Моля за малко статистика

  • 2 157
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 740
Здравейте, мами!
Искрено се радвам на късмета ви да имате близнаци. Аз самата винаги съм искала да ми се случи, но - уви!

Имате ли някаква статистика - колко от семействата в България имат близнаци, при колко близнаците са резултат от второ или следващи раждания?

Ще съм ви много благодарна, ако ми дадете някаква информация!

# 1
  • Мнения: 7 803
знам за европа, че едно от 80 раждания е на близнаци

# 2
  • Мнения: 2 022
знам за европа, че едно от 80 раждания е на близнаци
И аз така съм чувала.

# 3
  • Мнения: 3 740
Няма ли статистика колко такива семейства има в България?

# 4
  • Мнения: 7 803
не съм срещала такава  Rolling Eyes но също би ми била интересна

# 5
  • Мнения: 2 013
Сигурно има такава статистика, не може в НСИ да не са направили и такава. Аз също знам за 1 на 80 раждания при двуяйчните близнаци. Но има тенденция за увеличение в световен мащаб, заради астистираните репродуктивни методи и лечения на стерилитет, при което се стимулира овулацията и съответно се произвеждат повече яйцеклетки в рамките на един цикъл.
За еднояйчните близнаци статистиката май беше 1 на 300 раждания.

# 6
  • Мнения: 3 740
Благодаря на всички! Ако намеря по-подробна информация, ще я споделя с вас.

# 7
  • Мнения: 2 013
Сега бръкнах в уикипедия - там се казва, че идентичните близнаци са около 3 раждания на 1000, без значение от етноса.

Не знам откъде си спомням това 1 на 80 раждания за двуяйчните.

В уикипедия пише, че честотата е различна за различните етноси - от 1 или 2 раждания на 1000 в Япония до 14 или повече на 1000 в някои африкански страни.

Ето как растат разнояйчните близнаци само в Upper East Side в Ню Йорк, благодарение на леченията на стерилитета
1995 - 3707 двойки
2003 - 4655

При тризнаците - от 60 тройки през 1995 до 299 през 2004. 



# 8
  • Мнения: 4 978
От данните на НСИ за 2005 г.:

Едновременно родените деца до 18 г. възраст към края на 2005 г. са общо 16 800.
Ражданията на едновременно родени деца са около 1 % от всички раждания за страната за 2005 г.

... има тенденция за увеличение в световен мащаб, заради асистираните репродуктивни методи и лечения на стерилитет, при което се стимулира овулацията и съответно се произвеждат повече яйцеклетки в рамките на един цикъл.

Напълно вярно.

# 9
  • Мнения: 3 740
Круела, Дивана, благодаря.   bouquet  Информацията е много ценна.

# 10
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Имам две приятелки с близнаци, съседи мои, съседи на познати.
Като се замисля - доста познавам.
Обаче за да си имаш близнаци не е ли важна статискита в семействот и най-вече от страна на майката?
В случйте койот знам има наследственост в това отношение, което е хубаво, но и тъжно за останалите.

# 11
  • Мнения: 2 013
Имам две приятелки с близнаци, съседи мои, съседи на познати.
Като се замисля - доста познавам.
Обаче за да си имаш близнаци не е ли важна статискита в семействот и най-вече от страна на майката?
В случйте койот знам има наследственост в това отношение, което е хубаво, но и тъжно за останалите.


Само за разнояйчните има наследственост, по майчина линия, т.е. наследява се производството на повече яйцеклетки в рамките на един цикъл. Еднояйчните са чудо на природата, няма правила, появяват се както си искат.

Твърди се, че е по-вероятно да се заченат по естествен път близнаци при по-едри и по-възрастни майки - над 35 г., което е някакъв статистически извод. Има и етноси, при които се случва по често - пак статистически. 

# 12
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Мерси! А колко е хубаво да са разноячни и разнополови! Simple Smile.
Но малко жени имат шанс за това.
Да са ви живи и здрави и мъниците и попорасналите малки чудеса!

# 13
  • Мнения: 2 757
За статистиката са ти казали. Не знам за какво ти е. Но вероятността да родиш двуяйчни близнаци нараства след 30 годишна възраст и особено при положение, че имаш такива в рода си

# 14
Явно има и изключения- никаде в родовете ни -нито в моят, нито на съпругът ми има близнаци, висока съм 1,60 и тежах 43 кг. когато забременях и на 29 г. родих разнояйчни, разнополови близнаци.

Общи условия

Активация на акаунт