Смяна на Джи Пи, спешна

  • 2 092
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 673
Мили мами, тези които сте сменили Джи Пи-то на бебето\детето\...
моля, кажете ми бързо ли става и как точно, защото след часове мисля да ходя до ЗК. Всъщност...къде да отида.. newsm78 newsm78 newsm78
Благодаря!

# 1
  • София
  • Мнения: 18 679
Не е нужно да ходиш до ЗК. Просто отиваш при новоизбрания лекар, попълкваш си формуляр и готово. Само че е възможно да стане само юни и декември, освен ако не сменяте местоживеенето, доколкото ми е известно.

# 2
  • Мнения: 2 673
Белинда, мерси за бързия отговор, ама аз  Embarassed Rolling Eyesне искам да чакам до юни, защото немога да търпя нашата Педи..повече Cry

# 3
ТОВА НЕ Е ВЯРНО! Отиваш в Здравната каса, подаваш една молба, мотивирана, защо извън законния срок искаш да смениш лекаря, и ще ти отговорят писмено. След това отиваш при новоизбрания лекар и се записваш. По принцип смени не се отказват, когато има основателна причина.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 789
Добре де ако сменяш адреса трябва да го доказваш с някакъв документ ли? И къде се носи-в здравната каса ли?
А може ли прекалено дългото чакане за прием да бъде основателна причина за смяна на лекаря? Говоря за моята лична лекарка. Ако сега се обадя ще има свободни часове едва за след месец. Би ме приела без час само ако съм с температура и някакви болки. И пак трябва да чакам по време на цялата смяна, ако евентуално някой от записаните с час не дойде  ooooh! Редовно пред кабинета и е пълно с възрастни хора, не те пускат да оставиш един лист даже. Та-дали от ЗК ще приемат такъв мотив за основателен?

# 5
  • Мнения: 537
Не ходиш до здравни каси. Отиваш при новото джи пи с книжката на детето, попълваш формуляр, в който има данни на старото джи пи. Новото взима формуляра и отива той в здравната каса. Това е ако искаш промяната да е декември или юни. През другото време мисля че се попълват и други документи, но дали то ги носи по инстанциите или ти незнам. Ако не ти е спешно изчакай юни.

Последна редакция: пт, 09 мар 2007, 12:59 от Tedi_

# 6
Аз работя там и мисля, че ви давам компетентен отговор, пък вие си преценявайте. Това, което се описва като процедура по-горе е, когато се сменя лекарят в законоустановения срок - юни и декември. Изван този срок е необходима молба до здравната каса. Казах, че по принцип директорката на касата не отказва смяна на лекар изван законния срок, а когато се касае за смяна адрес не е необходимо да се доказва с документ - все пак хора сме, а и всеки може да си избере лекар на цялата територия на София.

# 7
  • Мнения: 5 595
ТОВА НЕ Е ВЯРНО! Отиваш в Здравната каса, подаваш една молба, мотивирана, защо извън законния срок искаш да смениш лекаря, и ще ти отговорят писмено. След това отиваш при новоизбрания лекар и се записваш. По принцип смени не се отказват, когато има основателна причина.
Кои са основателни причини за смяната на личния лекар?Примерно ,ако ми е поставила грешна диагноза и от там грешно лечение,това основателна причина ли е?

# 8
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
 Stansheva  е права, така става. Едва ли има списък с основателни причини за смяна на личния лекар... Щом се е стигнало до там, че да не може да се изтрае до юни за смяна, значи си има много основателна причина. Жената обясни, че по принцип не се отказват такива молби, но трябва да се подадат първо  Wink

# 9
  • Варна
  • Мнения: 1 789
Благодаря за отговора, Stansheva   bouquet

# 10
  • Мнения: 2 673
Станчева, много благодаря за отговора! МНОГО ТЕ МОля, за да не се лутам с бебо другата седмица в ЗК, ако ти е удобно да ми напишеш, къде ...в кой отдел да ида, или коя стая в касата...никога не съм била там, даже незнаех доскоро къде се намира...Има ли клонове по райони... newsm78
ЧАк сега се освободих...уф, и затова сега ти благодаря  bouquet
Ще постъпя коректно, макар че имам основателна причина, ще излъжа, че сменям адреса...Господ да я съди Педито ни!!! #CrazyНаела се е с толкова много пациенти, че е пълна бъркотия. Прескачат се в кабинета и пред него възрастни баби с хронични болежки и деца за КОНСУЛТАЦИИ. В кабинета влизат по ДВЕ ДЕЦА НАВЕДНЪЖ, независимо кое е за преглед, кое за консултация....Педиатърката ме упрекна един вид, че не съм си взела АЗ САМА СЕКРЕТ ОТ НОСа на детето, стерилно,\аз това го мога, де\..макар, че това е нейна работа. Там където работя ми писна да ми правят услуги, да ми взимат кръв, урина и пр..ВЪРХА беше, когато ми каза Педито- Защо не си намериш везна да си го мериш вкъщи...ЧЕ ПРИ нея имало много деца, пък и болни..Баси,  това ако е доктор....има и други мноооого некомпетентни неща, от рода сокче от 40-ия ден и т-н.

Общи условия

Активация на акаунт