Инфекциозна мононуклеоза!Моля за съвети!

  • 3 322
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 822
Сега разбрах от лекарката ни,че синът ми най-вероятно има инфекциозна мононуклеоза. А и бебка прихвана - започна да киха и има силна хрема. Моля ви,ако някой е боледувал или има повече информация за лечението и диетата да ми помогне!Ще ви бъда много благодарна!

# 1
# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 127
Как установихте тази диагноза? При големия имаше съмнения, заради уголемените лимфни възли, но доки каза, че само с кръвен тест от вената се доказва. Аз много се бях притеснила, но тя каза, че лечението същото като при ангина, но се следи черния дроб, защото обикн. там дава поражения.

# 3
  • Мнения: 822
правиха му пълна кръвна картина и дефиринцирано броене на клетките - мисля че така се казваше това изследване, но му взеха кръв от пръстчето.
май още не е съвсем сигурна, защото каза,че в понеделник ще правим допълнителни изследвания, незнам точно какви.но за сега е такава диагнозата.

# 4
  • Мнения: 294
Не знам дали ще съм ти много от полза, защото подробностите съм ги забравила - брат ми беше болен от това "чудо" през 1999г. Започна като настинка, 2 седмици го лекуваха с антибиотици и антипиретици, но температурата не му спадаше под 37.5 и накрая се изрина (появи се червеникав обрив). Поставиха диагноза инфекциозна мононуклеоза. Изпратих ни в инфекциозна болница и там лежа 2 седмици... Беше много не приятно  Sad. Е, излекуваха го там, но цял месец беше "ходене по мъките". Много се надявам да ви е грешна диагнозата... Тази болест е трудно откриваема. На мен тогава лекарката ми беше казала, че едва ли не само така се установява - след обрив от някакъв АБ с О... беше, не мога да си го спомня в момента.  Успех  bouquet

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 127
На мен тогава лекарката ми беше казала, че едва ли не само така се установява - след обрив от някакъв АБ с О... беше, не мога да си го спомня в момента.  Успех  bouquet

Аугументина е от тази група АБ при които ще се получи обрив. На нас ни го изписаха и понеже аз отказах да му вземат кръв от вената, д-ката каза, че ако се изрине до 3 дни значи е мононуклеоза.

# 6
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Прекарвала съм го и аз, и детето.
При мен го диагностицираха чак след обрива от антибиотика, доста се подплашиха, сложиха ме на системи и на диета.
Детето ми го хвана на около 2,5 год, диагностицираха веднага с кръвни изследвания, не пи антибиотик, само витамини и облекчаваща черния дроб диета (без шоколад, тлъсто, жълтък, солено и тн) и мина за около 10-15 дни, в домашни условия. Казах, че има антибиотици, от които няма да се обрине, но аз не исках да рискувам и не дадох АБ.

# 7
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
И аз съм я изкарала. Натъпках с антибиотици ( 2-3 смени лекарката ), докато се ориентират лекарите от какво съм болна. Лежах във Втора градска - само витамини и май за температурата. Мина ми за една седмица.

# 8
  • Мнения: 91
прочети "споделете своя опит с мононуклеозата"

# 9
  • Мнения: 822
Сега и бебка е болна. Незнам дали е прихванала. Снощи доста плака, има силна хрема и температура 37 и 7. Обаждах се на докторката  - каза дурацеф. Притеснявам се. б Cry
Каза да и давам и панадол. Сега след панадола се чувства по-добре, дори ходи с паяка.
А баткото е по-добре, но кашли. Пие зинат.И на него искаха да му изписват аугументин,но аз го отказах,че предния път имахме силно разтройство, като вода от него.

# 10
  • Мнения: 3 116
На мен тогава лекарката ми беше казала, че едва ли не само така се установява - след обрив от някакъв АБ с О... беше, не мога да си го спомня в момента.  Успех  bouquet

Аугументина е от тази група АБ при които ще се получи обрив. На нас ни го изписаха и понеже аз отказах да му вземат кръв от вената, д-ката каза, че ако се изрине до 3 дни значи е мононуклеоза.

3 дни от началото на приема или 3 дни след спиране на приема ?

Дъщеря ми се изрина 2 дни след спирането на приема. Изследваха я с ПКК и диференциално броене и не установиха мононуклеоза. Казаха че при мононуклеозата се променяли някакви клетки и ясно се виждало в ДКК.

Общи условия

Активация на акаунт