Урина от момиченца - как?

  • 1 567
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 950
Вече сме на 6 месеца и трябва да й взема урина за изследвания, но представа си нямам как да стане това. Вие как успяхте да се справихте?

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
В аптеките се продават колектори за урина.Купуваш си,слагаш го и чакаш.

# 2
  • Мнения: 4 053
ами в аптеките се продават едни контейнерчета,които се залепват за дундата,
и така чакаш,ама аз лично никога не съм успявала да взема така урина,а с памуче сложено в памперса  Wink

# 3
  • Мнения: 2 553
Ето как беше при нас:

Съблякох я гола, сложих я на плотчето за преобуване, минах лекичко по коремчето с една мокра кърпичка, духнах 2 пъти и тя се изпишка ( в предварително подготвено стерилизирано бурканче от пюре - държах бурканчето където трябва  Joy ).

Другия вариант е да си вземеш колектор за урина - има по аптеките едни пликчета с лепенка - залепваш го където трябва, слагаш памперса и я оставяш. Следва просто често да проверяваш дали е свършила работата  Peace

Малко объркано ти обясних, но се надявам, че си ме разбрала  Hug

# 4
  • Мнения: X
ами в аптеките се продават едни контейнерчета,които се залепват за дундата,
и така чакаш,ама аз лично никога не съм успявала да взема така урина,а с памуче сложено в памперса  Wink
Точно така взимах и аз от моята щерка.Нямаше проблем, че урината не е стерилна. Peace

# 5
  • Мнения: 2 197
При моята дъщеря колектора се беше отлепил и просто и сложих контейнерчето за стерилна урина и тя се изпишка.
ами в аптеките се продават едни контейнерчета,които се залепват за дундата,
и така чакаш,ама аз лично никога не съм успявала да взема така урина,а с памуче сложено в памперса  Wink
Точно така взимах и аз от моята щерка.Нямаше проблем, че урината не е стерилна. Peace
Това е изключително странно. Нали идеята е да се изолират налични бактерии ако има. Как може да се използва памук, който после се пипа с пръсти и т.н. В този случай резултата е меко казано некоректен.

# 6
  • Мнения: 999
При нас тези колектори не ни помогнаха. Мъжът ми я държеше над един леген а аз от долу чаках със стерилизирано бурканче и за наш късмет се справихме доста бързо.

# 7
  • Мнения: 144
И даваш повече течности! Naughty

# 8
  • Мнения: 888
бурканчето където трябва  Joy ).

Другия вариант е да си вземеш колектор за урина - има по аптеките едни пликчета с лепенка - залепваш го където трябва, слагаш памперса и я оставяш. Следва просто често да проверяваш дали е свършила работата  Peace

Peace

# 9
  • Мнения: 601
Другия вариант е да си вземеш колектор за урина - има по аптеките едни пликчета с лепенка - залепваш го където трябва, слагаш памперса и я оставяш. Следва просто често да проверяваш дали е свършила работата  Peace

Peace
newsm10 Купих и стерилни чашки та да не разнасям бурканчета. Колектора е 0.70 лв, а чашката 0.40 лв.

# 10
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Аз пробвах два пъти с колектор, но се отлепяше и нищо не стана, затова сложих памук между краченцата в памперса - каза ми го педиатърката. Сигурно не е съвсем стерилно, но не влияе на резултата, пък и майката не го опипва отвсякъде този памук, само го откъсва с два пръста и го слага. Най-добре точно преди това да си е измила ръцете.

# 11
  • Мнения: 6 607
Има едни специални найлонови пликчета ,които се залепят. Аз имам моченце но мисля ,че и за момиченце ще свършат работа.Провери в аптеките

# 12
  • Мнения: 950
Благодаря ви за отговорите. Другата седмица ще й правят тези изследвания и тогава ще пробвам.

# 13
  • Мнения: 1 947
...Мъжът ми я държеше над един леген а аз от долу чаках със стерилизирано бурканче...
Peace чиста работа!

Общи условия

Активация на акаунт