Медела

  • 3 870
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 737
Продуктите на Медела вече се намират в България. Разучавам ги в сайта им, но не съм с перфектен английски. За помпа при второ дете не бих се и замислила да си купя тяхна, ако ще и само 5 дена да я ползвам. Впечатлиха ме и системите им за релактация. До сега не знам в България да има такива. Изобщо, много са ми интересни продуктите им. http://www.medela.com
Това което не мога да разбера е последния продукт на тази страница - подходящ ли е да се храни бебето временно само с него, за да не се отбие, когато майката има проблем (рагади, отсъства, не я допускат в болницата при бебето), или е за деца с някакви проблеми с устната кухина?
http://www.medela.com/NewFiles/specialtyfdg.html#haberman

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
за деца с някакви проблеми с устната кухина?
Второто Simple Smile
Чудесно е, че вече и тук има Медела - а къде, сайт имат ли?

# 2
  • София
  • Мнения: 2 162
Ако става въпрос за този продукт- SoftFeeder™: пише, че е подходащ за случаи, в които се налага хранене от чашка, т.е. не се визират само бебета с орални проблеми.
Специално за такива бебета е този продукт- SpecialNeeds™ and Mini-SpecialNeeds™ Feeders


# 3
  • Мнения: 1 043
не съм срешала другаде освен в ибей такава марка - каква им е цената тук и откаде може да се намери ще споделиш ли с нас  Hug,
аз имам вече авентска която неползвах много но не ми свърши работа за началото докато ми бяха позапушени каналите - даже никаква работа не ми вършеше тогава , на ръка съм си ги отпушвала а бях със свръхлактация и няма думи как цедях в болницата деноношно - така си мечтаех за нещо по мощно дето цедят крави примерно  Crazy


мога да преведа буквално за хранилката но не съм добре с английския и само дотук мога да съм от помощ , някой дето да оправи словосъчетанията ни трябва  Mr. Green или да преведе и обясни по добре  Rolling Eyes

Въпреки че повечето майки и бебета могат да кърмят WITHOUTSPECIALTY давайки продукти специално съдействие, понякога случайната помощ е нужна. Недоносени бебета, отказ - - преуспяват бебета, и бебета с специфични повреждания, като neurological предизвикателства, могат да изискат допълнително внимание. Децата с сериозни проблеми за хранене също могат да спечелят от специализирани продукти за хранене.

Бебе за пазене при гръдта помага да запази бебешката връзка на майката, която само кърмене може да създаде.

Специален

Хранейки метод който предоставя докосването на човешката кожа

Задейства допълнително хранене докато бебетата се научават да смучат

За дългосрочен допълнителен FEEDINGS при гръдта кърмещ комплект за съдействие за майки и бебета срещат специални предизвикателства, като ако докарвате лактация

Нагласяема система за дебит

Тръби, кодирани от цвят за различни степени на храната

Ремък на шия за максимално удобство
Система за еднократна употреба, идеална за краткосрочен (24 - часов) допълнителен FEEDINGS при гръдта

Бърз кламер се привързва към облеклото на майката за стерилно пакетиране на максимално удобство

 специалност, хранеща устройство за употреба когато храненето на чаша е препоръчано #, мека конструкция на силикон и специален течност на контроли на резервоар за разлика от контейнер на редовни чаши # може да бъде използвана с каквото и да е стерилно пакетиране на комплект # на MEDELA BREASTPUMP

# 100 % безопасна пластмаса, за здравето на майка и бебе (безплатни от BISPHENOL)










Последна редакция: сб, 10 мар 2007, 22:42 от krissie

# 4
  • София
  • Мнения: 2 493
Продуктите на Медела вече се намират в България.

Къде по-точно?

# 5
  • Мнения: 1 737
В магазини Малечко видях няколко вида помпи, крем за зърна с ланолин, предпазители - за рагади. Помня някаква цена на помпа, около 120 лв, но за коя и каква ставаше въпрос не обърнах внимание, защото тогава ги гледах доста скептично като ми казаха, че били нива над Авент. После се поинтересувах и разбрах, че правели професионална медицинска техника, ползвана в болници и т.н.
Още не съм разбрала, дали внасят и разполагат с всички продукти. От скоро ги внасят. В сайта на Малечко е даден линк към основния сайт на Медела.

В каталога на Мадъркеър за сега видях само 2 вида помпи Медела, не знам дали са ги заредили, но щом няма нищо от останалия асортимент, значи няма и да имат.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 493
...  че били нива над Авент. ...

Ами така си е....

