Проблеми при зъбоникнене. Дайде съвети.

  • 1 500
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 068
Момичета, дъщеря ми има вече 12 зъба и сега започна да изкарва кучешките. Всеки път когато вади зъб обаче хремясва много яко и вдига температура. направо е като парцал за известно време. Почти 100% съм сигурна, че е от зъбоникненето, защото се случва закономерно това явление. Ето от снощи пак е хремава и с температура и почти не е спала. Днес и дадох Нурофен за температурата, но вече не знам какво да правя. При педката не ми се води, че заради тия зъби три пъти е пила антибиотик вече, а аз съм убедена, че можеше и без него да минем. Кажете има ли и други деца като моето и как процедирате вие? Как преценявате колко време да опитвате лечение без антибиотик? Колко изчаквате, за да разберете дали със сигурност е от зъби или нещо друго е проблема?
Въобще дайте едно рамо, че ми е доста нервно и притеснено вече.
Благодаря ви!

# 1
  • Мнения: 351
Здравей

При нас кътниците пробиха с първите връхчета и 4-те на веднъж. При нас нямаше хрема, но бебка повръщаше, имаше температура, беше много нервна и отказваше да се храни. Понеже поддържаше Т, направихме изследвания на кръв и урина, за да се уверим, че всичко е наред. Когато се показаха първите връхчета на кътниците всичко спря. Ама много се измъчи детето,  ooooh! пък и ние покрай нея. След това при останалите връхчета само ставаше нервна и неспокойна вечер.

Така че трябва само търпение и да гушкате много малкото съкровище.  Peace
А антибиотика за гърлото ли го изписват. Ако са само зъбки за какво ви е антибиотик?  newsm78

# 2
  • Мнения: 4 068
Ами тя само единия път имаше и гърлобол, но той явно вече не беше от зъбите. При другите такива моменти ни изписваха антибиотик, защото някак не и се вярваше на педката, че е от зъби. Обаче аз след като открих тази закономерност при никненето и реших да не бърза с воденето на доктор. Обаче не знам докога да чакам. В смисъл колко време трябва да мине и да няма подобрение, за да я заведа за по-крути мерки примерно.
Знам, че много объркано ви звуча, но и аз вече не знам къде се намирам след цяла нощ и цял ден плакане и мрънкане.

# 3
  • Мнения: 80
Моята дъщеря при всяко вадене на зъби ми правеше херпес ангина. Направо беше кошмар и непрекъснато я тъпчеха с антибиотици....

# 4
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 226
Ако Т продължава повече от 3 дни е добре да я заведеш на лекар , а пробвала ли си да и дадеш хамомила хомеопатично е и при нас помага много при зъбоникненето  , иначе и при нас е кошмар на всеки зъб ooooh!

# 5
  • Мнения: X
здравейте, при нас преди да избие първото зъбче , няколко дена преди това доста плачеше и имаше хреме ,но само един ден.при второто зъбче само рев, без хрема. първото зъбче беше на 9м и половина.,10м. половина второ зъбче. сега сме на 11 месеца и 3 дена и от два дена има хрема, оная нощ много плачеше.мисля,че пак от зъби.дай боже да е от това. температура нямаме, иначе хапва и сме кисели от време на време.утре сме на консултация месечна, и се надявам и се моля че тази хрема е от зъбите.аз много съм притеснена.

# 6
  • Мнения: 4 068
Зечова, при първите 4 зъба и давах хамомила и много добре и деистваше. После обаче спрях, защото тя започна да си спи по цяла нощ и реших, че е безпредметно. Досега през деня никога не ми е правила проблем от зъби-мрънкане и рев имам предвид. Вчера обаче беше някакъв ад. Днес ще поръчам на мъжо да купи пак Хамомила та белким я поуспокои малко. Иначе днес май е малко по-шен работата. Не е толкова кисела и май поовладяхме температурата. Хремата обаче си ни е яка, но промивам със Стеримар и засега не слагам капки. Уф, още 8 зъба има да вади и имам чувството, че докато излязат ще се озъбя и аз. Mr. Green

# 7
  • Мнения: 2 531
По време на пробива на зъбите имунитета намалява и е възможно да се насложат инфекции. Освен това ръцете са непрекъснато в устата.... Изчаквате 2-3 дни , ако се успокои- о,к . Ако започне да кашля и се влоши ....

# 8
  • Мнения: 537
И на нас кучешките ни никнат в момента, вече 20 дена. Първата седмица имаше еднократно Т 39,4 предписаха антибиотик но не сме го давали, давахме хомеопатични на боарон, анги хил за зачервено кърло. После започнаха сополите и кашлица, давахме капки зирнат - по 3, 2 пъти на ден и сополите спряха, и хомеовокс за металната кашлица. Пробиха ни 2 зъба другите са на път, но вече да чукна дърво нямаме проблеми. Всичките лекарства са предписани от лекарката и, само антибиотика е от болница, защото голямата Т имахме събота и я заведох в 5-та градска. Отиди си при лекарката, ако е от зъби за какво са и антибиотици, но все пак да я види, че тогава имунната им система е слаба, да не се усложни.

