Какво да правим при т.н. подсичане?

  • 1 348
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 132
Здравейте!Моля ви, дайте ми съвет. Бебето ми е на 21 дни. На вратлето и под мишничките се получават нещо като мехурчета. Разбрах, че се получават, защото местата не са били добре подсушени и след това намазани с олио. С цялото си старание винаги се опитвам да подсуша с тензух всички места, особено гънките. Явно не винаги успявам, защото не винаги бебето е спокойно и не ми позволява. Има ли някакъв мехлем или нещо друго за подобни случаи. До този момент поетапно почти се оправя, а след това пак се появява. Какво бихте препоръчали за зачервено дупе и пъпчици пак там? Още нещо. При момиченцата как е правилно да се почистват външните срамни устнички.Благодаря предварително.

# 1
  • Мнения: 5 760
Здравейте! Добре е кожата да се подсуши и след това да се маже обилно със олио особено на тези места.
Ако вече е подсечено можете да ползвате белите кремчета на цинкова основа. Те подсушават и успокояват раздразнената кожа. Мажете бебето поне 4-5 пъти на ден.
Ако има пъпчици със секрет е добре да бъде прегледано от лекар -може да се касае за инфекция и тогава поведението ще е друго.

Общи условия

Активация на акаунт