Започна да отгризва бибероните на шишетата. Какво да правя?

  • 631
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 351
Здравейте момичета,

От 3 дни  нашата принцеса започна да прегризва бибероните на шишетата. Както си пие мляко, прегризва горната част и я изплюва доволна, с усмивка. Тази сутрин остана само една здрава биберона от четири.
Ползвам шишатата на Авент, бибите са силиконови.  Пие млякото от шише, но спокойно пие и от чаша и от неразливаща се чаша.
Ползваме шишето като заспива и през нощта като се събуди. Още не спи спокойно през нощта и не пие толкова от шишето, колкото се успокоява с него. 
Да отбележа само че вече имама 16 зъбчета, а сме на година и половина. Сега ще ходим във "Виси Виталис" да купуваме биби за шишетата, ама все така ли ще бъдем за напред? Rolling Eyes
Какво да правя? Обяснявам й че не бива да ги гризе защото после няма от къде да пие мляко, ефект няма, засега. Дали не се е изнервила или притеснила от нещо? Или пък дали не е време да махам бибероните вече? Ама не ми се мисли за през нощта и как ще я приспивам. ooooh!

# 1
  • Мнения: 8 505
А защо не даваш и млякото с накрайник-можеш да си купиш накрайници на Авент,щом шишетата са ти такива.Аз така давах млякото на дъщеря си след 6.месец.

# 2
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Темата изобщо не е за този форум. Peace Нищо му няма на детето ти, просто е открило за какво служат зъбките. Simple Smile

Махайте шишетета вече  Wink. И накрайниците са добър вариант.

Моят син отказа всички шишета още на 8-9 мес. възраст.

# 3
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
.... Или пък дали не е време да махам бибероните вече? Ама не ми се мисли за през нощта и как ще я приспивам. ooooh!


  Използвай момента наистина да разкарате бибероните! После ще е още по - трудно. Пък сега можеш да казваш, как тя сама си ги е прегризала и затова няма шише с биба  Wink
  А щом пие от неразливаща се чаша - още по - добре.
  Има вариант и да спре нощните будения, като види, че няма "залъгалка" за приспиване. Поне при нас така стана, само че на значително по - късна възраст  Embarassed
  Успех!

# 4
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
Махайте шишето вече тя е голяма.

Моите деца спряха да пият от шише още преди годинката. Hug

Успех!

# 5
  • Мнения: 351
Момичета, мерси за бързите отговори.

   И на мен ми се струва, че вече ние време да махаме шишето. Отлагах го, обаче, само защото се успокоява с него през нощта. Събужда се и инстинктивно го търси без дори да отваря очи. Като и го подам лапва бибата на шишето и се успокоява. А и за мен е по-лесно Embarassed.  Напоследък дори не пие от него. А пък сега се притеснявам да не би да се задави с откъснатото парче.

Май ще трябва да се въоръжа с търпение   Sunglasses и да видим как Меги ще приеме липсата на шишето.

# 6
  • Мнения: 524
Липсата на шише ще приеме трудно...но за ден, два най -много три! После обаче ще ти стане още по-лесно от сега-няма да се будиш дори и за това.
Не й обяснявай, че не трябва да ги къса. Не отивай да купуваш- свършен факт-това е положението. Наистина е достатъчно голяма ище видиш колко лесно ще мине.
А и един съвет- ако махаш окончателно бибата нека да е на обедния сън, че на вечерния ще й е по-гадно. Така ще има време да се нареве и запомни, че я няма бибата. Peace

# 7
  • Мнения: 4 784
Сега е момента да се откажете от бибероните. То си е показателно  Simple Smile

# 8
  • софия
  • Мнения: 94
Извинявам се, че ще използвам темата, но да питам как успявате да измиете хубаво накрайниците?

# 9
  • Мнения: 351
Аз използвам четка за шишетата и бибероните. Беше в комплекта с стерилизатора и шишетата, които купих. От четката съм много доволна. Сега я използвам и за неразливащата се чаша, и е направена така, че да може да се почистят хубаво улейчетата на бибероните и на пластмасовите накрайници, които се завинтват.

# 10
  • Мнения: 1 049
Ако не можеш да махнеш толкова бързо шишетата, просто използвай биби от каучук. Те не могат така да се отгризнат като силиконовите  Simple Smile Ние откакто имаме зъбки бяхме само на каучукови биби по тази причина. Сега обаче вече махнахме шишетата  Simple Smile

# 11
  • Мнения: 8 505
Извинявам се, че ще използвам темата, но да питам как успявате да измиете хубаво накрайниците?

Не ми е било проблем.С по-гореща вода (всичко мия с такава,не само нещата на хлапето),препарат и гъба.Ако нямаш възможност да измиеш веднага шишето с накрайника,поне ги накисни.

Общи условия

Активация на акаунт