Е т'ва беше тъпо!

  • 1 946
  • 21
  •   1
Отговори
  • По-близо до звездите
  • Мнения: 274
Току-що гледах предаването за абортите по бТВ, темата за които дискутираме вече от два дни и очите ми направо се ококориха ей така  Shocked Shocked Shocked
Тия хора, дето са се писали свещеници, нямат нищо общо с трезвото разсъждение (да не го наричам здрав разум) по отношение на:
1. семейното планиране
2.контрацептивите
3. свбодната воля
Библията казва едно много важно нещо, с което съм напълно съгласна: "ОБМИСЛЯЙ ВНИМАТЕЛНО пътеката на краката си и всичките ти пътища нека да бъдат добре уредени" Naughty
Дядо ми беше служител в православна църква и свекър ми също е, но никога не съм чувала такива глупости от тях - че не трябвало да се пазиш, когато не искаш да имаш деца #Crazy
Всяко семейство само решава колко деца да има (освен ако някой път се получи дупка в презерватива Embarassed Mr. Green). И също така всяко семейство решава КОГА да ги има.
Аз съм категорично против абортите тип "да поправим грешката". И съм ЗА следното:
по-добре е да не се зачеват деца, отколкото да се убиват. Защото, като изключим медицинските аборти и другите клинични случаи, голям процент от останалите МОГАТ да бъдат спестени с повече информация и просвещаване още от тийнейджърска възраст.  Peace
Тогава изобщо няма да дискутираме такива теми и няма да ви пиша ей това, дето го чух на улицата със собствените си уши от две деца в най-малките класове: "Ами ти прави секс сега, докато не ти е дошло, че после вече става опасно!" #Cussing out #2gunfire Sick

А за секса - това, което каза онзи поп, чв трябвало да спреш да правиш секс с жена си, ако не искате да имате повече деца, е ЧИСТА ЛЪЖА, защото в БИБЛИЯТА пише следното по този въпрос:

Мъжът нека има с жената дължимото към нея сношение; също и жената ϧ с мъжа.
Не се лишавайте един друг от съпружеско сношение, освен ако бъде по съгласие за малко време.

И от мен да знаете: невинаги църквата учи това, което го пише в Библията. Защото Бог е против абортите, но е ЗА  контрацептивите, секса (в брака) и планирането на семейството!!!
Ах, че се ядосах #Cussing out

# 1
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Честно казано не се трогвам особено.
Нито така наречените свещеници са авторитет за мен, нито настолната им книга.
Надявам се, че хората като цяло имат здрав разум и няма да им обърнат много внимание на бръщолевиците.

Споко:)
Не си хаби нервите за такива неща.
  bouquet

# 2
  • Мнения: 1 072
За съжаление Православната ни църква е в аут от десетки години насам. Нямаме духовни наставници и всеки се оправя сам в тази насока.

За превенцията и приучаването към полова култура съм съгласна с теб. Вече си говорим за секс с дъщря ми. Не че имам какво толкова да ми казва, но искам тя да свикне да споделя с мен . Мисля да не оставям разговорът за "птичките и пчеличките", "контрацептивите и презервативите" нито на Църквата, нито на спец. час в училище. Това си е моя работа. И съм длъжна да бъда в час.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 079
За съжаление Православната ни църква е в аут от десетки години насам. Нямаме духовни наставници и всеки се оправя сам в тази насока.

Това си е моя работа. И съм длъжна да бъда в час.
Абсолютно съм съгласна!
Подкрепям letia6tata_krava ! Peace  bouquet

# 4
  • Мнения: 8 999
Много ми се искаше да гледам въпросното предаване, но съм на работа. За просветата си права - това е най-необходимата крачка за намаляване на абортите, но от друга страна тук въпросът е принципен - не става дума нито за изкореняване на невежеството, нито за контрацептиви, а въобще дали да са разрешени или забранени абортите. Смятам, че въобще не е редно да се обсъжда този въпрос - когато едно дете не е желано, дори със закон не може да наложат на майката да го иска, обича и отглежда. Проблемът касае само жените, но в случая се кометира само от мъже. Вече се изказах в темата за това дали ще подкрепим становището на църквата против абортите, че цялата тази работа намирисва на .... расизъм /в момента не се сещам за по-подходяща дума/ и краен антифеминизъм...

# 5
  • Мнения: 2 553
Аз съм на мнение, че една жена преценява иска ли, може ли и т.н. Ако реши, че трябва да направи аборт, би трябвало да има пълното право на това. Ако реши, че иска да си роди и ОТГЛЕДА детенце - също.Но това да се прави безразборен секс без предпазни средства, да се раждат дечица и после да се оставят на произвола на съдбата е безумие  Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 68
Говорят глупости, но бъди сигурна, че няма  кой да им вярва. За какво се нервираш- не ни стигат всякакви по-сериозни проблеми, с които се сблъскваме всеки ден, та ще им обръщаме внимание на тези "божи слижители". Имало е и такива времена, отминали са отдавна  и е време да се усети тази институция, че на народа не му пука от нейните малоумни изцепки.

# 7
  • Мнения: 1 629
Тъпо е, че всички се вбесявате от глупостите, които ръсят свещениците, без това да ни касае пряко. Нелепо е да се мисли, че би се приел закон срещу абортите, поради идиотизма на някои хора.
Тъпо е, че това е супер безсмислена тема, поредната, по този въпрос.
Тъпо е, че темата за децата с увреждания, които не могат да стигнат до класните си стаи, е на трета страница.
Тъпея си аз, нищо лично.

