Време ли е за глутена и как да го въведа?

  • 442
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 267
Здравейте момичета, бебо скоро ще навърши 9 месеца, мисля че му е време да опита храните съдържащи глутен. Каже те ми как да го въведа, дали да му дам бисквитка,коричка хляб,или просто да му дам пюренце или каша с глутен /първо 1-2лъжички/?Вие как го въведохте и кога ? Ще очаквам с нетърпение вашите мнения!   bouquet

# 1
  • Мнения: 941
аз го въведох след 6-ия месец постепенно,1-2 лъжички днес,утре повече и така докато стигнеш цяло пюре

# 2
  • Мнения: 203
Дадох трохички хляб към края на 8 месец, после малко сухар, днес и овесени ядки. Казват, че ако има алергия тя се проявява веднага. Честно казано не съм гледала лъжички и мерки, карах го малко на око.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 750
Аз го въведох на 8-я месец с една каша на Хумана, в която имаше и сухар. Първият път й направих около 50-60 грама. Постепенно увеличавах. От време на време й давам и бисквитки на Хип, които са с глутен. Да чукна на дърво няма проблем.
Може да дадеш и коричка хляб, тамън ще си чеше венците. Моята госпожица много се кефи на това упражнение.

# 4
  • Мнения: 8 242
Още не съм го въвела.. Като стане на 10 ще се пробвам.. да видим ще се престраша ли  Crazy

# 5
  • на село
  • Мнения: 1 028
Започнах с трошички хляб, парченца сухар, след товазапочнах да давам кашите на "Слънчо"

# 6
  • Мнения: 789
Аз й дадох сухар като направи 8 месеца. Много търсих каша с глутен, но без мляко и като ми писна, че не намерих, дадох сухар. Нямаме проблеми Simple Smile

# 7
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 501
Според мен е време Peace!Аз,го въведох с каша!

# 8
  • Мнения: 1 440
Въведох го към края на 6-тия месец с обикновени бисквити...няколко лъжички бисквити с кърма. После сухарче и хляб Peace

# 9
  • Мнения: 9 481
Може и да изчакаш още,,ако решиш де
Аз лично дадох сухар в 10-ия, задави се и бърках с пръста...имай готовност и за подобни случки.

Общи условия

Активация на акаунт