Помогнете да избера количка

  • 521
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 97
На Бертони -Имола2007 или Чиполино-Форца коя от двете да избера.Или ми препоръчаите някои модел ндито ви харесва.

# 1
  • Мнения: 2 197
Между двете бих ти препоръчала Chipolino-то . Още когато бях бременна разглеждах количките на Bertoni и за мен бяха тежки. Форцата я дават 10,2 кг, което е добре за комбинирана количка.
Иначе като съвет мога да ти кажа някои неща, установени от практиката:
1. По-удобни за придвижване са големите гуми.
2. Трябва да е максимално лека, особено като сметнеш, че след 4-5 месеца самото бебе ще тежи поне 5-6 кг.
3. За мен специално по-удобна е цялата дръжка. Тук вече зависи дали искаш да я сгъваш като чадър или имате достатъчно място в колата. За нас мястото не е проблем, затова и двете колички ни се сгъват само надолу.
4. Не вярвай на продавачите, че по-добри са по-скъпите колички. И двете ми колички са китайски - първата беше Mag England Princes Roll (комбинирана), а лятната - Chipolino Sportiva. Нямам никакви забележки към нито една от тях. Удобни са, маневрени, сгъват се лесно и не са дали никакъв дефект. Вярно, че лятната е на една седмица, но комбинираната 10 месеца е минала през какви ли не места. Правила е и много дълги преходи - примерно от Граф Игнатиев до алея Яворов или от Граф Игнатиев до Центарлна гара. Така че няма сила, която да ме убеди че факта, че двте колички струват сумарно 390 лв. по някакъв начин се е отразило на комфорта на бебето или на качеството им.

# 2
  • Мнения: 3 457
чиполино я няма внесена Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 4 587
И аз съм за Чиполино, но наистина още я няма. До края на март може да я внесат, но не е сигурно. Друга алтернатива е Пуки 2007, която също още се чака:
http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/products_id/808

Общи условия

Активация на акаунт