По-малко "ритници" в 9 месец?

  • 10 308
  • 17
  •   1
Отговори
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Здравейте!
Нормално ли е в 9 месец движенията на бебчо да намалеят, вместо да се увеличат???
Как беше при вас?  Thinking

# 1
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Надявам се да има мнения по въпроса.

# 2
  • Мнения: 3 499
Да, нормално е.На бебчо му е доста тясно и има ограничени възможности да мърда.Индивидуално е. Другите мами не са критерии.Но задължително трябва да мръдне дори малко, поне по няколко пъти на ден.Ако не мърда цял ден отиваш веднага да чуят тоновете, но ако си мърда, макар и по малко - нямаш повод за притеснение.

# 3
  • Мнения: 990
Нормално е , но не е задържително .Бебето става по неподвижно защото вече му е тесничко ,но така или иначе прави някакви движения, които трябва да усетиш.

# 4
  • Мнения: 9 467
Да, ама пък като успее са по-качествени Mr. Green
Сега сериозно-предните мами са ти отговорили-тясно му е на беб и затова е така..а и главичката слиза в таза..това осезаемо ще усетиш като започнеш да дишаш "нормално" Wink
Леко раждане и здраво и усмихнато бебче!  bouquet

# 5
  • Мнения: 451
Да, нормално е.На бебчо му е доста тясно и има ограничени възможности да мърда.Индивидуално е.  Peace

# 6
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Индивидуално е. Аз не спах последните 2месеца от бременноста ми нощно време поради "футболните" изпълнения на сина ми. Сега като се сетя - и с дъщеря ми беше така.

# 7
  • Мнения: 6 461
Мисля,че е индивидуално . Peace
Всяко бебче е с различна активност.

# 8
  • Мнения: 64
И аз го установих това! Предишния месец ме спукваше от ритници моя бебчо, а сега малко се е поуспокоил(а), пак си ритка но по-рядко  newsm68

# 9
  • Мнения: 10 982
И при мен е така - вече няма толкова място да се вихри както преди. Обаче като реши да рита, такива силни шутове ми бие Mr. Green

# 10
  • София
  • Мнения: 3 359
Да, вече на бебинка му е тясно...  Hug

# 11
  • Мнения: 4 915
Приемането, че е нормално бебето да се движи по-малко, може да изиграе лоша шегаConfused

Бебето може да започне да се движи по-рядко заради проблеми, не заради намалено място в утробата.
И при двете ми деца до последно ритниците бяха силни и движенията активни. А втората щерка се роди 2 дни преди термин, не е било ранно раждане...

Ако движенията на бебето намалеят видимо в сравнение с предния ден и са по-малко от 10 последователни движения за 1 ден, добре е да отидете на запис на тоновете.

Разбира се, на някои бебета наистина им е тясно и движенията понамаляват, но внимавайте за видима разлика в активността!

Усложнения през бременността: симптоми, диагноза и лечение

# 12
  • Мнения: 2 897
Да, нормално е.На бебчо му е доста тясно и има ограничени възможности да мърда.Индивидуално е.  Peace

Съгласна съм Peace
Някои бебчета са по-подвижни,други-не толкова,не се притеснявай Simple Smile

# 13
  • Мнения: 386
Нормално е, мястото вече е малко, но пък бебчето вече е по силно и движенията са си направо ритници. Понякога решава че ще излезе по-лесно ако ми пробие корема и натиска ли натиска, а дано скоро се сети къде е изхода Laughing Laughing Laughing

# 14
  • Мнения: 1 104
Да, нормално е. И при мен беше така.Просто мястото става малко и малкото човече няма къде да се върти.

Общи условия

Активация на акаунт