя ги редовно и на двете си момчета от съвсем малки и много постепенно. С големия никога не сме имали проблеми. Надявам се така да бъде и с малкия.
Нали сте чували за баните девитини, че като му се доядало на момченце нещо му се подувал пениса? Това си го обяснявам именно с неспазване на хигиената при малките момченца пък те нали знаете бабите като не могат да си обяснят нещо вземат, че си съчинят някоя глупост, вместо да се търси истинската причина. Моят "батко" е изключително лаком, как на него не му се случи? Просто редовно го почистваме- аз или баща му, но напоследък, вече е голям, само баща му и се учи сам да го прави.
Лошо е, че при Вас се е стигнало до проблем. При нас педиатърката ни каза още в началото, че не го правим добре и трябва цялаа кожичка постепенно да се издърпа назад, до около 10-12 месеца. Малко "залепнала" част да остане това е евенуален причинител на инфекции. Вярно е, че при Вас сега положението е много лошо, детенцето плаце и го боли, но така е по- добре, особено когато се използва компресчета, отколкото да се случи нещо по- лошо. На колега на съпруга ми се е наложило подобна манипаулация на момченцето, имало и и кръв и гной, абе било си е направо наложително, но след това всичко се е оправило до седмица.
Желая Ви възможно най- малко срадания и бързо и успешно оправяне.

# 9
  • Мнения: 2 082
Аз слагах тетрата в бурканче  и после мушкахме пишката да постои малко/ако стои детето разбира се /

# 10
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Но искам да те питам, че не ми стана много ясно - слагаш тази марличка със смрадлика да стои в памперса, така ли?
        Зависи как се чувства детето и какво разрешава.Когато сменяш памперса, или изтискваш от марлята смрадликата да облее пишлето, или я оставяш намокрена в памперса.По-удачен е първия вариант.Трябва да се прави 4-5 пъти на ден, така ми каза хирурга.И смрадликата в никакаъв случай да не е топла, а със стайна температура.
 На моето дете два пъти се наложи да правят тази манипулация и гаранция, че сега нищо не помни.Опитва се сам да забелва.

# 11
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Самият ден на минипуацията, детето го боли, когато пишка май щипе гадно, затова плаче. Щом докторът ти е казал, не предприемай нищо, предполагам, че днес вече са по-добре нещата. В понеделник, като го види, ако има проблем ще ви изпише нещо.

# 12
  • Мнения: 24 467
А ако може да попитам майката- след манипулацията действително какво точно ви посъветва докторът? Предписа ли ви нещо? Той добре знае как се чувства детенце след такава, сигурно има много такива в професионалния си живот.

# 13
  • Мнения: 2 616
Ох и на мен това ми е болна тема. Сумати пъти във форума съм чела,че било глупост и отживелица. Но аз лично съм виждала последиците от незабелванетоо--брат ми получаваше възпаления нон стоп и много се мъчеше, точно защото майка ми си спестяваше тая процедура--та ходеха на уролог доста често. .....

А на моя съпруг майка му не му я е забелвала (нали и ние чакаме момченце, та разпитах) и нищо му няма и никъде не е ходил да му я забелват!!!!

# 14
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
И моят син премина през тази манипулация преди няколко месеца.Много се измъчваше след това, когато пишкаше, но мина за 3-4 дни.Сега няма никакви проблеми.Правилен съвет е дал уролога да не се пипа пишлето 2-3 дни,след това всяка вечер внимателно се забелва за да не се срастне пак.
Прави комрес с Риванол,отвън, без да забелваш.Като минат няколк дни прави и когато е забелен.
Такива бяха съветите на уролога, направил манипулацията на сина ми.Следвах стриктно съветите му и нямахме проблеми. 

Общи условия

Активация на акаунт