Добра майка ли сте?

  • 4 586
  • 100
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 665
 Имате ли смелостта да се самоопределите като такава? Кои са критериите според вас за това една майка да бъде наречена " добра "?
 Изнервена съм до краен предел в последно време. Крещя понякога безпричинно и ми става гадно от самата мен. На моменти се усещам как се затварям в едната стая, гледам в една точка и нито чувам, нито виждам. Вече нямам постоянното желание да играя на " Не се сърди човече " или " Домино " и вечер, когато тя заспи направо се мразя. Знам ли...сигурно е някакво моментно състояние...Иска ми се да го надскоча, иска ми се...

# 1
  • Мнения: 5 577
Познавам и много по-добри от мен.

Аз обожавам сина си, гледам го много добре, и сме много близки, но някак не ми е призвание да се отдам напълно на него.

Както обичам да съм с него така обичам и да съм без него, да го пробутвам на бабите за да имам свободно време.

# 2
  • Мнения: 793
Уф, не съм добра майка  , ама ще ме търпи, като няма друга Mr. Green. Аз още от сега на моменти изтрещявам представям си се след 3-4 години сигурно съвсем ще съм изнервена, а детето ми кротко върви за сега. По въпроса Касиди нормално е  Wink според мен всеки си има такива моменти и аз правя забележки на сестра ми че само се кара  на племеника които е на 2 години и 4 м. ама осъзнавам в един момент, че и аз като седя 1-2 часа с него, почвам да се карам  ooooh! Tired Crazy за справка живяла съм с него до 9 м. му възраст и сега сме в един вход и го виждам често. Обичам ги много и двамата, ама перфектни хора няма   Wink нито ти, нито аз.

# 3
  • Мнения: 377
На моменти и аз съм много изнервена и му се карам за най-малкото нещо, след което и аз изпитвам вина.А той не е палаво дете или непослушно.Откакто обаче съпругът ми му се беше карал за нещо дребно видях нещата отстрани и съжалявах че съм викала за глупости-сега почти не се караме.Не мога да кажа дали съм добра майка, според всеки критериите са различни аз мисля за себе си че съм.А и сега като ходи на градина и го няма през деня ,вечер ни е много мъчно и на двамата и аз и той сме спокойни и времето ми е само за него.Успех дано е временно поне при мен беше период-е надявам се да е минал наистина,но  все пак Гого е още на 2г. и 5 мес. и не се знае по-нататък.

# 4
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Добра съм, но не съм перфектна и не искам да бъда.
Нямам угризения, че не съм 24 часа на разположение. Децата ми освен мен имат и други роднини, приятели, близки.

# 5
  • Мнения: 1 640
Доскоро бях всеотдайна и внимателна,играех много с детето,бях му се посветила.От ноември насам вече започнах да се позамислям и за своите потребности.
  Не съм идеална,викам понякога,защото белите и глупостите на дъщеря ми зачестиха.Не мога да свърша нещо на спокойствие,все ще се мотае в краката ми и ще ме дърпа или ще направи беля.Вчера,например,изяла 2-3 пастела,докато й приготвях закуската.Преди седмица оскубала цветовете на цикламите,докато миех чиниите.
  Еееее,човек съм-ядосвам се и викам,ама видях,че полза няма.Този бебешки пубертет.... Sick ooooh!Усещам,че все повече се демотивирам за каквото и да било,свързано с детето.

# 6
  • Мнения: 625
Аз се старая да бъда добра майка-знам,че не винаги успявам,но винаги го искам.Мога да кажа,че съм се отдала на синът си,обожавам да съм с него,не ми липсва висене по кафета,обикаляне по магазини и клюки с приятелки,защото от както имам него се промени моят мироглед.Сега за мен е най-важно детето ми да е здраво и щастливо,да изживее пълноценно детството си.Бях и искам да съм до него винаги,когато се нуждае от мен.Знам,че не винаги ще е така-той ще порастне,ще предпочита компанията на своите връстници и това е нормално...Тогава може би аз ще имам желание да се срещам с приятелки по кафета,клюки,магазини....(не ме разбирайте погрешно-аз и сега се срещам с приятелки и ходя по магазини,но това са неща на по-заден план).
Малко се отклоних от темата...
Да бъдем добри майки!!!

