Раждането на близнаци зависи от ръста на майката

  • 2 802
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 336
Ето какво открих Laughing

http://bg-science.info/view_archivnews.php?id=102

Може да ви е интересно Mr. Green

# 1
  • Мнения: 7 803
значи съм някакво изключение с моите 152 см  Mr. Green

# 2
  • Мнения: 3 336
значи съм някакво изключение с моите 152 см  Mr. Green


Не си единственото - и Айла не е от най-високите жени, в прака се запознах с още една мама на близнаци, която също беше около 160 см Wink

# 3
  • Мнения: 1 895
Аз съм 170, това май е по-скоро среден ръст Laughing Ама хората търсят причини -  всеки се надява да направи велико откритие Mr. Green

# 4
  • Варна
  • Мнения: 552
Аз съм 172 ,но това ми помогна по-скоро да се родят големи,близо 3кг. всяко.Иначе заслугата да се родят 2 е на доктора,който ме стимулира с хапчета,иначе не ставаше.

# 5
  • Мнения: 649
Аз пък съм 163, а и нямах никакви усложнения по време на бременността (с изключение на контракциите от време на време). Работих до средата на 7-мия месец и като спрях-се родиха само след 3 седмици.

# 6
  • София
  • Мнения: 137
Доколкото знам високият ръст е просто добра предпоставка да се износят по-лесно бебоците. Спомням си докторката ми как се радваше, че всичките й пациентки с близнаци сме височки (Лу, Кали, аз...)  Laughing

# 7
  • София
  • Мнения: 1 110
Доколкото знам високият ръст е просто добра предпоставка да се износят по-лесно бебоците. Спомням си докторката ми как се радваше, че всичките й пациентки с близнаци сме височки (Лу, Кали, аз...)  Laughing
Да, това казаха и във филма по National Geografic. Високият ръст предполага по-голям обем на матката и по-лесното износване на близнаци.
Когато аз бях бременна е дин професор ме огледа и каза..... много добро телосложение имате за да износите близнаци (168 см). Аз се ококорих, но една млада лекарка ми поясни какво има предвид.  Laughing

# 8
  • София
  • Мнения: 1 951
Аз съм изключение.Моят ръст е 1.60,имам малка ,обърната матка+други гин.проблеми ,но износих и родих близнаци,заченати по естествен начин.

# 9
  • Мнения: 256
Az sum visoka i stroina-164  Mr. Green
Razbira se az ne moga da kaja dali e taka,no puk mi se struwa,che mogat za po-vajni i znachimi neshta da vlagat pari/lichno mnenie/.

P.S.Tova e bolnicata,v kojato lejah/i mai pak shte leja  Sad/ i v kojato shte rajdam  Wink

# 10
  • Мнения: 7 803
Galfi можеш да им кажеш мнението си лично  Mr. Green

# 11
  • Мнения: 256
Izviniavam se za off-a:Jump,az imam i drugi neshta da im kazvam,no nikoi njama da me chue mi se struva  Laughing
Doktorat dnes mi kaza,che otsega triabva da mi zapazi den i chas za sekcioto.Neshto kato samoletna kompanija-ako iskash neshto po-dobro si zapazvash ot sega  Rolling Eyes,ako e po speshnost-kakvoto zavarish!

Oshte vednaj se izviniavam za liricheskoto otklonenie  Embarassed

# 12
Ако завишеше от това аз никога нямаше да имам близанци аз съм 150см висока.

# 13
  • Мнения: 255
Аз пък съм забелязала че повечето майчета на близнаци са все едни мънички,стройнички,слабички(за разлика от мен Joy)поне тук в Стара Загора е така само аз и още една мама дето сме по височки всички други "джобни мацки" Mr. Green

# 14
  • Мнения: 311
Аз съм 1.57см.преди слаба, сега не мога да се похваля със същото!Заченати напълно нормално и износени без проблем!

Общи условия

Активация на акаунт