# 9
  • Мнения: 6 164
С Криси е горе-долу така, Т и хрема, но не винаги и не задължително двете заедно. Имунитетът отслабва. Но за успокоение ще ти кажа за други две бебета, при които е така. Едното вдига до 39о понякога - смъкват му я с оцет и никога не се е стигало до АБ. Почти нон-стоп е със сополи, сега е на 1г. 7 мес., но е така от 7-8-ми месец. От хремата понякога започва и да кашля, от секретите, които се стичат. Освен това и с разстройство. На пръв поглед изглежда, че е много болен, кашлица, сополи, температура, но е жизнен, ако не е кисел и не реве. Laughing Другото бебе, вече не е съвсем бебе, но като му никнеха зъбите, беше същото Т, сополи и кашлица. С всеки зъб. Панадол и Нурофен само дават, никога АБ. Ако си сигурна, че са зъби и не е вирус или друго, няма смисъл да даваш антибиотик, ако гърлото е спокойно и дробовете чисти. Peace[/color]

# 10
  • Мнения: 2 092
renci, и ние сме същите като вас,все едно аз съм го писала,всеки път е раздразнителен,с Т-до39 вдига,;хрема задължително,то ние си имаме и стафилокок в носа и секретите стават гъсти ижълти на 2 ден и като дразнят гърлото,започва да покашля.Та и аз се излъгах 1път и дадох АБ,ама вече си знам,давам Нурофен и свещички Вибуркол да се успокои и се гушкаме повече ,и чакаме да пробие зъбчето!
При нас и дупето се зачервявя страшно и спира да се храни,само мляко пие и то по малко

# 11
  • Мнения: 3 116
И на нас ни никнат кучешките от известно време, но тези дни положението се усложни. В сряда, разстройство, 3 пъти акала, кафява вода. В четвъртък и петък и събота нищо. В неделя демек вчера, разстройство, пак вода, пак кафяво, пак миришещо на ако и малко сополи, много малко. Днес сополи няма, разстройството е вече кашесто. Тези дни ще й давам Ентерол, но за спането вечер е трудна работа.

Момичета какво е това Хамомила и как го давате ?

# 12
  • България
  • Мнения: 224
  Ние сме в същото положение.От една седмица вече....първо вдигна Т ,слагам свещички Ефералган-пада Т,но после пак се покачва...От 3-4 дни няма Т,но венците й са аленочервени...Всичко това е от зъби...Но ние имаме 16 на брой ...Още съжалявам за каката,че всеки зъб изкарвахме с АБ....Затова сега изчаквам.Такъв е моят съвет!

# 13
  • Мнения: 3 116
Ох сега звънях в яслата, дали са й Панадол на обяд, много я е боляло, пак е акала рядко сутринта. Егати зъбите, егати чудото  ooooh! Ние имаме 12, и ако всички останали 8 избиват така съвсем ще ми побелеят косите Sad

За нослето сега ходих и намерих Аркон, сребърна вода.

Дано да свърши скоро тази одисея Sad

Пожелавам го и на всички вас  Heart Eyes

# 14
  • Мнения: 48
Една мама ми пусна линк към тази тема, прочетох я, за антибиотиците и за всичките други неща, които давате на децата си направо не знам какво да кажа; антибиотици на малко дете, ужас..
Единственото с което мога да съм ви от помощ (ако имате нужда от такава) е в областта на хомеопатията.
Моля ви, имайте предвид, че лайкучката (тази явно толкова известна хамомипа сред майките) изобщо не е специфично лекарство за проблеми покрай никненето на зъбите при децата като се почне от киселия нрав, през Т та до диария, колики и т.н.
В ХОМЕОПАТИЯТА НЯМА СПЕЦИФИЧНИ ЛЕКАРСТВА!!!
Хомеопатично лекарство може да ви изпише само специалист (както и въобще всякакво друго лекарство!). Самолечението, особено с хомеопатия може да навреди! И не се оправдавайте с мита, че ако не помогне няма да навреди! Това е именно мит. Ако сте решили да използвате хомеопатията, отидете при специалист. Иначе, ако хамомилата е грешно лекарство, то не само няма да ви помогне, ами може и да задълбочи проблема.. и ако това започне да се случва, ако започне малката/малкият да доказва, например, лекарството, колко от вас ще се усетят, че това се случва? Колко от вас могат без справка с книги и т.н. да ми кажат сега картината на Chamomilla officinalis?! Хамомилата е едно от близо 90 лекарства, свързани с трудно израстване на зъбките, например! А в хомеопатията няма взаимозаменяеми лекарства, едно е което ще ви окаже помощ..
За бозите (комбинираните препарати) и на Боарон, и на Хил изобщо пък няма какво да кажа: това е толкова хомеопатично, колкото баба ми е батман, това е просто бизнес, а не хомеопатия!
По абсолютно същия начин мога да напиша и за други любими на мамите, самолекуващи си (ужас) децата с хомеопатия специалитети: туя при ваксинози, опиум при запек, хамомила при колики, рицинус при агалактия (липса на кърма при жени-кърмачки) и т.н.
Оф, всеки път едно и също нещо да обяснявам, писва, честно ,забийте го това някъде и го имайте предвид; ако не ви се вярва, питайте, който и да било хомеопат в хомеопатичните форуми..

Общи условия

Активация на акаунт