сваляне на СТАРА БОЯ?

  • 25 575
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 231
Имам стара маса на която искам да сваля боята.Купила съм си-ТЕРМИНАТОР на МЕГАХИМ.Ползвал ли е някой? newsm78
Ако някой е правил нещо подобно нека ме посъветва.
БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО smile3525

# 1
  • Мнения: 165
здравей,ползвала съм го преди години!!!с терминатор се работи много внимателно и по възможност на открито!задължително с ръкавици тъй като може да ти съсипе ръцете.Взимаш някаква широка бояджийска четка и се нанася в определен участък.......изчаква се известно време и там където е намазано става на мехури,взимаш шпакла и започваш да стържеш.След като отстраниш колкото можеш минаваш и с по-груба тел за чинии за да паднат по финните остатъци от боята,може на някои места пак да повториш.Не мажи всичко наведнъж,работи на участъци.Трябва да ти кажа ,че се иска доста търпение и е доста трудоемко.........зависи колко пласта боя има преди това(ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ПАЗИ ОЧИТЕ.)на кутията си пише инструкции.Другият начин е с шлайф машина.Приятна работа!!! Peace

# 2
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
ние сваляхме боята на вратите и на единя прозорец,старите собственици бяха слагали сигурно 5 слоя боя и беше нещо ужасно ... при нас пророботи системата с горещия въздух и шпакла,нагряваш с пистолета и като се подуе малко боята пада много лесно с шпаклата,проблемни са тези места където има много чупки

# 3
  • Мнения: 231
Благодаря ви момичета-слоевете са поне 3 има и неравности,но трябва да я махна много е грозна.
Замислила съм и нов плот да и сложа.
Разполагам само с това няма от къде да взема шлаиф машина или това с горещия въздух.
Обичам да се занимавам с такива неща сама-без половинката,че много се нервим  ако правим нещо такова двамата.Така,че не разполагам с мъжка ръка. pironi

# 4
  • Мнения: 1 630
Правихме голям ремонт и доста бои от различни повърхности свалихме
Според типа на покритието и боята действат различни неща:

- препарата - внимайвай - силно токсичен е
най-добре е ако можеш да го измиеш от повърхността на края
при неравности няма да стане добре

- шкурка или шлайф машина
ако нямаш машина слагаш шкурка на дървено трупче и търкаш
първо с едра, после постепенно намаляваш
с този метод ще можеш да загладиш и неравностите

- машинката за топъл въздух
и с нея е доста токсично, но пък поне при някои повърхности става много бързо

- ръчно изстъргване - има уред, който представлява нещо като нож с напречна дръжка
тип длето (не знам как се казва)
На някои места само това върши работа

А защо просто не сложиш нов  плот отгоре без да махаш старата боя?

# 5
  • Мнения: 231
Няма да стане много е лоша,по ръбовете е изтрита боята прозира дървото чак абе много е лоша,грозна картина.
newsm12 ще помисля още благодаря ви.

# 6
Няма да стане много е лоша,по ръбовете е изтрита боята прозира дървото чак абе много е лоша,грозна картина.
newsm12 ще помисля още благодаря ви.

Ако има по-големи неравности изчистваш боята колкото можеш и после ситни трици объркани с малко епоксидна смола и пълниш. После няколко вида шкурки за да се изравни и стане като стакло после лак по твой избор  Mr. Green Ако ще я боядисваш после вместо триците може кит за дърво, пък и едно прахово боядисване и става като от рекламите...

# 7
  • Мнения: 150
Още един вариант за сваляне на боя (и за подравняване на неравности върши работа) - продават се специални гумени дискове за бормашина. Към тях лесно се прикрепва шкурка. Вярвам, че бормашина всеки лесно би намерил (ако няма своя, то не е проблем някой съсед да му заеме). Въпросните дискове са в порядъка на лев-два. Комплект кръгли шкурки - също. Но за специалните шкурки може и да не харчите пари - с ножица лесно се изрязва кръгче (не е нужно да е идеална окръжност)... Да, предпазните очила са ЖЕЛАТЕЛНИ.

# 8
  • Мнения: 231
Благодаря ви много,  newsm51

Благодарности и за мъжкото включване newsm10

Аз още съм в размисъл и не съм предприела нищо,времето е дъждовно и не мога да я изкарам( масата) на вън.Имам още няколко дни докато се оправи времето. newsm12

# 9
  • Мнения: 3 927
Здравей. Аз лично съм сваляла боя с терминатора. Лесно е наистина, но доколкото помня миришеше доста неприятнио. С горелка става още по-лесно и бързо. Но ето какво прочетох в един вестник вчера. Но не съм го пробвала - нямам повод. Пишеше, че боя можело да се сваля с гореща ютия, като повърхността се "изглажда" през алуминиево домакинско фолио. Дори си запазих изрезката в случай че ми се наложи пак да свалям боя. Ако имаш смелостта да пробваш, може би ще ти свърши работа.

# 10
  • Мнения: 231
Тането благодаря за тази идея,преди години сме сваляли с ютия,но на секция от тези старите с гладката повърхност полираните.
Аз ще пробвам с ютия,но времето още е кофти buriaмрачно и дъждовно.Разбрах,че доста мирише с терминатора,затова ще изчакам времето и ще пробвам- първо с ютия,ще пиша и дали става.

# 11
  • Мнения: 420
С много търпение и търкане ще стане.
Пробвах веднъж /и то с мъжка помощ/ да сваля боята от едни прозорци.
Мъчихме се няколко часа и накрая купихме нова дограма.
 Grinning Успех ти желая!

# 12
  • Мнения: 250
Аз мисля с шкурка( има машинки, които го правят). Така си махнах лака на едно старо и издрано бюро.Лакирах го и стана като ново.

# 13
  • Мнения: 230
Имам стара маса на която искам да сваля боята.Купила съм си-ТЕРМИНАТОР на МЕГАХИМ.Ползвал ли е някой? newsm78
Ако някой е правил нещо подобно нека ме посъветва.
БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО smile3525


За тази стара маса да изхабиш най-много кутийки Терминатор, които ще ти костват около 20-ина лева - поне така предполагам не знам не съм ползвал няма да ползвам и не искам. Додай още 20-ина лева и си купи Машинка с горещ въздух(СЕШОАР) температурата му е на няколко степени 500° на малката степен и 700°  на голямата степен. Има и поевтини варианти дето са до 500° и ще ти свърши доста добра работа. Взимаш си една твърда шпатула ... широка 5-6см и караш с тия 2 уреда. За по малко от час и половина ще си готова, ако ти е за 1-ви път. После си взимаш шкурка 120 за дърво и с дървено трупче премахваш петната останали проникнали на дълбоките язви на самата  повърхност. След това ако ти дава сърце, а дървото се вижда и изглежда добре си я боядисай или си я лакирай.  Peace Peace
Приятен Апетит  chef  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт