Постпразнична смрад

  • 2 946
  • 51
  •   1
Отговори
  • в гората
  • Мнения: 1 486



Снимки. Мястото - Младост 1, София, пролетта на 2007-ма година.
Докато се пенявим какви сме патриоти, колко е лоша Църквата, какви подаръци сме получили от милото за 8ми март и се пънем да докажем колко е прекрасен живота ни, газим в боклуци и смрад и наум не ни идва да попочистим.



Снимките са от Младост1, където работя и всеки ден се сблъсквам с тази гледка. Никой не почиства с месеци наред... Торбичките са навсякъде, пластмасови бутилки, кофички, неописуемо е.

Но както е видно на снимката по-долу, това не ни пречи да си опънем националния флаг от китното балконче, да го развеем над изтърбушените фотьойли и захвърлените тоалетни чинии и да се ударим в гърдите какви патриоти сме страшни. А пък после ще отидем да напазаруваме от Зара, ще се "барнем" за 8ми март и ще сме си повярвали, че сме голямата работа. Wink

# 1
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Много точно казано/написано. Евалла   bouquet

# 2
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 216
сещате ли се, че навремето имаше ленински съботници. сега повечето тук, ще кажат, че това е комунистическа дивотия и пр. обаче факт е ,че хората излизаха и почистваха около домовете си, доброволно. нас от училище също ни мъкнеха периодично, да чистим разни градинки. сега хлапетата из градинките се дрогират и се събират да пият и други работи.

# 3
  • Мнения: 495
хаха, браво, Мардиграс!  newsm10
така е, едно е да се пенявиш анонимно в нета какъв си родолюбец и как милееш за това и онова, съвсем друго е скромно и без аплаузи да почистиш дворчето си, нали така  Whistling

# 4
  • Мнения: 4 555
Онзи ден видях татко с дъщеря на около 5 годинки, които почистваха градинката пред блока си. Момиченцето събираше пластмасови отпадъци, торбички, шишета...
Ох, тази тема е просто...

# 5
  • Мнения: 3 569
Тъпото е не че няма кой да излезе да почисти, а че някой е излязал да изцапа ...

# 6
  • Мнения: 5 283
Само глоби  Twisted Evil!
Някой път ще снимам детската ни площадка - фасове,  огромни купчини люспи от семки и т.п. , оставени от майките. Които в същото време цъкат, колко е било мръсно и нямало къде да играят децата.

# 7
  • в гората
  • Мнения: 1 486
Тъпото е не че няма кой да излезе да почисти, а че някой е излязал да изцапа ...

Още по-тъпото е, че в много от случаите дори не е излязъл навън... пълно е с торбички по дърветата, интересно как са попаднали там... Confused.

# 8
  • Мнения: 9 077
Утре ще снимам това, което е зад нашия блок.
Гледката е потресаваща: един дълъг панелен блок, до него засукана кооперация, а отпред - бунище с милиарди боклуци.
Горко йм на тези, дето са си купили апартаменти в кооперацията - гледката йм е към мръсотията Simple Smile

пълно е с торбички по дърветата, интересно как са попаднали там... Confused.
Може да е духало вятър.
Преди няколко дни, гледайки през терасата, видях носещи се из въздуха парчета тоалетна хартия от контейнерите Sick
Но духаше  силно, все пак..

# 9
  • Мнения: 146
Е да.. страната на летящите пликчета... не заслужаваме кофи за разделно изхвърляне на отпадъци  Crossing Arms

# 10
  • Мнения: 389
В нашия блок има едно момче, не е добре с главата. Върви и си говори сам. Всяка сутрин мете входа и го мие. Лятото направи градинка с цветя пред блока и носеше вода в бутилки да я полива, за да не засъхне в жегите. А ние понеже сме много хитри се скътаваме даже на етажа да си изметем, какво остава да се оберат боклуците пред блока.

Благодаря за темата! Напомни ми, че е време да направя нещо за мястото, където живея.

# 11
  • Мнения: 3 423
Тъпото е не че няма кой да излезе да почисти, а че някой е излязал да изцапа ...

Да. Баща ми онзи ден обра с едно гребло
тревата около паркинга. Минаваха съседи,
гледаха тъпо, никой не пожела да се включи.
Днес пак се белее тревата. Не ми се иска
да излизам на другия балкон, същото ще е.

не заслужаваме кофи за разделно изхвърляне на отпадъци  Crossing Arms

но поне някакви кофи трябва най-
сетне да се побият тук или там.

# 12
  • Мнения: 3 371
Аз живея в Младост 1 , до пазара и за съжаление и там смрадта и боклуците не са само постпразнични , а обикновено ежедневие.Миналата събота излязох заедно с мъжа  ми и сина ,да посъберем малко от веещите се пликчета и боклуци.Включиха се и една , две баби от входа !И тъкмо с облекчение съзрях изпод разрития боклук свежа тревичка , когато върху главата ми се изсипа найлонова торбичка , прилежно натъпкана до връх с боклук! SickТолкова с ентусиазма ми , а и с този на семейството ми!

# 13
  • Мнения: 146
Във входа, в който живея няма чистачка (за другите входове не знам). Има човек, наречен домоуправител (не знам на каво основание, щото хич не Управил общата част от входа). Та тоя човек иска да даваме пари за поддръжка на блока. Не че ползваме асансьор. Ние плащаме по 5 лева. По принцип се искат 10. Ние на драго сърце бихме давали тези пари ако наемем чистачка. В момента мъжо ми чисти на нашата площадка и по стълбите. Само че как да пипне и да изнесе един изтърбушен диван и един телевизор, както и други едни тежки боклуци, които не знам точно какво представляват, забутани отстрани на стълбите. И за какво да плащаме!? За това че мъжа ми чисти или затова че вчера входа миришеше на ПРЕКИСЕЛО ЗЕЛЕ!?!? Домоуправителят искал от хората с кучета да плащат допълнително!!! Как може такава наглост!!! сигурно кучетата ползват сами асансьор или гасяг фасове по стълбите, плюят, драскат по стените и си оставят отпечатъци от обувките пак по стените. В блока в който живеех преди плащахме по 10 кинта ама имахме чистачка и не сме плащали повече за кучето.
Тук става въпрос за неуредици само в една микросистема от града, а като я умножим н-ти пък какво ще получим като резултат за целия град! И за извънблоковите пространства или както там се казва
СРАМ И ПОЗОР

П.С. Не искам детето, което искам толкова много да си родя, да живее в такива условия..

# 14
  • Мнения: 1 629
Абе, хубава е темата. Повече такива снимки трябва да има.  Метем само аз и една баба от втория етаж. Безплатно. Днес изметох игличките от елхата на съседите отдолу. Докато им чистих, едната отвори и си тупна торбата с боклука пред мен. Ми това е, но предпочитам да съм тъпа и да мета безплатно.

Общи условия

Активация на акаунт