# 7
  • София
  • Мнения: 2 162
Криси, специално за теб Grinning

Продукти за специално хранене
Въпреки че повечето майки и бебета се кърмят без специална помощ,  в някои случаи е необходима помощ. Недоносените бебета, не добре развиващите се и бебетата със специфични увреждания, като неврологични проблеми, може да изискват допълнително внимание. Деца със сериозни хранителни проблеми също могат да имат полза от специализираните продукти за хранене.

Оставянето бебето на гърда помага да се запази връзката майка- бебе, която само кърменето може да създаде. Описаните тук продукти са създадени, за да ви помогнат да преодолеете обстоятелствата, които иначе можеше да възпрепятстват едно успешно кърмене.

Hazelbaker™ FingerFeeder
Специален метод за хранене, който позволява докосване до човешката кожа
Дава възможност за допълнително хранене, докато бебето се научи да суче
Стерилно опакован

Supplemental Nursing System™ (SNS™)
• Идеален за дългосрочно допълнително хранене на гърда
• Комплект за помощ при кърмене за майки и бебета, срещащи специални проблеми, какъвто е предизвикване на лактация(релактация предполагам)
• Система за регулиране на струята
• Разграфени цветово тръбички за различните нива на храната
• Ремък за шията за максимално удобство
• Стерилно опакован

Starter Supplemental Nursing System™
• Система за еднократна употреба, идеална за краткосрочно (24- часово) допълнително хранене на гърда
• Quick Clip™ се прикрепва към дрехата на майката за максимално удобство
• Стерилно опакован

SoftFeeder™
Специално устройство за хранене, което се използва, когато е препоръчително хранене от чашка.
Меката силиконова конструкция и спциалния резервоар контролират течността за разлика от обикновените чаши.
Контейнерът може да се използва с всеки комплект за изцеждане на Медела.
Стерилно опакован.
100% безопасна за здравето на бебето и майката пластмаса( без Bisphenol-A) (предполагам някакъв химикал за производство на пластмаси)
 




# 8
  • Мнения: 919
Supplemental Nursing System™ (SNS™)
.......(релактация предполагам)
и за майки на осиновени бебета или такива които наистина нямат кърма Peace Heart Eyes Имам такова, никога не съм го използвала и с удоволствие бих го подарила на такава мама. Heart Eyes

Моята помпа е Медела и съм страшно доволна, цената и беше около 350$ когато я купувах, но  можеш и да си наемеш за временна употреба ако не искаш да купуваш. Аз бях взела под наем в началото, модела Симфони ако се не лъжа.. това се казва помпа! В крайна сметка си купих Пъмп ин стайл и пак съм много доволна. Използвах я първите 4 месеца и сигурно пак ще влезе в употреба когато тръгна на работа, после евентуално за номер 2 и 3 Laughing Абе дългосрочна инвестиция, това е.

# 9
  • Мнения: 133
както и другите са казали, става въпрос за деца с проблеми на устната кухина, от рода на "заешка устна" и т.н., както и за недоносени...

# 10
охх аз много се чудя каква да си взема сега...бях се спряла на Авент-а, а като чета такива хубави отзиви за МЕделата - по-точно гледах Medela Mini Electric...бих си я купила нея, а и е 120 лева, за електрическа ми се вижда много добра цена!
само че в училище "ма-ма" се изказаха много негативно за тях, били едва ли не боклук и не стрували...но като се има предвид, че са партньори с Авент, нищо чудно, че смятат така  Wink
има ли някой, който да е ползвал и двете - и Авент- ръчна или електрическа, и Медела - Mini Electric?

# 11
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
само че в училище "ма-ма" се изказаха много негативно за тях, били едва ли не боклук и не стрували...но като се има предвид, че са партньори с Авент, нищо чудно, че смятат така  Wink
Освен ако не е посоченото от теб обяснение - не виждам какво друго може да е... Медела е призната марка - във всички болници (по света) предпочитат техните продукти, това мисля, е показателно Simple Smile

# 12
ми знам ли Simple Smile изчетох сума ти мнения и за едната, и за другата помпа в чуждестранни форуми, е то всяка една си има предимствата и недостатъците де, но почти всички бяха единодушни, че Меделата е доста шумничка. ще помисля още малко, пък ако някой има лични впечатления и от двете, ще се радвам да ги чуя   bouquet

# 13
  • София
  • Мнения: 2 162
Авент е все пак ръчна помпа, така че нормално е да е по-безшумна от Медела-елктрическа. С Меделата пък ще става по-бързо и ще се изцежда по-голямо количество. Така че, ако ще ти трябват големи запаси...

# 14
  • София
  • Мнения: 2 493
хубаво де - а за аналога на Авентската ръчна обикновена помпа, но на Медела? Някаква цена?

Общи условия

Активация на акаунт