# 7
  • Мнения: 8 505
Единственият критерий за мен е вътрешното усещане.Понякога съм добра,друг път-не толкова.

# 8
  • София
  • Мнения: 9 826
За собствените си деца мисля,че съм добра майка.Старая се да бъдат спокойни,защитени и да се усмихват много GrinningЗасега съм се отдала изцяло на семейството си....и на себе си Flutter и това много ми харесва.ако имахме финансовата възможност не бих тръгнала на работа,а най-вероятно бих се занимавала с нещо почасово,свързано с проблемни деца,а през другото време бих била просто домакиня,майка,съпруга и жена-това ми харесва!

# 9
  • Мнения: 668
Познавам и много по-добри от мен.

Аз обожавам сина си, гледам го много добре, и сме много близки, но някак не ми е призвание да се отдам напълно на него.

Както обичам да съм с него така обичам и да съм без него, да го пробутвам на бабите за да имам свободно време.


Същата съм и все пак смятам, че съм стахотна майка, раздавам се докрай, когато съм с тях, говорим много, играем. И без това не прекарвам много време с тях, та се стремя, времето ни заедно, да им дава само положителни емоции. Е, има моменти, в които им се карам, когато не слушат, моменти, в които съм толкова изморена, че искам само да си легна, а не да скачат върху мен, да ме дърпат и така, но като цяло се смятам за добра майка.
А и всяка майка е добра за своето дете.

# 10
  • София
  • Мнения: 3 360
Да, добра майка съм. Аз не съм от тези, които вярват, че трябва да са залепени 24 часа за детето си за да се самоопределят като "добри майки". Бъдещето ще покаже, но засега дъщеря ми има всичко, което смятам за необходимо. И доста повече от необходимото, но това е друга тема.
Като отношение получава внимание, когато съм с нея- съм изцяло отдадена и баща и, разбира се, това са почивните дни, когато не пътуваме, сутрин, вечер, когато се прибера и така. Но избягвам да нервнича пред нея, да не кажа, че изобщо не се е случвало- аз не разрешавам изобщо резки шумове при нея, а какво да говорим за изпускане на нерви пред детето. Съзнавам, че рядко срещано това, но за мен е важно. Касиди, ако прекарвах по цял ден с нея, ако имах изнервено ежедневие, много проблеми и т.н., вероятно нямаше да съм така спокойна, но все пак според моето виждане спокойствието е фундаментален фактор за детето ми.
Добра майка си- няма по-добра от теб за детето ти, повярвай. Просто се опитай да и спестиш доколкото ти е възможно напрежението.
Успех   bouquet

# 11
  • Варна
  • Мнения: 567
За моето дете, аз съм най-добрата майка.
Убедена съм, че и ти си най-добрата майка за твоето дете, Касиди.
Да уточня, че не съм идеална в никакъв случай.  И аз съм изнервена, много изтощена последно време и т.н.
И мисля, че е нормално да имам съвсем лични нужди, които не са свързани със семейството.

# 12
  • Мнения: 1 734
Най-добрата за сина ми !! (със своите недостатъци, разбира се Laughing)

# 13
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
За добра не знам, прилична или средностатистическа по-скоро. Смятам, че се справям общо-взето добре, имам пропуски, но пък имам и плюсове. Не желая да съм идеалната майка, така както не желая идеално (гениално)  дете - много сме си добре така - и глупави, и не перфектни, но усмихнати и оптимистично настроени.
Така, че Kasidy  не се коси. Щом се притесняваш за това значи всичко е наред, а ако детето ти се усмихва редовно значи няма проблем!  bouquet

# 14
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Абе не знам коя жена ще каже, че е добра майка. Аз не мога да се определя като таква. За мен това е жена отдадена "изцяло" на децата си, спокойни, уравновесени, с усет, изтънченост, педагожка, психоложка и т.н. Да умее да изслушва, да уважава децата си, да играе с тях, с безкрайна енергия, да умее да измисля игри, песнички, приказки и т.н., да умее да забавлява децата си, да знае как да ги възпиава без лошии чувства, никога да не крищи и да не се кара, да не бие, да умее да контролира децата си с поглед и т.н. и т.н. За нещастие аз не съм от тези майки.  Cry
Аз съм супер взискателна към себе си и никога не съм доволна от поведението си.

Общи условия

Активация на акаунт