какви изследвания

  • 652
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 176
здравйте и честит празник
Искам да ви попитам трябва ли да се правят някакви изследвания на бебче на почти 6 месеца,тъй като до сега не са му правени никакви,а педиатарката не казва нищо моля да ми кажете.

# 1
  • София
  • Мнения: 4 423
задължителните - пълна кръвна картина и урина Peace

# 2
  • Мнения: 176
а кога се правят

# 3
  • София
  • Мнения: 4 423
ние ги направихме на 6м и две седмици

# 4
  • Мнения: 1 428
На 6 месеца им изследват ПКК,кръвна захар и урина,които са задължителните профилактични.Но един съвет от мен да си ги поискаш,защото повечето лични им се свидят направленията и си правят пас.

# 5
  • Мнения: 2 673
Хубаво е да си направите Кръвна картина, може и ПКК, т.е пълна кръвна картина, може и урина - общо изследване. Може и биохимия на кръвта...да речем чернодробни ензими, кр.захар, йонограма, уреа, креатинин. Ама това с биохимията си е глезотия. А Педито ви си трайка щото ще трябва да ви даде талон направление-...АМА ТИ СИ ИСКАЙ!!! И отиди във ВМА в 106 кабинет в поликлиниката, поне ще знаеш, че са ти верни резултатите, пък и колежките там са мнооооооооого мили и внимателни!!!  bouquet
П.П за урината си купи от аптеката специални сакчета, които се залепват на пишата и докато стигнете до болницата бебо ще се е изпикал, там ще го отлепите. И ТОВА ГО НАПРАВИ СУТРИН, че биохимия на кръвта се работи тогава! PeaceДано всичко е наред!

# 6
  • Мнения: 1 802
Аз бих доплълнила само мнението на karil. Хубаво ще е, да отлепиш колекторчето, но да пресипеш урината във шишенцето, като срежеш долния край на колектора, а не да преливаш от там където е било залепено  Peace

П.П. Педиатрите нямат лимит в направленията, така че няма защо да се скрънзят! Simple Smile Simple Smile

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 789
П.П. Педиатрите нямат лимит в направленията, така че няма защо да се скрънзят! Simple Smile Simple Smile

Малко извън темата, но понеже ми стана интересно. Как така нямат лимит в направленията? Нещо не ми е много ясно. Миналия месец се наложи да ползваме направление, но лекарката ги беше изчерпала и ни изпрати без такова. Добре, че докторът беше разбран човек и не ни взе пари. След няколко дни му занесохме направлението. Сега пък трябва да правим изследвания на Влади за ясла и лекарката каза да не се притеснявам, нямало ограничения  Crazy Не мога да разбера, това два отделни документа ли са? Едните имат ограничение, а другите нямат ли?

Общи условия

Активация на акаунт