Дали постъпвам правилно???

  • 2 193
  • 56
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 217
Здравейте мами.Храня бебо през 3 часа-така съм решила,а не на поискване.И почвам да се чудя дали постъпвам правилно.Основното което ме притеснява е ,че доста често се налага да будя Калоян в определения час да го храня ,а той спи като ангел или е заспал преди половин час.Храни ме се с АМ и кърма която изцеждам едвам.едвам.Вчера го оставих да спи до 3 през ноща и го събудих да яде ,защото ми се стори че няма да изкара до сутринта-а спеше така хубаво.
Имали мами като мен да ми кажат как са процедирали.

# 1
  • Мнения: 1 232
Аз малко съм позабравила,но ми предстои да си припомня живот и здраве,но Вики не съм я будила строго на 3 часа,бъди сигурна,че ако е гладен няма да спи,но все пак зависи и от детето,тези които са се родили с по-ниско тегло обикновено са по-поспаливи

# 2
  • Мнения: 5 790
3-те часа са ориентировачни. Не е задължително да яде точно на 3 часа. Ако спи - не се буди да яде. Дава му се да яде, когато се събуди. Не виждам смисъл да го будиш през нощта, за да яде. Ако е гладно детето - само ще се събуди.

# 3
  • Мнения: 1 217
Забравих да кажа че ШИШИ се роди 4200 и първите 15 дена не е наддал и грам ,защото аз си мислех че кърмата ми му е достатъчна ,а то се оказало че се дере защото е гладен.И за това минахме на АМ и хранене на 3 часа.

# 4
  • Мнения: 475
Ами според мен трябва да оставиш бебчо сам да си направи режима.Когато е гладен,вярвай ми ще разбереш.Това будене през нощта е нож с две остриета.Няма лошо да си хапва нощно време,но ще дойде момент,когато ще решиш,че искаш да спреш с нощното хранене и тогава ще видиш зор. smile3507

# 5
  • Мнения: 3 499
Не мисля, че трябва да го будиш като в казармата да яде под час.Щом не се буди сам не е гладен.А и може би вече се отучва от нощното хранене, а ти не му даваш.Някои бебета се отучват още първия месец.Много майки си мечтаят за това.

# 6
  • Мнения: 1 273
Аз лично не го будя и не съм го будила (с изключение на един два пъти, когато гърдите ми са пред пръскване).  Оставям го на собствен режим, но ние сме изцяло на кърма. Според мен го оставяй да си спи през нощта, ако е гладен ще те събужда.

# 7
  • Мнения: 1 264
Моят съвет е да не будиш детето, за да го храниш. Ако е гладно в никакъв случай няма да спи! В началото Калоян ми се будеше дори и на по-малко от три часа и искаше да папа. Ние също бяхме на кърма+АМ. Когато започна сам да прави вечер по 4-5часа сън, много се радвах. И не съм го будила. В края на втория месец, остана само нощното хранене в 3ч, а след третия започна и него да проспива и сега си спи по цяла нощ.  Heart Eyes

# 8
  • София
  • Мнения: 43 903
аз съм го будила, само през деня но ако спи повече от 4.30 часа и като го събудих се оказваше изключително гладен....но не и на 3 точно....а иначе бързо зарязах часовете и го кърмих на поискване.

# 9
  • Мнения: 2 891
Не съм будила малчо, оставях го да спи и да се събиди сам от глад.

# 10
  • Мнения: 2 677
Не буди детето. Гладно бебе не спи.  Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 6 011
На твое място не бих го будила през ноща.Моят син сам се отказа от нощното хранене на 20-ия ден,а на 40-ия и от храненето в 7 сутринта.Значи са му се събирали 12 часа без ядене на 40 дни и си спеше най-спокойно.Ако бебето ти е гладно ще ти покаже,не го буди.
И моят син е на АМ от 13-ия си ден и го храня през 3 часа,но не го будя,той сам се събужда,може и да закъснее с 30 минути,това не е проблем.При АМ не трябва да се хранят бебетата на интервал по-малък от 3 часа,защото се усвоява по-бавно от кърмата.Имама приятелка,на която бебка се храни на 4 часа от раждането си.Бебето ти само ще си регулира часовете между храненията,но това,че се опитваш да му създадеш режим е много хубаво.На мен с режим ми е много лесно-знам точно с колко време разполагам за да свърша нещо друго.Моят бебо е на 4 месеца. Hug

# 12
  • Мнения: 2 208
Никога не съм будила дребосъчко да яде. Особено пък през нощта!
Винаги съм се водела по неговите желания. Имаше период, в който въобще не беше гладен на 3 часа, а на 4. Чакала съм го той да ми съобщи, защото иначе не искаше да яде!
Все пак бебетата не са часовници и не подлежат на тренировки.... Когато са гладни си казват, когато не са - спят  Peace

# 13
  • Мнения: 4 784
Будила съм го няколко пъти, но бързо се отказах. Той сам си влезна в режим, а и като е гладен - целия блок разбира. Той сам си показва.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 750
Храненето под час не означава непременно до минутата да спазваш режима. Аз не съм будила моята принцеса да папа. Когато се събуди, тогава. Но през деня е добре паузите да не са по-дълги от 3-4 часа. Ако през нощта не се буди, ок, не го буди. Той сам ще си се събуди, когато усети глад. Моята беба от втората си седмица започна да разрежда нощните кърмения и на един месец вече си спеше по 10 часа нощем. Така че остави бебко сам да си изгради негов си режим, той си знае. Ако наддава добре, ако е свежо и жизнено бебче, значи всичко е ок. А ти може да се радваш на по-големите интервали, в които той спинка Simple Smile
Имай предвид, че бебетата на АМ не могат сами да регулират количеството храна, което поемат, точно защото под час им се дава определената доза. Така често се стига до прехранване и претоварване на коремчето. Така че, щом бебко не огладнява по-рано, значи още не му е време. Води се по него!

Общи условия

Активация на акаунт