Струва ли си да опитаме - живот на село?

  • 7 583
  • 74
  •   1
Отговори
  • Мнения: 668
Първо се извинявам, че до известна степен темата ми се препокрива с тази на Еовин.
Става въпрос за следното:
Мъжът ми се е навил, покрай 2-3 свои приятели да купува къща в едно село на 10 минути от града. Тая идея направо го е обсебила и въобще не приема, че аз не съм съгласна. По всякакъв начин се опитва да ме убеди в неговата гледна точка. Мен ме притеснява това, че децата ще трябва всеки ден да пътуват до ясла, до градина, а по нататък и до училище, защото както е известно нивото на образование в селата не е добро. Всъщност преместването ни там означава, че аз трябва да напусна работа и да се грижа за тях, да ги карам, да ги вземам, защото са малки, а работата ми е много добра, също така искам да се развивам, а не да домакинствам цял живот. За какво са ми тогава всичките дипломи и толкова години учене?
Но мъжът ми го устройва това положение - казва, че там има много млади хора, приятелите му след 1 г. вече ще живеят там, а и града е близо.
Искам къща, ама не на село! Преместих се заради него от по-големият град в по-малкия, а сега и на село да отида....
Може и да е прав до известна степен, но аз ли не го разбирам, какво ли.......
Вие как мислите и как бихте постъпили?
Забравих да допълня, че за да купим къща там ще продадем единият апартамент в града.
В яда си му казах, че оставам с децата тук, в другият апартамент, ще си го обзаведа, а той да си върви на село, като толкова иска.

Последна редакция: нд, 11 мар 2007, 10:24 от ЛеСи

# 1
  • София
  • Мнения: 2 079
Опитай се да говориш с мъжа си, като му кажеш точно това, което си написала и тук.
Съвместният живот се крепи на компромисите. Но те се правят и от единия, и от другия партньор.  Ти си направила един вече, склонна си да направиш и втори, както усещам. Затова кажи на съпруга си, че нямаш намерение да правиш и трети, като се откажеш от работата си, заради преместването ви в къща на село, а не в града.
Ох! Много е трудно. Tired
Просто сложи една бутилка вино на масата, две чаши, два листа и пишете заедно с мъжа си доводите си за и против преместванито ви нот града в къща на село - "за" на единия лист и "против"  на другия. Вижте кое ще надделее и кое е по-правилното.

# 2
  • Мнения: 1 329
Ако бях на твое място и аз нямаше да искам да се местя на село. Единствено бих се преместила от София, в село край София , но от малък град на село не бих (всъщност да не бъркам нещо, може да не се става въпрос за много малък град).От Пловдив, Варна,Русе, Плевен също не бих. Виж събота и неделя мога да посещавам селото, но за цялостен  престой не. Особено пък щом имаш хубава работа.

Поговорете си пак и дано се споразумеете.

# 3
  • Мнения: 4 555
Въпреки, че съм пристрастна, ще се опитам да ти дам максимално обективно мнение.
Не, че ще успея Confused

Ти сама казваш, че това село е на 10 минути от града. Тези 10 минути ли са това, което ще те спре да работиш, което ще обърка ежедневието ви, което ще попречи на децата да могат да ходят нормално на детска градина. Това ли е огромната бариера, която няма да можете да преодолеете и ще се превърне в най-сериозният ви семеен проблем?

Имаш ли представа колко време отнема на една майка в София да закара децата си на градина и на училище (отделни места) и после да иде на работа навреме в безумния трафик сутрин? За по-малко от час и половина е истинско чудо ако успее. Ти от вашия град ако се качиш на колата за час и половина до къде ще стигнеш?
Но майките в София не са си напуснали работите, нито са се изпокарали с мъжете си.
Ако не искаш да се местиш и да живееш на друго място, това е отделен случай. Но едва ли си коректна, като изтъкваш въпросните 10 минути за непреодолимата пречка и спънка за кариерата ти.
Аз ако искам да ида до центъра по магазините ми трябва един час в едната посока и един час в другата и то ако не уцеля трафика. Ако го уцеля - замина целият ден.
А както живея в Младост, ако искам да отида на гости на приятели, които живеят в Надежда, не питай какво става.

Ние се сблъскваме с това всеки ден и ми се струва несериозно да кажеш, че заради 10 минути ще трябва да си загубиш работата и да се изпокараш с мъжа си.
Ако наистина нещо ти пречи, намери то какво е, поговорете си и обясни на мъжа си какъв компромис точно не би могла да направиш и защо. Колкото по-ясна и искрена си, толкова по-вероятно е да те разбере.

# 4
  • Мнения: 6 869
Честно казано не ми е съвсем ясно какъв отговор очакваш да получиш. Има хора, които предпочитат да живеят в града, има и други които предпочитат да са на по-спокойно място извън него. Всичко е въпрос на лични предпочитания обаче. Ако на теб не ти се живее на село просто недей. Обясни на мъжа ти, че и той трябва да прави компромиси, а в случая ти не желаеш да се местиш.
Иначе и аз като Карина не мога да разбера защо тези 10 минути са толкова голям проблем.

# 5
  • Мнения: 5 313
Ти сама казваш, че това село е на 10 минути от града. Тези 10 минути ли са това, което ще те спре да работиш, което ще обърка ежедневието ви, което ще попречи на децата да могат да ходят нормално на детска градина. Това ли е огромната бариера, която няма да можете да преодолеете и ще се превърне в най-сериозният ви семеен проблем?

Peace

# 6
  • Мнения: 3 932
Ако 10-тте минути са наистина единственото ти съображение и повод да не искаш тази къща, не те разбирам, ние например пътуваме по около 40 минути, докато стигнем на работа и то ако няма задръстване...ако обаче нещо др. седи зад този отказ, говорене му е майката и...компромиси  Peace

# 7
  • Мнения: 6 991
На мен ми трябват 10 минути от входа до спирката Crazy И на мен ми се струва, че има друго и трябва сериозно да поговорите Rolling Eyes

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 3 732
Аааааа. на село до голям град- да, иначе не. Такава деградация е прекалена: от голям град, че по-малък, че и за капак село. Рано или късно ще опреш до големия град и тогава какво следва? Имаш ли кола? Изказвам се не като мразеща селата, напротив, с афинитет съм към спокойните селски беседки, люлки, цветни лехички(чак се размечтах) барбекюта и прочие, но по-голямата част от ежедневието не е забава, а работа, деца, магазини(за миг забравяме за тези с парцалките) и в един момент какво се случва: някой снове като батман от едно място на друго и вечер всички сте си криви.

Все пак това е лично мое мнение, без цел да засегна някого.

P.S и пак ще попитам(както и при Eовин) за кои градове става въпрос все пак? При нея се оказа, че не е проблем града, даже напротив.

# 9
  • Мнения: 6 991
Аааааа. на село до голям град- да, иначе не. Такава деградация е прекалена: от голям град, че по-малък, че и за капак село. .
Сетих за описанията на Непознатата лейди със селата Rolling Eyes Така че на село може би дори аз не бих отишла Mr. Green

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 3 732
Аааааа. на село до голям град- да, иначе не. Такава деградация е прекалена: от голям град, че по-малък, че и за капак село. .
Сетих за описанията на Непознатата лейди със селата Rolling Eyes Така че на село може би дори аз не бих отишла Mr. Green

Нали, адски необмислено(някои я хокаха таз мадама, но определено има забравени градчета и села). Ако сме по на 50 и повече години, малко пред пенсия иди дойди, изгледали сме дечурлята, тогава и в най-затънтеното село става. Не че и сега не може, ноооооо адски е трудно поне за жената.

# 11
  • Мнения: 804
Ако разполагаш с кола, не виждам никакъв проблем да пътуваш за работа и с децата за 10 мин. Аз също пътувам за работа 40 мин. минимум, свиква се с това Hug
 Желая ви успех, дано стигнете до консенсус!

# 12
  • Мнения: 668
Наистина изглежда адски несериозно на фона на големите разстояния, които софиянци изминават всеки ден. Не са проблем тези 10 минути, ще ставаме по-рано и пак ще стигнем навреме (за сравнение сега ОДЗ ми е на 5 мин. пеша). Но пък засега имаме само 1 кола, въпреки че мъжът ми казва, че с част от парите от продажбата на апартамента ще купи още една за мен. Сутрин може и той да ги кара, но вечер трябва аз да ги вземам.
Май си търся причини, за да не се съглася и мъжът ми реагира като вас на моите претенции, относно пътуването.
Става въпрос за В. Търново - Г.Оряховица - Правда.
Факт е, че напоследък в селото много млади хора с добри доходи строят къщи, няма цигани, сравнително чисто е.
Селото не е някое затънтено, а и както казах на 10 мин. с колата е. Като имам желание и до супермаркет, и до кафе, и до ресторант ще отида.
Но тъкмо преди година си направихме апартамента и ми харесва тук и сега наново местене, ремонти, главоболия - не ми се иска нещо.
Как бихте постъпили, ако сте на мое място.
Дайте ми една наистина основателна причина да се съглася или да не се съглася.

# 13
  • Мнения: 668
Само до уточня, че ако в Търново една прилична къща струва над 150 хил., в Горна - 80-100 хил., то в това село се намират и къщи за по 15-20 хил. Тази, която мъжът ми хареса е на 2 нива, с голям двор, има и за ремонт, но струва 16 хил. лв.

# 14
  • Мнения: 639
Моя позната от Троян се ожени в Правда.Отначало беше ужасена,но сега вече свикна.Работи в Горна Оряховица и мъжа и също.Имат една кола.Наистина има много млади хораи интернет има.
Съвет не мога да ти дам. Hug

Последна редакция: нд, 11 мар 2007, 12:41 от Desita_

Общи условия

Активация на акаунт