какво се прави на прощапулник?

  • 654
  • 5
  •   1
Отговори
Здравейте мили мами,нека първо ви честитя хубавия празник. Hug Laughing Stop Моля ви разкажете ми как мина вашето тържество на кратко,На мен ми престои в събота и вече съм на тръни,много ще съм ви благодарна!  bouquet  bouquet

# 1
  • Мнения: 31
Ами първото и най основно нещо е да замесиш една хубава голяма питка  Shocked, ако не ти някоя баба. На моята малка и бях сложила един венец от здравец, но сега не знам от къде ще откриеш ( не е задължително разбира се). На едно бяло платно нареждаш различни предмети - книга, химикал,паричка, отверка и т.н. всяко от тях символ на някоя професия. Търкулваш питката към предметите и детенцето трябва да тръгне към нея. Поверието е че трябва да се черпи само със сладки и питка с мед за да му е сладък живота. Така знам аз, със сигурност има и други обичаи , но в крайна сметка както го направиш. Успех Grinning

# 2
много благодаря за информацията!

# 3
  • Хасково
  • Мнения: 726
Ние правихме в събота- бяхме се събрали всички роднини, наредихме различни предмети  непознати за нея и я пуснахме да си "избере професия" . После си отчупи парче от питата (по поръчка), всички трябва да хапнат пита, а също се раздава на приятели и познати.
Пита, която аз замесих търкулнахме между крачетата , когато направи първите си крачки- да тръгне след нея.

# 4
  • София
  • Мнения: 3 679
На нашата пита и бяхме отбелязали крачето, иначе момичетата са ти написали другите неща.

# 5
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
на едно платно търкулваш питката, която детето гони метър-два и тя го отвежда до ниска масичка или табуретка, където има различни интересни нещича наречени за определени професии. Така е чисто, и удобно за детенцето, което се подпира преди да избере Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт