след трнсфера - чувства, усещания

  • 7 113
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 107
интересува ме как се чувствате след трансфер - имате ли болки, какви медикаменти пиете. тези дни до теста са много напегнати и мисля, че ако сме заедно и си споделяме ще ни е по-леко!
ще разкажа за себе си, но трябва да излизам
дано да ви е интересна темата  Wink

# 1
  • Мнения: 1 612
След трансфера не усещах болки. Лежах няколко часа в клиниката. После се прибрах и пак си легнах. Лежах чак до теста. Пиех аспирин протект по 1 на ден, дехидрокортизон и слагах вагинално утрогестан.
Бях се отдала на пълна почивка.

# 2
  • Мнения: 7 716
Защо пиеше дехидрокортизон, кой ти го изписа? Показания имаше ли или превантивно?

# 3
  • Мнения: 1 612
Ами тогава ми го изписаха превантивно, но след аборта и имунологичните изследвания се оказа, че си е било необходимост.

# 4
  • Мнения: 107
lili - сажелявам за бебо, защо се наложи аборт?
за какво е дехидрокортизона?

# 5
  • Мнения: 1 612
Не се притеснявай, аборта беше в 5-та седмица. Направо ми дойде - не се наложи кюретаж.
Дехидрокортизона ми обясниха, че снижава функциите на имунната система - за да не изхвърли организма плода. Изписва се при определени имунологични проблеми.
Сигурна съм, че лекарите са ми изписали всичко възможно, но все пак си е Божа работа.

zvezdika ти след транфер ли си сега?
Разкажи нещо повече за себе си(ако искаш разбира се).

# 6
  • Мнения: 107
да, след трансфер съм, и ме боли стомаха, но не ми се лежи много-много, гледам обаче да не се натоварвам, медикаментите ми са като твоите без тези за имунната система
имаш ли втори опит?
а да - имам и много газове, нормално ли е?

# 7
  • Мнения: 547
Звездичка,повече си спомням как се чувствах емоционално след трансфера и почти не помня физическите усещания,но като питаш струва ми се че имах газове,но едва ли има критерии по които да се ориентираме дали е нормално.Когато се оказа,че е инвитрото е неуспешно непрекъснато се обвинявах,че не съм лежала достатъчно,или че като съм се стреснала съм скочила рязко,или че съм вдигнала нещо което не е било достатъчно леко и др. такива.Затова мога да те посъветвам да избягваш всички действия,които в случай на неуспех би използвала срещу себе си,колкото и неправилно да е такова самобичуване.Надявам се обаче твоят опит да е успешен и скоро да имаш своя звезден миг на неизмеримо щастие.

# 8
  • Мнения: 1 143
Боляха ме яйчниците, но то беше още от преди, след стимулацията и пункцията. Що се отнася до газовете, бях сериозно застрашена от изгонване да спя на балкона  Mr. Green Не знам дали има връзка, но щом и други се оплакват, вече мога да кажа, че съм имала извинение  Wink Стискам палци, звездичка, че то май чакането е най-трудно.  Опитай се да бъдеш спокойна, а не да изперкваш като някои други пишещи тук  Embarassed и ти пожелавам да чуеш най-чаканите думи  Praynig

# 9
  • Мнения: 7 716
Лили, в какви дози ти го изписаха и от кой ден?

# 10
аз съм съвсем прясна и ще споделя моя опит.медикаменти-2х3 утрогестан,1 аспирин,2х1 фолиева,3х2 но шпа,5-ти и 12-ти ден 5000iu прегнил.корема ми беше страшно надут затова сложих прегнила само на петия ден,лежах през първата седмица.за съжаление на 18 ден прокървих.късмет!

# 11
  • София
  • Мнения: 7 242
а да - имам и много газове, нормално ли е?
Да. И аз имах и съм чела, че и други имат. Не намерих логично обяснение...
Не съм имала болки, не съм лежала, но и внимавах да не се претоварвам. Взимах само утрогестан, фолиева и на няколко пъти ми слагаха прегнил.

# 12
  • Мнения: 107
вече спряха да ме болят яйчниците или там каквото ме боли и за това се притеснявам, но явно няма рецепта и не можеш по състоянието си след трансфера да прецениш успешно ли е било ин-витрото или не
има момичета, които не са лежали въобще и е станало
късмет момичета!!!

# 13
# 14
  • Мнения: 107
пак ме боли всичко, целия стомах и ниско долу, корема ми е подут, направо съм отчаяна...
иска ми се момичета успели с ин-витро да кажат какви са били при тях усещанията...

Общи условия

Активация на акаунт