Пенис на бебе...... претъркване ?

  • 1 971
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 212
Здравейте, при всяко къпане на моето момченце , което е на 3 месеца  забелвам главичката на пениса по препорка на педиатра, тъй като в началото фимозата беше доста проявена при него.
За този период имаме значителен прогрес, но при последното къпане с ужас установих, че при издърпване на кожичката/ забелване / , в опънато положение на връхчето на пишката има няколко отвесни ивици, представляващи участъци с червен цвят и гладка лъскава повърхност.....
Случилото се много ме притесни, като  предположението ми е за претъркавне , получено в резултат на моите усилия, но това е само предположение....
Детето от един ден е много неспокойно, но при къпане и допир на мястото на проблемния участък не реагира негативно....
Моля за съвет, ако съм била ясна , дали предположенито ми е вярно и какви мерки да взема след станалото.

P.S. Четейки темите се сещам да добавя още нещо......
От около няколко седмици детето използва времето между храненията когато е будно да си яде настървено ръцете, като не само си смуче палеца а и бута със злост целите юмруци в устата, като издава кратки писъци, прилични на ръмжене.
Знам, че е много рано за зъби, въпреки че ми се струва, че виждам две бели точки на долното небце.
Започна да се изхожда и по 2 пти на ден по голяма нужда ( при доскорошен запек на няколко дни и дори процедури с термометър)
Благодаря предварително.

Последна редакция: сб, 10 мар 2007, 05:08 от Magesta

# 1
  • Мнения: 6 320
Повдигам темата, за да наредя неполучилите отговор.

# 2
  • Мнения: 5 760
Здравейте! По принип окончателно главичката на пениса се забелва около 1 годинка. Това, което виждате е част от кожичката която не може да оголо окончателно главичката, което е нормално. Не е протреване.
Внимателно почиствайте лигавиата около главичката на пениса само ака има секретче-смегма. Там лигавиата е много чувствителна и лесно ранима.
Що се отнася до зъбчета- много е рано. Бебтата просто си харесват ръчичките и палите- по този начин се успокояват и си доставят удоволствие.
Този брой изхождания е нормален. По принцип около 3-4 м. започва регулирането на изхожданията и при деа с не много изразен запек.

Общи условия

Активация на акаунт