къде се изхвърлят старите електроуреди?

  • 25 313
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 91
та така, извинявам се, ако е обсъждано Rolling Eyes
знам, че не е добре в кофата, защото са токсични и могат да попаднат във вода/почва..
вие как се справяте със старите си електроуреди? а как е редно да става това?  newsm78

# 1
  • Мнения: 2 891
Има сметище за промишлени отпадъци. За София знам, че е около Кремиковци, но трябва сам да го закараш до. Там се карат и строителните отпадъци.

# 2
  • Мнения: 1 896
За по-дребни електроуреди може в жълтите казани за разделно събиране - те отиват за сортиране.
В инструкциите на Екобулпак пише, че може сешоари, тостери и други малки електроуреди.
За електрониката е малко по-сложно, но ето тук се споменават разни възможности по въпроса (виж и коментарите под статията).

# 3
  • Мнения: 9 894
аз пък си мислех, 4е като се оставят до контейнера, ги взима някой, който ще ги използва още.

# 4
  • Мнения: 4 916
ако ги оставиш ДО кофата, ще мине някой и ще ги закара до вторични суровини  Peace

# 5
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
При нас редовно минават едни роми, много са гръмогласни: "Еееееескопуваме стари печки, бойлери, раудиаутури, траби, стари отпадъци. Плащамееееее"  Mr. Green На тях ги харизвам. Даже последния път изкарах 4лв. за стария ни бойлер  Wink. А те ги продават за вторични суровини сигурно.

# 6
  • Мнения: 3 423
Вторични суровини е държавна политика
за подпомагане на малцинствата. Дали пък
няма да закрият далаверата другарите от ЕС.
Оставям електроуредите пред къщата.
За нула време изчезват.

# 7
  • Мнения: 2 759
Вторични суровини е държавна политика за подпомагане на малцинствата.
               Стига бе! Да живеят пионерчетата и чавдарчетата!

# 8
  • Мнения: 9 894
нали и за втори4ни суровини искат данък, Лиске, назад си с инфото  Peace
http://www.odit.info/?s=6&i=50445&f=1

# 9
  • Мнения: 7 107
След като натовариха цените на бялата техника с еко-такса не трябваше ли доставящите въпросната техника да имат пунктове за обратно събиране на непотребна техника?
Преди време имаше тема в Дом и семейство.

# 10
  • София
  • Мнения: 6 356
днес посетих Технополис и Техномаркет.
и в двата магазина имаше огромни табели, че при тях е организиран пункт за събиране на употребявани електроуреди.

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 3 731
И аз като някои по-горе, и не че ми се е случвало често, но тази година 2 пъти оставих една духалка и една фурна до контейнера и само докато се преоблека, нагиздя и изляза... ми нямаше ги. За по-големи електроуреди не съм се замисляла.

# 12
  • София
  • Мнения: 2 493
На нас ни свиха старата пералян то стълбището. Купихме си нова и старата я изкарахме за няколко дена на стълбището, докато организираме транспорта до вилата...
Ама беля си взеха де Wink Тя течеше вече доста.

А за да върнеш стар електроуред в Технополис и Техномаркет трябва ли да си закупиш подобен артикул от тях?

# 13
  • Мнения: 2 759
                И аз веднъж оставих един стар касетофон в 3 през нощта до контейнера (нощна птица съм, не друго) и след 10 минутки вече го нямаше. Аз друго искам да попитам - какво точно им се пише на уредите, след като се върнат/оставят някъде? Щото аз мога да си ги разглобя сама и да си ги натикам по кофите за метал и пластмаса, пък само определени части да занеса за връщане? Голям зор ми беше стария хладилник да го връщам - не можах да намеря транспорт и хора да помогнат... за едно изхвърляне  ooooh!...

# 14
  • Мнения: 1 426
"Зора" в Младост имат кош за стари елетроуреди

Общи условия

Активация на акаунт