Когато сутрин отказва да отиде на градина?

  • 664
  • 12
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 5 526
Мили момичета, кажете какво правите, когато сутрин отрочето ви категорично откаже да тръгне на градина.
Темата ми е провокирана от тазсутрешното изпълнение на щерката. Седи с пижамата в кревата и казва няма да отида и толкова. При въпроса защо изникват отговори като - децата са много шумни и крящат, боли ме главата; Мими-Тони ме дърпа, скубе и ми взема нещата - имаме си там една принцеса Мария-Антоанета с много спонсориращи родители, на която не смеят да направят забележка, а моята мишчица го отнася.
В крайна сметка след заплахи и кандърми се наложи да дам подкуп  под формата на книжка, за да се съгласи да се облече и тръгне.
Вече след като си получи книжката се разбра, че проблема бил в новата госпожа, която замества една от нашите. Вчера имало за обяд гъби с грах, а Детелина не обича и не яде гъби. Тя отказала да яде, а госпожата я затиснала и въпреки, че си извъртяла главата и стискала уста я нахранила насила. Сега ми заявява, че ще сте си стои у дома за да не яде гадни манджи. Детелина не е от ящните и съм я оставила като цяло тя сама да решава какво да яде, защото така поне яде нещо.
Госпожата поне според мен не е била права да я насилва.
Проблема обаче е повече в това, че за да я накарам се наложи да я подкупя, което не е правилно, но не знаех какво друго да направя . Мъжа ми се сърди и с право на непедагогическите ми методи.
Май нещо напоследък се провалям тотално в опитите си да възпитавам децата. И с малкия  и с голямата не мога да се справя. Embarassed Embarassed Embarassed
Вие какво правите при такава ситуация.

# 1
  • Мнения: X
Според мен това ще отмине когато  се върне ''вашата'' си госпожа.Децата са много чувствителни към новите госпожи и най-честата реакция е да откажат да ходят на градина.Разбира се, че госпожата не е била права да я кара да яде.Моите хубостници проявяват същите капризи  когато се наложи да имат заместничка.Просто изчакай и ако положението не се промени и след завръщането на титулярката, тогава търси решение на проблема. Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 4 866
Почти всяка сутрин чувам: "Днес няма да ходя на детска градина", както и всеки следобед: "Чакай, не съм готова още да си тръгна".
Та сутрешните драми ги разрешаваме с разсънване, убеждаване, уговорки. Ако не проработи нищо, просто казвам, че ще отиде и е най-добре да се облече, за да не я заведа там по пижама. Само че при нас няма основателна причина Габриела да се опъва сутрин - просто я мързи да се надигне от леглото.

А това с насилственото хранене е гадна работа - говори с учителките да не го правят. По-добре да постои гладна, отколкото да остане отвратена от храната, храненето и детската градина. Колкото до другите деца - винаги казвам на Габриела да отбягва децата, които са груби с нея.

# 3
  • Мнения: 1 877
Ама тая госпожа какви ги върши!Отде - накъде ще насилва детето да яде!?И това ,ако е педагогически подход!!!...

# 4
  • Мнения: 8 999
Казвам им, че добрите хора или учат, или работят и ги питам те какво могат да работят. Мълчат. Предлагам им да просят или да мият стъклата на колите по улиците, но не им допада като вариант. Следователно трябва да учат, за да имат един ден, след като пораснат, добри и интересни професии... НАБЛЯГАМ НА ФАКТА, ЧЕ ДЕТСКАТА ГРАДИНА Е УЧИЛИЩЕ.

# 5
  • Мнения: 605
Проблема обаче е повече в това, че за да я накарам се наложи да я подкупя, което не е правилно, но не знаех какво друго да направя . Мъжа ми се сърди и с право на непедагогическите ми методи.

Eдно-две изключения от правилото не са толкова страшни според мен  Simple Smile След като проблема е основно в новата учителка и в насилственото ядене, обещайте на дъщеря си, че ще говорите с нея да не я насилва повече да яде. И говорете с госпожата да не я кара да яде насила. Не ми се вярва тя да продължава да я тъпче след това.
Успех!

# 6
  • Мнения: 3 211
Мими-Тони ме дърпа, скубе и ми взема нещата - имаме си там една принцеса Мария-Антоанета с много спонсориращи родители, на която не смеят да направят забележка, а моята мишчица го отнася.
Уф, знам я тази Мими-Тони, тя беше с Габи в една група в яслата, егати съвпадението, същото беше и при нас всяка сутрин в яслата, само че освен Мими-Тони имаше и една Миша, та двете бяха тарторките (добре, че Миша е в друга, а не във вашата, иначе  Twisted Evil), и уж с Габи бяха 3-те приятелки, но страшно я тормозеха. Добре, че отидоха в други градини, сега като ги види и гледа да минем от друг път да не ни видят.
По темата: всяка сутрин й се спи страшно много и трудно се разсънва, не иска да ходи, казвам й, че няма кой да я гледа в къщи, или пък само ли ще отиде на градина, или по пижама и общо взето трудно е сутрин. Ама, то на мен не ми се става пък какво остава за дечицата Tired, а пък като си представя, че оттук нататък все това ги чака ooooh!

# 7
  • Варна
  • Мнения: 5 526
Благодаря ви момичета за отговорите.
Днес мъжа ми води Детелинка на градина и била тази заместващата госпожа. Каза, че тя нещо не е на ред с нервите според него, защото в 9 без 5 децата стояли в единият ъгъл на стаята и се побутвали, а тя нещо крещяла. Когато са си нашите госпожи още в 9 без 15 народа стои чинно по масите с филиите в ръка и не се чува звук. Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 11 692
Малко не по темата,но как е възможно на дежа в детската градина да дават гъби?

# 9
  • Мнения: 269
Ако пролблема е в госпожата трудно ще я убедиш Thinking
Александра по принцип ходи с удоволствие на градина. По-миналата и миналата седмица, обаче, баба й ходеше да продава мартенички на пазара и трябваше да ставаме по-рано, за да не се налага да мъкнем и бебето с нас. Тя, милата, категорично ми отказа да стане в 6.30 с аргумента, че е много рано и още тъмно навън. Ама като й казах, че ще е първа в градината скочи веднага.  Party
А, иначе сме си купили котешка храна на гранулки и всяка сутрин гощаваме едни писани пред съседен блок. Те вече ни познават и ни посрещат с радостно мяукане само като ни видят да се задаваме. Затова сега е много експедитивна сутрин - да не вземе да нахрани някой друг котките й:roll:
Общо взето не е трудно да навиеш едно 3-4 годишна хлапе да стане сутрин, ако проблема е само в ранното ставане, но виж, като става дума за побъркани госпожи и пощръкляли "царски" отрочета не знам как се процедира... newsm78

# 10
  • Мнения: 269
Малко не по темата,но как е възможно на дежа в детската градина да дават гъби?
Дават, дават! И при нас миналата седмица имаха гъби с ориз! #Crazy А има и ясла в това ОДЗ...
Аз казах да не й дават да яде, защото е алергична! Naughty

# 11
  • Варна
  • Мнения: 5 526
Днес говорих с госпожата.
Според нея от тях се иска децата да са нахранени и затова те прилагат малко по-груби мерки. От друга страна моето инатче беше "похвалено", че като стисне уста и нищо не могат да го накарат да приеме. Това съм го разбрала още като го взех от родилния дом Twisted Evil
Да видим с какъв номер ще ми излезе в понеделник.
А за гъбите дават, но Детелина категорично отказва да яде гъби и даже ако има в нещо у дома пада едно оглеждане и делене на всеки залък. Mr. Green

# 12
  • Варна
  • Мнения: 6 865
Пиша заради последните ти изречения в първия пост. Не се проваляш с децата и не позволявай на никой да ти го втълпява. Както виждаш, това което се случва у вас се случва и в много други къщи, у дома също. А Силви е дете което обича градината и по принцип ходи с удоволствие от първия ден там, че и в яслата също. Сутрин обаче е малък ад, не шще да стане, не ще да ходи, обяснява ми колко е нещастна там и как без мен нямало живот за нея...въобще ако я чуеш ще се хванеш за главата. ooooh!
Преди около година имахме период в който обаче ревеше, а в градината вече истерясваше и се вкопчваше с молби в мен. Причина тривиална - 2 малки пикли я тормозели ден след ден, а тя не ми каза веднага, не казала и на госпожите, там не реве, само пред мен. Та като разбрах естествено говорих с госпожите какво се случва под носа им и явно те решиха проблема, защото всичко стана по старому.
Това за храненето е гадно...и мойто не яде това и онова но не я насилват. Не се притеснявай и при такива проблеми говори с който трябва там и си дръж на твоето.
Хайде, приятна вечер!

Общи условия

Активация на акаунт