Основно ястие и десерт

  • 1 052
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 099
Днес направих 2 много лесни рецептички и реших да ги споделя с вас, тъй като станаха доста сполучливи и се надявам и на вас да ви харесат.
Свински контрафиленца със сирена и майонеза.

Нареждаме в стъклена тавичка с капак филенцата, поръсваме ги с малко черен пипер, намазваме ги с тънък слой майонеза, поръсваме с натрошено краве сирене, копър, пресен магданоз, нареждаме резени кашкавал, добавяме малко олио и ги покриваме с вода. Поставяме тавичката в микровелето за 30-40 мин.
*Наглеждаме ястието, за да не му се извари водата и да се запече кашкавала, че така месото ще изсъхне. Ако е необходимо долейте малко водичка, ако филенцата не са готови.
*Ако имате и гъбки ще стане още по-добре, но тъй като рецептата си беше чиста импровизация, използвах това което имам.
-За гарнитура направих от картофките на Лео и салата-домати, доста добре се подбраха.
Ябълков кекс със стафиди, орехи и шок.пръчици

4 яйца, 2 1/3ч.ч. брашно, 1 бакпулвер с ванилия, 1ч.л.канела, 1/3 ч.ч.олио, 3 киселки ябълки, 50гр.орехи, 2-3с.л.стафиди, 1пак.шоколадови пръчици, 1 1/2ч.ч.захар
Слагаме в блендера орехите и ябълките, докато орехите и ябълките се смелят на дребнички парченца/или настъргваме ябълките и счукваме орехите на ситничко/.
Разбиваме яйцата със захарта и прибавяме всички останали продукти. Изсипваме сместа в намазнена и набрашнена тавичка и печем на умерена фурна. След като извадим кекса го поставяме върху решетка докато изстине.
*Дозата не е голяма, така че използвайте по-мъничка тавичка.

Последна редакция: нд, 11 мар 2007, 00:30 от mimival

# 1
  • Самоков
  • Мнения: 561
Изглеждат много апетитно, смятам да ги пробвам в близките дни. Peace

# 2
  • Мнения: 2 099
Нели, надявам се да ви харесат. Аз съм много доволна от резултата, а и мъжат ми ги хареса, който е супер капризен. Hug
Манджичката стана с много нежен ненатрапчив вкус, а и се готви супер лесно-бух в йенагласа и готово. Кекса много прилича на вкус на Медно-ябълковия кекс, но при този комбинацията от кисели ябълки, сладки стафиди и лек привкус на шоколад става доста интересна и приятна.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 758
Попаднах на рецептата вчера, докато се чудех какво да правя с останалото свинско (вече 3-4 дена ядем пържоли). Стана супер. Месото нарязах на малки парченца. Сложих сиренето и кашкавала на плочки и пекох без капак. Като минаха 30 мин. ме достраша, че може нещо в средата да остане недоопечено и затова разбърках всичко и сложих и капака (жалко, защото кашкавала тъкмо се беше запекъл). Вместо вода сложих прясно мляко. Накрая не изглеждаше толкова добре, колкото на снимката ти, но пък не остана нито хапчица  Simple Smile

# 4
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
mimival, ще се пробват разбира се, но..... мисля пак малко да подиетувам.... Sad

Общи условия

Активация на акаунт