Как се въвежда попара?

  • 4 965
  • 13
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Имам пред вид това, че в попарата общо взето всички съставки се явяват нови за дъщеря ми. Трябва ли да въведа първо сухара, после сиренето и накрая маслото /и ако да, как да го направя/ или мога да дам направо малко количество от вече приготвена попара. Изобщо как да подходя. Смятам да предложа когато навърши 7 месеца. 

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 179
Ако си въвела вече глутенови храни няма смисъл сухара да даваш по малко. Със сиренцето започни по малко ако имаш притеснения. Аз лично дадох всичко на веднъж. Най-добре изчакай седмия месец, а и в осмия да я въведеш няма да сбъркаш.

# 2
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Аз също започнах да давам всичко на веднъж.Но преди това бях въвела глутена под формата на каша.

# 3
  • София
  • Мнения: 15 215
Сиренето можеш да въведеш със зеленчуково пюре.
Ако си дала храна, съдържаща глутен, няма нужда постепенно да въвеждаш сухара.

# 4
  • Мнения: 5 299
Аз дадох на веднъж - по малко, като постепенно увеличавах количеството.

# 5
  • Мнения: 2 019
Аз също започнах да давам всичко на веднъж.Но преди това бях въвела глутена под формата на каша.
и аз

# 6
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Ами не съм въвела глутен и смятам с попара да го въведа, но така се получават много алергизиращи храни на куп - глутен, краве сирене, масло. Не знам дали да не го въведа първо него с някаква глутенова каша. Благодаря ви за бързите отговори  bouquet

# 7
  • Мнения: 2 553
Според мен е хубаво отделните съставки да ги въведеш една по една - глутена, сиренето и маслото.След това спокойно можеш да даваш попара  Peace Както вече са ти казали - глутена може да въведеш с каша, сиренето по малко в зеленчуково пюре, маслото може също да го въвеждаш в зеленчуковото или пък направо в попарата  Peace

# 8
  • Мнения: 209
въведох в седмия месец попарата!всичко наведнъж!само сиренце беше хапвала преди това в пюрето със спанак!

# 9
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Благодаря ви още веднъж за отговорите. Нещата ми се поизясниха Peace Мисля първо да въведа глутена с някаква каща, а след това ще реша за сиренето и маслото, може би ще ги въведа отделно в зеленчуковото пюре.

# 10
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203
Предварително бях въвела глутен и сирене и така единственото ново беше маслото  Grinning

# 11
  • Мнения: 9 481
Най-добре да изчакаш с глутена до 9-ия мес...пък и в попарата няма кой знае какво ценно..
"Примерна възраст за въвеждане на храни-алергени

Ето препоръчителната възраст за въвеждането на някои от алергизиращите храни. Ако има силна фамилна предразположеност към алергии или ако вашето бебе има вече хранителна алергия, много от тези храни трябва да се предложат дори по-късно.
Примерна възраст за въвеждане на храни-алергени (за бебета, при които рискът от хранителни алергии не е толкова висок)
• Без „твърда храна” (включително и готови бебешки каши) и сокове – 0-6 месеца
• Пшеница, портокали и други цитрусови плодове, сирене, кисело мляко, соя, грах и други бобови растения(без фъстъци), жълтък и царевица – 9-12 месеца
• Краве мляко( включително извара, сладолед), свинско месо и домати – 12-18 месеца
• Яйчен белтък, месести семкови плодове – 18-24 месеца
• Шоколад – 2 години
• Риба и ракообразни, ядки (без фъстъци) – 2-3 години
• Фъстъци – 3 години


Прочети ако искаш тази статия..тук е пълния текст:
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/906/51/

# 12
  • София
  • Мнения: 676
Попарата я въведох към 6,5 месеца и всичко наведнъж. Започнах с 2 сухарчета, сирене колкото кибритена кутийка и масълце на върха на лъжичката  Peace. Захар не съм слагала.

# 13
  • Мнения: 313
Здравейте!

Аз съм въвела вече глутена и смятам на 6 навършени месеца, да въвеждам и попарката със съренце. Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт