кръв в акото

  • 1 689
  • 10
  •   1
Отговори
Здравейте мили майчета, много ще се радвам, ако някоя от вас успее да ми даде полезен съвет. Детето ми е на 4 г. 10 м., по принцип честичко си боледува, най-вече прави бронхити, преди бяха и ангини, и много подобни, причината за които мислехме, че е в третата сливица. Извадихме я, но засега не виждам някакво голямо подобрение. След тази операция на третата сливица, близо половин година имахме спокойствие, и тази зима като ни удари този грип, малкия направи пневмония, съпроводена и с кръв в акото. Това най-вече ме тревожи и оттогава нямам мира, постоянно следя какво ще ми изака. Когато беше болен, докторката ни каза, че това се е отразило и на стомаха му, явно е и с по-чувствителен стомах. Цял месец не беше след пневмонията на градина, пратих го на село, беше съвсем добре. Прибра се преди няколко дни, от днес пак се разкашля, а снощи пак имахме кървави жилки в акото. Не мога да разбера на какво се дължи това и как трябва да постъпя. Докторката при която го водя по принцип в такива случаи, е специалист инфекциозни болести, не знам трябва ли към друг специалист да се обърна за помощ, защото с това акане вече страх ме хваща. Предварително благодаря на всички, които ще се отзоват да ми помогнат!

# 1
  • Мнения: 326
Малкия когато беше на една година имаше кръв в акото, но тогава беше болен и лекарката каза да не се тревожа, стига да не се повтаря.  И аз започнах да следя какво ака, но по-вече не се повтори.

# 2
хайде помагайте, де

# 3
  • Мнения: 351
Съветвам те да не чакаш помощ от тук , а да отведеш детето на педито и да искаш да му направите свестни изследвания , а не само да му тегли слушалката. Имам предвид ДКК , ПКК, урина и микробиология на ако и храчки ако има.
След което да си размърда мозъка - можеш спокойно да и го кажеш така , защото става дума за ТВОЕТО дете!
П.П. Кръв в акото може да има по много , много причини!
Колкото повече , толкова по - зле.

# 4
Преди две години бяхме лежали в инфекциозно точно заради тази кръв, тогава беше и с диария, една седмица лежахме, направиха му всички изследвания, и в крайна сметка не установиха причината. Върнахме се вкъщи, и всичко започна отново, с разстройство, но се оправи с антибиотик. А що се отнася до личната лекарка, почти не опирам до нея, защото никога не ми е предписала нещо навреме, винаги ми е изтървала дето. Много е трудно да намериш свестен личен лекар, и затова рядко го водя при нея. Напълно съм се доверила на тази лекарка от инфекциозно, но незнам дали е достатъчно. Миналата година пак му прави точно тя сума ти изследвания, защото тогава пък не ядеше изобщо, беше станал съвсем слаб. И пак нищо, всички резултати бяха отрицателни. Временно му се оправи апетита с Перитол, но след като го спряхме, яденето пак е голям проблем. Гледам го постоянно какво яде, естесвено, като е до мен, много е трудно, а незнам как е изобщо в градината. Вече се замислям да си взема една отпуска и да тръгна пак по лекари. Писна ми, ама няма начин.

# 5
  • Мнения: 4 068
Изследван ли е за колит? Принципно при по-възрастни хора се проявява, но кръвта в акото може да е признак за улцерозен колит.
Стискам палци да окткриете причината и бързо да се оправи детенце!

# 6
  • Мнения: 473
Има един специален тест, който се прави на изпражненията, казва се ОК тест или тест за окултни кръвоизливи. От доста време се плаща от касата, така че няма да има проблем да го направите безплатно. Прави се в три последователни дни доколкото знам, така че поискай си направление от личния лекар и отидете в микробиологична лаборатория, за да ви вземат проба. Поне това ще те успокои, че не е нещо сериозно, в смисъл няма проблеми с дебелото черво. Успех!

# 7
  • Мнения: 941
Съветвам те да не чакаш помощ от тук , а да отведеш детето на педито и да искаш да му направите свестни изследвания , а не само да му тегли слушалката. Имам предвид ДКК , ПКК, урина и микробиология на ако и храчки ако има.
След което да си размърда мозъка - можеш спокойно да и го кажеш така , защото става дума за ТВОЕТО дете!
П.П. Кръв в акото може да има по много , много причини!
Колкото повече , толкова по - зле.

  точно така!Действай и дано всичко е ОК

# 8
  • Мнения: 1 069
Преди няколко години с големия ми син се случи подобно нещо. Много се уплаших и веднага го заведох в Пирогов. Не помня какво го преглеждаха, но извода беше, че имал запек и затова се е получила кръвта. Дадох му сини сливи, за да се разхлаби и проблема изчезна.
 Надявам се и при вас да се окаже нещо толкова безобидно!

# 9
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Бих препоръчала да се обърнете към детски гастроентеролог. Peace

# 10
  • Мнения: 750
Когато детенцето ми беше на 2 месеца и на нас ни дойде на главата ooooh!!Имаше стафилококова бактерия!Лежахме един месец в инфекциозното!То системи то клизми...тя повраща..,ужас!Не 4акай,води детенце на лекар!Не се знае какво може да е!Определено не е безобидно!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт