за една китка става дума

  • 1 780
  • 10
  •   1
Отговори
имам един много труден въпрос и се надявам да има разбирачи или изпатили за да ми помогнете... Не бе, не съм бременна... вчера за 8-ми ми подариха едно цвете в саксия и нямам ни най-малка представа какво е и как се гледа... аз в гнига мога да намеря как се гледа ако му видя името... няма как да ви покажа снимка, но мога да го опиша доста добре... цветето е за персаждане с листа като на Алое, но не месести пълни със сок, а тънки в светло зелен цвят... Цвета му е на тъничко зелено стеблооколо 5-6 пръста високо и в края си има цвят във формата на щипка на рак, но сплескан, тъничък около 3-4мм в алено червен цвят. Самия цвят представлява сплетен от листа като на плитка и по края на тези листенца в края има малко зелени нюанси....


Адски много съм благодарна на всеки който може да ми помогне... айде пък ще черпя !!!

# 1
  • Мнения: 2 491
Пробвай в Дом и семейство, подфорум хоби, там има цветарки, които сигурно ще ти помогнат!

# 2
# 3
Тиландсия

Ако е такова:

# 4
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
или бегония някаква  newsm78

# 5
  • Мнения: 225
Не мога да се сетя така за кое цвете става въпрос, но в никакъв случай не е за пресаждане, както казваш, щом има цвят още.
Пресаждай едва когато пресъфти. Успех  bouquet

# 6
# 7
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 521
Голямо обяснение бе мацка. Laughing Това е някакво бромелиево, но точно какво и аз не мога да кажа. Пусни снимката при цветарките.

# 8
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650

има познал верния отговор ... Тиландсия е



   
   

# 9

има познал верния отговор ... Тиландсия е



   
   



ама е с по-широки листа

# 10
Те са различни видове.

Общи условия

Активация на акаунт