Директен антиген от цервикален секрет?????

  • 1 237
  • 1
  •   1
Отговори
Здравейте момичета!
Хич не ми се искаше да пиша пак и пак за хламидиите, но това дето ми се случва, нещо не го разбирам??? newsm78  Преди известно време правихме изследвания за хламидии и резултата беше 22 единици IgG при норма 9-11, 3 единици IgM и 2 единици IgA пак при същите норми -
9-11. Сега пуснахме контролата тук в Благоевград, понеже нямахме възможност да ходим до София, обаче първата питанка беше още кат видях резултатите. Явно изследват по някъв друг метод, който ми е абсолютно "студио Х". Отново излиза наличие за IgG при норма < 1:16 - резултат 1:256!!! newsm61 Другите 2 отново са в границите. Сега ми казаха, че трябвало да се направи някво си изследване ли, много знам и аз кво е :"директен антиген от цервикален секрет". Някой да знае за кво става на въпрос? То нали IgG е наличие на антигени от стара, отминала инфекция, пък аз си имам хроничен цистит и преди около година бях направила хидронефроза на десния бъбрек. Може ли от там да идва това наличие на по-високи стойности? Вече и аз незнам какво става, на кого да вярвам, къде да ходя и кво да правя!!!!

# 1
  • Мнения: 4 324
Здравей,
И аз проблем с хламидиите имам .... Sad
На теб явно са ти взимали кръв за изследване, а аз правих теста за който говориш със цервикален секрет. Моя д-р предпочита този начин за диагностициране. Нищо особенно не е, просто ти взимат секрет като при цитонамазка и резултатите май излизат след няколко часа.

Аз довечера ще ходя на контролен преглед да видим дали сме ги изтребили тези гадове.

За титрите, нищо не мога да ти кажа, много са ми неясни.

Общи условия

Активация на акаунт