# 8
  • Мнения: 4 621
Честно казано не се трогвам особено.
Нито така наречените свещеници са авторитет за мен, нито настолната им книга.
Надявам се, че хората като цяло имат здрав разум и няма да им обърнат много внимание на бръщолевиците.
Абсолютно подкрепям  newsm10

# 9
  • Мнения: 2 759
...невинаги църквата учи това, което го пише в Библията. Защото Бог е против абортите, но е ЗА  контрацептивите, секса (в брака) и планирането на семейството!!!
             Много хубаво си го написала. На всичкото отгоре и вярно  Peace.

# 10
  • Мнения: 24 467
Току-що гледах предаването за абортите по бТВ, темата за които дискутираме вече от два дни и очите ми направо се ококориха ей така  Shocked Shocked Shocked
Тия хора, дето са се писали свещеници, нямат нищо общо с трезвото разсъждение (да не го наричам здрав разум) по отношение на:
1. семейното планиране
2.контрацептивите
3. свбодната воля
Библията казва едно много важно нещо, с което съм напълно съгласна: "ОБМИСЛЯЙ ВНИМАТЕЛНО пътеката на краката си и всичките ти пътища нека да бъдат добре уредени" Naughty
Дядо ми беше служител в православна църква и свекър ми също е, но никога не съм чувала такива глупости от тях - че не трябвало да се пазиш, когато не искаш да имаш деца #Crazy
Всяко семейство само решава колко деца да има (освен ако някой път се получи дупка в презерватива Embarassed Mr. Green). И също така всяко семейство решава КОГА да ги има.
Аз съм категорично против абортите тип "да поправим грешката". И съм ЗА следното:
по-добре е да не се зачеват деца, отколкото да се убиват. Защото, като изключим медицинските аборти и другите клинични случаи, голям процент от останалите МОГАТ да бъдат спестени с повече информация и просвещаване още от тийнейджърска възраст.  Peace
Тогава изобщо няма да дискутираме такива теми и няма да ви пиша ей това, дето го чух на улицата със собствените си уши от две деца в най-малките класове: "Ами ти прави секс сега, докато не ти е дошло, че после вече става опасно!" #Cussing out #2gunfire Sick

А за секса - това, което каза онзи поп, чв трябвало да спреш да правиш секс с жена си, ако не искате да имате повече деца, е ЧИСТА ЛЪЖА, защото в БИБЛИЯТА пише следното по този въпрос:

Мъжът нека има с жената дължимото към нея сношение; също и жената ϧ с мъжа.
Не се лишавайте един друг от съпружеско сношение, освен ако бъде по съгласие за малко време.

И от мен да знаете: невинаги църквата учи това, което го пише в Библията. Защото Бог е против абортите, но е ЗА  контрацептивите, секса (в брака) и планирането на семейството!!!
Ах, че се ядосах #Cussing out

Именно за това предварително вчера писах в тази насока по другата тема, повдигната от Воден дух. Сигурна бях, че свещениците не се спират само до абортите и когато дадох примера с Онан, абсолютно бях убедена, че ще повдигнат и този въпрос. По една или друга причина широките и неограничени тълкувания вече казах, че не ми харесват, те могат много да навредят на една идея.
Един аборт може да се наложи не само поради медицински причини, много други основателни според мен причини като примери бяха посочени от други участници по темата за евентуалната подкрепа от страна на майките по отношение забраната на абортите.
Ами то дори и да стъпиш на криво е човешко, а няма по- голямо благо от прошката за греха.  Човек е слабо същество и честто кривва от пътя. Защо едно такова кривване да води до резултати, които цял един, че и повече човешки животи да не могат да  изкупят?  Пък и контрацептивите не са сто процентова гаранция срещу подобни резултати.  Така че не само контрацептивите, но и правото на жената на аборт подкрепям и не мисля, че самият аборт е грях сам по себе си. И отново казвам- не говоря от свое име, това не ми е стигало до главата, а се поставям на мястото на жените, на които това се налага. Така че мнието ми по този въпрос далеч не е продиктувано от желание за самозащита и самооправдание. Дори и разумни и запознати с проблема хора, живеещи в едно нормално и здраво семейство, могат да бъдат сполетени от неприятната участ да е налице зачатие без желание, дори при изрично нежелание за това. Съзнанието и моралът ми не го нарима за грях и не намирам абортът за убийство.

# 11
  • Мнения: 4 555
Църквата ни си е наела някой PR да им вдига рейтинга, но явно не е особено кадърен.
Нали Папата не признава нито абортите, нито контрацептивите. И нашите - да не останат по-назад.
То не беше призив да се горят книгите за Хари Потър, то не беше призив да не се гледа Шифърът на Леонардо. Сега и това.
Явно са решили, че положението е прекалено отчайващо и трябва да намерят начин да се говори за тях, независимо какво. Само че нищо оригинално не могат да измислят и копират едно към едно всеки скандал от католическата църква, за да го предизвикат и у нас, само и само да влязат в медиите.

# 12
  • По-близо до звездите
  • Мнения: 274
...невинаги църквата учи това, което го пише в Библията. Защото Бог е против абортите, но е ЗА  контрацептивите, секса (в брака) и планирането на семейството!!!
             Много хубаво си го написала. На всичкото отгоре и вярно  Peace.
Че е вярно, вярно е. Иначе най-големите грешници щяха да са производителите на... контрацептиви hahaha

# 13
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 215
църквата първо да се справи с проблемите си, защото батакът там е пълен. после да мисли за абортите.

# 14
  • Мнения: 24 467
Ами да питам за протокола- прекъснатият полов акт като вид контрацепция ли го възприемат в Църквата? Или чак пък такива задълбочени тълкувания не предлагат? Че то пък горките мъже от ада да не излязат!

Общи условия

Активация на акаунт