Горчи ли кивито ?

  • 1 250
  • 11
  •   1
Отговори
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 698
Няколко пъти ми се случва да предлагам на Крис намачкано киви смесено с млечния крем за следобдна закуска. Той лапва една лъжица и отказва. Случайно открих, че крема горчи ужасно  #Shocked Това ми се случва вече 3 пъти. Та се чудя, дали кивито не прави някаква реакция, като се смеси със.....нещо си и да се вгорчава Thinking Или просто попадам на меки и започнали да се развалят кивита?  Crazy

# 1
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Аз не съм попадала на горчиво киви - сигурно е някаква реакция със съставка на крема?!

# 2
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 698
И аз така мисля, защото днес си направих за мен с кисело мляко и бисквити и внимателно опитах и двете кивита, които намачках. Резултатът беше - ОТВРАТ, а с преседяването стана още по-горчиво.  Sick

# 3
  • MUC
  • Мнения: 571
Няколко пъти си хвърлях плодовата салата заради кивито.Twisted Evil
Кивито съдържа някакъв ензим  Actinidin, който разгражда белтъците и вгорчава млечните продукти.

# 4
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 698
Цитат на: Bobbylein
Няколко пъти си хвърлях плодовата салата заради кивито.Twisted Evil
Кивито съдържа някакъв ензим  Actinidin, който разгражда белтъците и вгорчава млечните продукти.


Боже, а пък аз си тъпча детето и се чудя що не си яде любимото кремче.  Embarassed Един път си изяде половината крем и чак тогава отказа. Колко ли е бил гладен милия, за да я яде таз горчилка.  #Silly

# 5
  • MUC
  • Мнения: 571
Милото, съчувствам му, такава е гадория:silly:
Това за ензимите го пишеше и на опаковката на желатина на Др. Йоткер. Същото се отнася и за смокините и ананаса. След термична обработка(бланширане например) се унищожавали.

# 6
  • Мнения: 8 769
А вие не опитвате ли това, което сте сътворили все пак? ShockedЗащото аз винаги близвам да видя що за "вкуснотия" е нещото от кухнята или от моя милост....
А за кивито-винаги съм го давала натюр....не знам дали в крем горчи....явно е така...  Sick

# 7
  • Мнения: 210
Киви не съм слагала в крема но веднъж сложих пъпеш и резултата беше същия ужасна горчилка. А инъче пъпеша си беше сладък. Явно има такива плодове така че да знаете и пъпеша горчи като го сложиш в крем.

# 8
  • У дома, при моето семейство
  • Мнения: 648
Аз кивито го давам мачкано с банан. Или с банан и мляко. Става много хубаво. Само киви Марти също много харесва и така съм и давала.

# 9
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ммммдаааааа, и аз поизхвърлих доста кремове и млечни продукти  Close , докато "загрях", че кивито ги вгорчава!  ooooh!

Извод:Киви само натур!

# 10
  • Мнения: 5 500
Всички ме знаят ама да си кажа, киви сутрин на гладно в никакви кремчета, а и винаги опитвам какво давам на Цецо въпреки, че аз му готвя.

# 11
  • Мнения: 1 517
Кремчето от кухнята с киви всъщност е грис всеки път и не горчи.Пробвай те

Общи условия

Активация на акаунт