Читири капки вигантол

  • 1 699
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 16
Здравейте д-р, Слънчева! След навършване на 6 месеца заведох детето си на консултация. Педиатъра увеличи дозата на капките вигантол от 2 на 4. Спомена че бебето е в някакъв преход и трябва да приема повече витамин Д. Стори ми се множко, но все пак лекаря преценява. Давам ги, разбира се. Моля Ви, да ми обясните има ли някаква опасност от приема на това по-голямо количество вигантол и ако има, какви са последствията? И какво всъщност по принцип налага вземане на по-голяма доза от профилактичната, която, както пише в листовката е 1-2 капки дневно?
Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 5 760
Здравейте! Приема, дозирането и необходимостта от Вигантол е много индивидуално. Дозировката на листовката е профилактична.
Ако бебто приема адаптирани млека или пюрета те също са обогатени с витД, което трябва да се има предвид.
Вит. Д няма в кърмата, но 2 капки са достатъчни да покрият дневните нужди на едно бебе, което се гледа добре- извежда се на разходка, наддава нормално на тегло.
Предозирането води до натрупване на калций в бъбреците, което не е желателно.
Не мога да преценя във Вашия случай какво е имала предвид колежката.

# 2
  • Мнения: 1 174
Na moite bebeta su6to davah v produljenie na mesec po 4 kapki vigantol,sega mi gi  namali na 3,zvu4i lo6o tova,4e predoziraneto vliqe lo6o na bubrecite,no pediatura mi kaza da davam po tolkova.............
Здравейте д-р, Слънчева! След навършване на 6 месеца заведох детето си на консултация. Педиатъра увеличи дозата на капките вигантол от 2 на 4. Спомена че бебето е в някакъв преход и трябва да приема повече витамин Д. Стори ми се множко, но все пак лекаря преценява. Давам ги, разбира се. Моля Ви, да ми обясните има ли някаква опасност от приема на това по-голямо количество вигантол и ако има, какви са последствията? И какво всъщност по принцип налага вземане на по-голяма доза от профилактичната, която, както пише в листовката е 1-2 капки дневно?
Благодаря предварително!

# 3
  • Мнения: 728
Нашата педка също учеличи приема от 2 на 4 капки,защото наддавахме доста,рстяхме по-буйно и бяхме по-шошави като бебе..но нямахме странични ефекти! Peace

# 4
  • Мнения: 1 737
Първия ни педиатър ни го изписа по 4 капки, защото фонтанелата на детето ми беше огромна. Аз капах по 1 дневно и всичко си беше наред и в норма. Като го смених с друга педиатърка, ми потвърди, че наистина не е имало нужда. Спрях Вигантола месеци, преди изписаното, поради запролетяване и слънцегреене и фонтанелата си се затвори съвсем навреме. Първия педиатър ми се кълнеше, че ако не давам по 4 капки на ден, щял да развие рахит (без да има никакви признаци за това).

Общи условия

Активация на акаунт