Децата на родители с диабет

  • 1 058
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 23
Чудя се дали има из форума майки диабетички?Ако има споделете трябва ли да се правят някакви по-различни изследвания на децата и къде?Моето момиченце е здраво,но се притеснявам дали няма някаква опастност и тя да се разболее.Единственият проблем,който имаме е с очичките-носим очила и кривим.Сега ни предстои операция.Постоянно се обвинявам,че аз съм причината за това.

# 1
  • Мнения: 3 914
Здравей,не се обвинявай за глупости.Това ,че имаш някакво заболяване не значи ,че задължително ти си виновна за едно или друго.Всички боледуваме от нещо,а това ,че децата ни се раждат с нещо или се разболяват по късно не означава ,че ние сме виновни ,а че ние сме тези които ще им помогнат да оздравеят Peace
За очичките съм сигурна ,че не е вината в теб Hug
Живей спокойно и си гледай детето с радост и любов ,пък очите ще се оправят,дано само това ти е проблема и за напред Hug
Искам да те питам,на колко години е детето?
Понякога прпепоръчват операция прекалено рано и ми се ще да знам дали си проучила всички възможности Peace

# 2
  • Мнения: 409
Мисля си, че в тази тема има смисъл...моите родители и двамата са с диабет ...верно след 50 го получиха и двамата, но всеки лекар когато му кажа че имаме  в рода си диабет си го пише на специални места по картоните... newsm78
Когато се роди малкия с АП невролога ми каза, че това често се случва при обременени с диабет,...гадна болест е това и трябва доста да се говори за нея според мен!

Ще следя темата с интерес!

# 3
  • Мнения: 3 743
Здравейте, синът ми е с диабет, въпреки, че нито аз нито мъжа ми имаме. Моите родители и на мъжа ми също нямат диабет. Напоследък е доста спорен въпроса около наследствеността на заболяването. Има изследвания, които могат да покажат дали детето е предразположено към диабет. Ние правихме преди години такива в Медицинска Академия. Хубаво е дори за ваше успокоение да ги направите, защото ако детето има някаква предразположеност към диабет е желателно да се  ограничава приема на  рафинирани захари. Важно е също така и детето да не е с наднормено тегло.

# 4
  • Мнения: 480
Здравей!
Аз съм с така наречения гестационен диабет.Това означава,че вдигам захар само когато съм бременна и то не знам защо точно в 8месец.Лошо бе,че го научих по възможно най-трудния начин-вдигане на високи стойности ,мъртъв плод и раждането му.Родила съм три деца след това и при всяка бременност си слагах инсулин и съответно след раждане нещата се нормализираха.
Съгласна съм с мнението на Керацудка-за това трябва да се говори.В моя род го има майка ми имаха го и лелите ми и аз много внимавам със сладкото и т.н. и имам повишено внимание към децата си.Обяснила съм същноста на заболяването на голямата и искам да е информирана.
Не се самообвинявай за нищо.Това според мен е загубено време.

# 5
  • Мнения: 23

Искам да те питам,на колко години е дететo?




Здравей! Кати вече е на 5 годинки.Тя още при раждането кривеше едното оченце,но лекарите ми казваха да чакам до 2 годинки,че ще се оправи.Но за съжаление не стана така-напротив,зрението се влоши,започна да криви и другото оченце и аз не виждам друг начин освен операция.

Последна редакция: вт, 13 мар 2007, 08:37 от anitalz

# 6
  • Мнения: 3 914

Искам да те питам,на колко години е дететo?




Здравей! Кати вече е на 5 годинки.Тя още при раждането кривеше едното оченце,но лекарите ми казваха да чакам до 2 годинки,че ще се оправи.Но за съжаление не стана така-напротив,зрението се влоши,започна да криви и другото оченце и аз не виждам друг начин освен операция.
Това е много ранна възраст за операция,но естествено има определящи фактори ,които понякога я налагат.Затова ще попитам още неща,колко диоптера очила носи,какъв е процента на изкривяване,правите ли упражнения със закриване и от кога,кой ви е лекуващ лекар и кой ще оперира?
Поздрави  bouquet

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 168
Здравейте и от мен!
Аз съм на 28г , а майка ми е болна от диабет от 26.Т.Е. когато аз съм била на 2 г.
Винаги съм била закръглена и майка ми изпадаше все в истерия, че съм предразположена да се разболея и трябва едва ли не да съм клечка и винаги ми ограничаваше сладкото.
За сметка на това, когато забременях ядях сладко нон стоп и станах бая килца.
Докато бях малка майка ми редовно ме водеше да ми правят профило - взима се кръв няколко пъти на ден и се следи нивото на кръвната захар.СЛАВА БОГО винаги бях в норма.
И СЛАВА БОГУ до сега не съм се разболяла от диабет.
Щом има вече специални изследвания за обременяването  към диабета за ваше успокоение ги направете.
А относно това, че ако майката е болна от диабет детето се ражда с увреждания не съм много сигурна.Чувала съм само че има риск за майката.Но доколкото знам медицината е толкова напреднала, че по време на бременноста майката и плода се следят много внимателно и се предотвратяват евентуални нежелани резултати.

# 8
  • Мнения: 23
Моето момиченце се роди в края на седмия месец със секцио-така раждат всички диабетички.Обикновенно бебетата наедряват много заради диабета на майката.В края на седмият месец Кати се роди 3,450 кг.И сега си е закръглена,а обича много сладкото.Аз понякога и говоря да се ограничава,но детето си е дете.
В медицинската литература пише,че риска детето да се разболее от диабет е същият,като при здрава майка.Но аз не съм много убедена в това.Въпреки,че моят диабет не ми е по наследство,а от стрес.
За Viki i mama:В началото диоптера беше по-малък,но сега вече е 5-6 и на двете очички.Казаха ни да закриваме очичките,но ние го правихме много малко време.Ходим при д-р Чернодринска,която работи в Медицинска академия,но също така има частна клиника в Княжево.Сега ни предстои да ходим една седмица на някакви упражнения в Княжево,които струват около 500 лв за двете очички,след което идва ред на операцията,която ще е в МА.

# 9
  • Мнения: 3 914
За Viki i mama:В началото диоптера беше по-малък,но сега вече е 5-6 и на двете очички.Казаха ни да закриваме очичките,но ние го правихме много малко време.Ходим при д-р Чернодринска,която работи в Медицинска академия,но също така има частна клиника в Княжево.Сега ни предстои да ходим една седмица на някакви упражнения в Княжево,които струват около 500 лв за двете очички,след което идва ред на операцията,която ще е в МА.
Здравей,искам да те помоля да отидеш при д-р Топов,лесно ще намериш координатите тук,предположих че някой такъв ,като Чернодринска лекува детето,повярвай ми ,не си заслужава.
Просто иди при Топов и прави това което той ти каже,дори ако трябва и операция,нека да е той Peace

# 10
  • Мнения: 5 531
Здравейте. Моята баба и брат и са с диабет. Аз също когато ме попитат казвам този факт. Нашето GP мисли че няма опасност за децата, но когато им пуска кръв по някакъв повод , пуска и кръвна захар за всеки случай. 

Общи условия

Активация на акаунт