Въпрос за майките, които не работят

  • 2 937
  • 55
  •   1
Отговори

Анкета

Правите ли нещо за външния си вид у дома?

Опции:

  • Мнения: 7 091
Майчета, поддържате ли външния си вид като сте в къщи? Например преди да се прибере половинката, гримче, дрешки, прическа, нещо по-така?

Последна редакция: пт, 09 мар 2007, 04:43 от Tandoori

# 1
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Ммм, не. През последните 5 години съм се гримирала точно 4-и пъти. Косата ми е перманентно хваната на опашка или на хлабав кок (това от както родих малката, т.е. почти 2 год.). Нося удобни семпли дрехи, с които бих могла да изляза и навън. Не правя нищо специално. Мъжът ми като се прибере е озверял от глад и гледа само какво съм сервирала на масата. Изобщо при него "любовта минава през стомаха".

# 2
  • Мнения: 7 091
Всъщност не става въпрос само за грим, а въобще за излизане от вида " домакиня по пантофи" , ако не заради себе си, то поне заради половинката ви?

# 3
  • Мнения: 2 257
Ами аз временно се подвизавам в къщи и се улавям, че ходя все вързана на опашка, вместо да развявам буйната си грива; моливът и червилото ми не свършват с бясна скорост и не купувам нови и нови всяка седмица/месец. Определено не съм коконата, която по принцип съм, но все пак не съм облякла пеньоара, навила ролките, намъкнала чехлите и заблуждала с поглед. Нося се с удобни спортни дрешки из къщи и гледам да не загубвам човешки облик. Е, дори и на две крачки навън да изляза обаче, си се кипря както съм си свикнала. Flutter Обаче не се глася специално за половинката Naughty, глася се за себе си, така съм свикнала и не се чувствам добре, ако съм размъкната.

# 4
  • Мнения: 994
преди номер 3 се стараех повече, сега не ми остава много време да се погледна в огледалото  Sad, но след някой и дръг месец като порастне, ще вляза пак в релси надявам се, не че на половинката му пука как изглеждам, по-скоро заради мен самата

# 5
  • Мнения: 636
Не  Embarassed Глася се само за навън. Имам по-високо самочувствие когато съм се постарала да изглеждам добре. Заради половинката??? Моята половинка ще забележи промяна само ако се появя с драстично различен цвят на косата  ooooh!

Напоследък скоквам до кварталния магазин по анцуг, без грим и с вързана нефризирана коса  Embarassed Притеснително, притеснително. Коя ли е следващата фаза  Thinking

# 6
  • Мнения: 393
Моя отговор го няма. Аз съм от работещите мами, но когато съм си в къщи съм сресана (по-точно, косата ми е вързана на опашка), панталон (обикновенно къс). Не правя специални подготовки преди да се прибере половинката. С него обикновенно се разминаваме (различмо работно време). Придържам се към спортно-елегантния начин на обличане, незвисимо дали съм сама или половинката е в къщи. Ненавиждам да ми се движат из къщата по пижами или рошави.
.

# 7
  • Мнения: 2 959
Тандури, а Ти Любопитке, какъв е Твоят отговор, пускаш темата, а не даваш отговора си?

Първата опция е за мен, но с таз разлика че не го правя заради някой друг а заради мен самата, ако аз се харесам и се почуствам комфортно в кожата и дрехите си, значи денят ми ще е перфектен/ и той в повечето пъти е такъв/.

# 8
  • Мнения: 1 199
Когато съм вкъщи съм по пеньоар и пантофи, защото в тях ми е най-удобно. В това отношение нямам никакво намерение да се коригирам. Иначе сресана, чиста, ама това и без мъж бих го правила.

# 9
  • Мнения: 7 091
Тандури, а Ти Любопитке, какъв е Твоят отговор, пускаш темата, а не даваш отговора си?

Първата опция е за мен, но с таз разлика че не го правя заради някой друг а заради мен самата, ако аз се харесам и се почуствам комфортно в кожата и дрехите си, значи денят ми ще е перфектен/ и той в повечето пъти е такъв/.

Ами аз гласувах, ама забравих да напиша  Laughing То е щото ми се спи, не е нарочно  Crazy
АМи при мене има обратна зависимост Simple Smile Обикновено като ми е зле и т.н. винаги се старая да изглеждам колкото се може по-добре.
Относно всекидневието, като съм с децата съм с домашни дрехи , старая се обаче преди да се прибере половинката да се приведа във вид удобен за логаритмуване както се казва  Joy, а понякога за собствено удоволствие се глезя през деня с разни разкрасяващи процедури. Истината е, че след Но. 2 тези неща без организация не стават Simple Smile За това и след като съм приготвила вечеря и т.н. си отделям този половин час преди да се прибере половинката от работа лично за себе си.
Лично на мен не би ми било приятно ако съм мъж всеки ден да се връщам изморен от работа и да намирам жена си дори с едни и същи дрехи, какво остава за нещо друго . Може би разсъждавам с моята женска логика, но все пак  hahaha
Признавам си, че не успявам винаги да го правя това ( е, не става въпрос и за крайности като силен грим и рокли с гол гръб разбира се Simple Smile, а просто приятен за окото спретнат вид), но се старая, както заради собствения си комфорт, така и заради половинката.
Излизането навън въобще не го броя, там е задължително Simple Smile

# 10
  • Мнения: 5 475
Първата опция е за мен, но с таз разлика че не го правя заради някой друг а заради мен самата

  И аз съм като Калида в това отношение.  Peace

# 11
  • Мнения: 3 423
Не се разделям с червилото.
Даже и докато раждах, си сложих.

# 12
  • Мнения: 11 306
Понякога, когато съм в настроение.
Но в повечето случаи е защото не мога да ползвам гримове - пуста алергия. След това изглеждам поне 3 дена като експодирала зелка.
Иначе се грижа за здрав дух в здраво тяло - фитнес, сауна, масажче. Гледам да изглеждам здрава и свежа, без да подпомагам майката природа.
Пък и като ме е вземал, да е гледал.  Mr. Green

# 13
  • Мнения: 3 880
Е, то ако ще го правя чак преди да се прибере половинката, по-добре хич да не го правя, че той деня вече ще е минал Grinning Тепърва в 5-6 часа вечерта да започвам да се глася- няма за кога... а през деня я пощальонът може да звънне, я някой комшия... трябва да е подготвен човек Wink Laughing
Не, майтапът на страна, обаче на мен на пръсти ми се броят дните, през последните 3 години, когато да не ми се е налагало да излизам от нас. Сега заради градината, преди това заради ежедневната разходка с детето, пазаруване, други задачки, Така че няма начин да изляза като раздърпана кокошка Crazy Laughing Е, не се глася много де, само най-необходимото- малко чернилка и малко червило стигат ... засега Wink И като се вкарам веднъж в долу-горе приличен вид, стига и до завръщането на половинката в къщи Laughing

# 14
  • Мнения: 2 907
Аз поддържам усърдно разплут и все по-дебел вид. Напоследък и двойна гуша започнах да поддържам, оттам и порядъчна депресийка.
Точно в момента поддържам глад, болки от глад в стомаха, безсънни нощи и понеже това е безрезултатно за външния ми вид, гушата от двойна започна да става тройна. Съответно ми е много трудно да си гримирам подутото лице, както и да си облека нещо секси, ако мъжът ми не ме напусне до една година ще трябва някой да го награди!

Общи условия

Активация на акаунт