В Турция на море през първата половина на май (с дете)?

  • 1 369
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 100
 В момента в къщи сме пред дилемата дали да отидем в Турция(Анталия) на почивка(на море) през първата половина на Май.Чудя се дали тогава става за море.
 Аз по принцип съм ходила в самото начало на юни миналата година и времето беше супер,даже доста горещо, но в първата половина на май  newsm78.
 Моля,ако някой е ходил по това време да сподели впечатления.
 
 Другият въпрос е с дете или без дете.Дъщеря ми по това време ще е почти на 2г.

 Колкото и егоистично да звучи чудя се ако я вземем каква почивка ще бъде.Не е ли все още много малка за да й се обяснят куп неща от сорта на "Не можеш да седиш цял час в басейна защото ще настинеш" и др. такива.Другото което ме притеснява как ще й понесе пътуването(първо самолет и след това автобус), както и смяната на климата?

 Моля дайте съвет какво да правя.  Hug
 Ще ви бъдя много благодарна   bouquet

# 1
  • Мнения: 3 423
от една страна -хубаво е да се водят децата на почивка,защото съм чела ,че една почивка е страхотно дръпване в развитието на детето,обогатява го Peace,но от друга дечицата до 2 години трудно се аклиматизират и през периода на аклиматизация(21 дена)са податливи на заболявания, обаче пък вие сте почти на две годинки а и през май надали ще е жега newsm78
а за времето-незнам-имали в хотела басейни с подгряване на водата  newsm78

# 2
  • Мнения: 2 768
Оф. ама като латерна си, prasentze, с тази аклиматизация! Ами няма таква нещо, юли месец, в най-голямата жега бяхме на почивка със 7-месечно бебе в Турция, Мармарис. Чудесно й понесе, никакви проблеми нямахме!
Миналата година пак бяхме на семейна почивка в Турция юли месец, тогава беше на 1г7м. Пак без проблеми изкарахме чудесна ваканция!
Турските хотели (особено Aqua Fantasy в Кушадасъ) са пълни с холандски семейства с пеленачета. На места даже има паркинг за детски колички, толкова са много. Едно бебе не видях болно.

И двата пъти пътувахме с кола, което е доста по-изморително от варианта със самолет. Освен това, в по-големите комплекси има много занимания за деца, не го мисли, ще й хареса! Само началото на май може да са хладни басейните, бих ти предложила юни или септември.  Peace

Последна редакция: сб, 10 мар 2007, 08:54 от eta

# 3
  • Мнения: 2 768
.

Последна редакция: сб, 10 мар 2007, 08:53 от eta

Общи условия

Активация на акаунт