И институциите не си плащат сметките към Топлофикация, защо аз да го правя!!!

  • 541
  • 9
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 074
Вчера по новините излязоха данните за милиони задължения за парно на най-различни държавни институции, започвайки с Министерски съвет. После един благ чичко от Топлофикация отново призова гражданите да си плащат сметките, защото "в крайна сметка си ги дължат".
Искам доказателства как при нула използване от моя страна за сезона до сега дължа дължа над 800 лв. според тях и как след като пуснах всички възможни жалби те имаха лице да ми отговорят, че НЯМА да ми преизчислят сметките. В прав текст.

Уморихме ли се да коментираме? Аз НЕ и не виждам след като сме в състояние цял един народ да се обединим около каузата с медиците, не сме в състояние да се справим с тези очевидни кръвопийци!

Дайте съвет, моля ви! Хайде да ги съдим, имам вече цяла папка документи.
Искам да ги съдя за надписване на сметки, наглост, морални щети (изпаднах в силна депресия, защото съм свикнала да си плащам сметките, а ме карат да не бъда себе си!) и за всичко възможно. До край, докато не фалират или не се разпаднат на конкурентни дружества.

Последна редакция: нд, 11 мар 2007, 09:25 от Zanda Ksurik

# 1
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
 Hug успокой се

# 2
  • Мнения: 920
Споко, скоро ще се фалират.
Не плащай нищо с чиста съвест.
Можеш да ги съдиш, но не си заслужава. Просто не плащай.
Сигурно си в София. Да не наскачат провинциалисти, чи ние в София ползваме тази великодушна услуга, а дори не плащаме.
Ама ние не ползваме, а ни карат да плащаме.

# 3
  • София
  • Мнения: 5 605
Споко, скоро ще се фалират.
Не плащай нищо с чиста съвест.
Можеш да ги съдиш, но не си заслужава. Просто не плащай.
Сигурно си в София. Да не наскачат провинциалисти, чи ние в София ползваме тази великодушна услуга, а дори не плащаме.
Ама ние не ползваме, а ни карат да плащаме.
Peace

# 4
Аз също мисля да не си плащам сметката,защото никои неможе да ми обясни как при това топло време съм изразходвал толкова енергия че в къщи трябва да е около 50 градоса жега! направо съм бесен.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 074
Най-противното е, че те дори нямат реални аргументи.
Следя интервюта и каквото ми попадне по темата и виждам, че те освен да повишават тон и да се държат нахално, така че събеседникът дума да не може да каже инак и не реагират.
После седят и внушават: плащай, плащай, плащай бе, без нас София не може, България не може.
МОЖЕ, господа. Вие - в затвора, а читави инженери на вашите постове в поне 10 фирми искам, да има конкуренция и качествени услуги.
Мъчно ми е като видя поредният възрастен човек как се хваща за сърцето и аха да получи инфаркт от сметката си. Да кажа, че и на мен се е случвало.

# 6
  • Мнения: 503

Сигурно си в София. Да не наскачат провинциалисти, чи ние в София ползваме тази великодушна услуга, а дори не плащаме.
Ама ние не ползваме, а ни карат да плащаме.
Споко! И при провинциалистите е така.

# 7
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Искам доказателства как при нула използване от моя страна за сезона до сега дължа дължа над 800 лв. според тях и как след като пуснах всички възможни жалби те имаха лице да ми отговорят, че НЯМА да ми преизчислят сметките. В прав текст.

И при мен е точно така. Обаче аз съм сложила мораториум на плащанията към тях. Не ползвам - не плащам.
Да духат супата. Нищо не давам и няма да дам.
И като всеки интелигентен човек се консултирах с адвокат. Сега съм готова за битка  Mr. Green

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 3 736
Не го прави. Спри да ползваш и спри да си плащаш. Ясно е, че станаха доста нагли, намери си алтернативен начин за отопление. Тези ги отсвири. Имаш ли надписана сметка плати на адвокат, струва си. newsm10 Стига сме хранили топлото, влажното, студеното, шкембестото.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 074
Хайде заедно да ги съдим!
Мой близък юрист каза, че за един адвокат хонорарът от един такъв клиент не е нещо примамливо, но ако се съберат един блок да речем или повечко хора няма проблем. Аз всъщност апелирам към онези, на които зверски им е писнало да се обединим няколко души, да си наемем адвокат и да ги осъдим.

Общи условия

Активация на акаунт