Студено пресован зехтин???

  • 9 184
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 439
Прочетох, че е полезно да се добави вместо масло.
Искам да попитам мамите, които са го ползвали - кои марки купуват и колко струва.
Какво количество се слага в храната на бебчо?  feeding

# 1
  • Мнения: 6 243
Вземам Extra Virgin на OLITALIA. Нямам спомен каква беше цената - по-скъпо е от т. нар. втора и трета преса зехтини, ама аз взех 0,250 мл. само за бебето. Има аромат на маслини, което ме спечели като потребител. Слагам на око - по няколко капки в зеленчуковите пюрета.

# 2
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
На око Simple Smile Друго растително масло,което е много полезно за хлапетата,е от рапица Simple Smile

# 3
  • Мнения: 1 586
Предполагам, че говориш за маслиново олио, т.е. зехтин. Студенопресованото слънчогледово олио има малко по-тежка миризма (поне за мен) и не знам доколко е подходящо за бебе.

Аз ползвам студенопресован зехтин. С масло захраних малко преди годинката. Най-скъпият зехтин обикновено е най-хубав Simple Smile Две марки ми хрумват сега - Costa d'Oro и Romulo, но съм купувала и други, които не си спомням в момента. Най-скъпо литърът е 11-12лв. Най-добре е да е първа реколта от студеното пресоване, че има и други разновидности студено пресован зехтин. Обикновено го водят Extra Virgin.

Винаги съм слагала на око - така, че на мен да ми харесва на вкус и мазнота (такава дума има ли?).

Поздрави!

# 4
аз на бебето засега не давам, но за нас ползвам две марки, които са добри - Costa d'oro i Olitalia - 11 -12 лв за литър. В никакъв случай не се подвеждай да купуваш евтин зехтин - по 10 лв литъра, защото е пълен боклук. гледай да пише Extra virgin

# 5
  • Мнения: 5 500
Вземам само Екстра Върджин гръцки или испански. Така поне пише на шишето, иначе кой ти казва дали е така? И слагам на око! И т. к. Цецо вече е голям и яде от нашата храна и ние намазваме готвено със зехтин  Flutter

# 6
  • Мнения: 3 927
Аз защо знам, че със студенопресован не се готви Thinking ?!
Той е за директна консумация.
За готвене се препоръчва рафинираният зехтин - той е жълт на цвят, за разлика от зеления студенопресован...
Аз ползвам Borges - испански. 250 мл. е около 3 лв.
Слагам на око една струйка малка....

# 7
  • Мнения: 1 586
Цитат на: Taneto
Аз защо знам, че със студенопресован не се готви Thinking ?!
Той е за директна консумация.
За готвене се препоръчва рафинираният зехтин - той е жълт на цвят, за разлика от зеления студенопресован...
Аз ползвам Borges - испански. 250 мл. е около 3 лв.
Слагам на око една струйка малка....


По принцип е най-добре мазнината (каквато и да е тя) да се слага накрая, когато яденето вече е сготвено Simple Smile

# 8
  • Мнения: 5 500
Цитат на: Andrea$
Цитат на: Taneto
Аз защо знам, че със студенопресован не се готви Thinking ?!
Той е за директна консумация.
За готвене се препоръчва рафинираният зехтин - той е жълт на цвят, за разлика от зеления студенопресован...
Аз ползвам Borges - испански. 250 мл. е около 3 лв.
Слагам на око една струйка малка....


По принцип е най-добре мазнината (каквато и да е тя) да се слага накрая, когато яденето вече е сготвено Simple Smile

Да, и аз така знам, обаче защо не се готви със студенопресования?

# 9
  • Мнения: 1 586
Цитат на: AFRODDITA

Да, и аз така знам, обаче защо не се готви със студенопресования?


Предполагам щото язък му за студеното пресоване ако се сготви - отиват му на кино всички полезни качества...

# 10
  • Мнения: 6 243
Ами запържете малко студено пресован зехтин и ще разберете Wink Почва да смърди и му отива и аромат и всичко. Аз го слагам накрая - към вече готовото пюре.

# 11
  • Мнения: 3 927
sladka hapka е права. Студенопресованият вони направо при загряване (поне на мен де). А не се готви, защото му се променял състава.

А аз пък не знаех, че е хубаво мазнината да се слага на края?! Винаги задушавам с мазнина+вода + разните му лук+морков например.

За мастноразтворимите витамини е по-добре, когато се задушават с мазнина, а не се варят само с вода (например морковите). Не казвам да се пържат, да не вземете сега да ме оплюете.....

Ама то теории хиляда Wink

# 12
  • Мнения: 5 500
Като беше по-малък Цецо зехтин или масло слагах накрая. Сега понякога леко задушавам, понякога накрая.
Обаче не съм забелязала да води гадно студенопресования, явно въпрос на вкус.

# 13
  • Мнения: 6 206
Накрая слагам. Виста Доро - класика според мен, към 9 лв литъра.

# 14
  • sofia
  • Мнения: 1 426
Аз пьк сутринта купих от Била DEL ALMA студено пресован. Някой да има отзиви за това чудо? Мисля да слагам по малко в манджата на бебо, ама нещо не виждам някоя от вас да го е ползувала.

Общи условия

Активация на акаунт