Въпрос за болка в гърдите след отбиване

  • 409
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 072
Здравейте, въпроса ми е към некърмещите вече и "старите пушки", ако мога така да кажа Simple Smile
Аз кърмих до преди месец, като Марк бавно и постепено по взаимно съгласие се отби, горе-долу за период от 3-4 месеца. Всичко беше прекрасно и за него и за мене,  той се съгласи, че вече е голям и трябва да пие мляко от крава, а от мама пият само бебетата (това му го обяснявах последните 1-2 седмици). На мене пък млякото ми постепенно намаля и гърдите ми бяха само леко напрегнати 1 седмица след като окончателно спряхме.
Обаче сега, от 2 дни едната ми гърда ме боли и напипвам, че едната от жлезите ми (ако правилно си мисля) е пълна. И въпроса ми е - на какво може да се дължи и какво да правя? Сутринта опитах да се изцедя и излезе малко жълтеникаво гъсто мляко (не пръскаше, само течеше на 10-тина-20 капки) и май ми поолекна. Възможно ли е да съм се простудила? Дали не е нещо по-сериозно? Моля за съвети!

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Възможно е да се получава такова напрежение понякога - когато има колебания в хормоните по някакви причини (често е в определен момент от цикъла, при някои мами точно преди да им дойде, при други малко след идването на мензиса ). Не се притеснявай - нали ти е олекнало от изцеждането и е облекчило напрежението Grinning По няколко капки може да има с месеци и дори години след отбиване и това е нормално.

# 2
  • Мнения: 1 072
Благодаря ти, Хедра, явно точно от цикъла е било... Thinking
Много се бях притеснила, но за 2 дни болката отмина и напрежението в гърдата изчезна.
Надявам се другия месец да не е същото  Tired

Общи условия

Активация на акаунт