Колко течности на ден е нормално?

  • 1 229
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 691
Здравейте, искам да ви питам има ли значение колко течности пиете дневно и дали това влияе на кърмата? Аз лично пия изключително малко (средно около 0,5 л на ден) и се чудя дали това по някакъв начин не допринася за проблемите, които имам с кърменето.

# 1
  • Мнения: 3 423
хубаво е да пиеш много течности-определено подпомагат кърменето
аз в началото пиех минимум 2 литра вода дневно
сега пак пия много течности ,но не ги следя в литри

# 2
  • София
  • Мнения: 3 610
Аз също пия малко.Понякога цял ден не се сещам чаша вода да изпия Embarassedи вечер си наваксвам с 2-3чаши сок,което пък ме вкарва няколко пъти през ноща в WCто ooooh!,но нямам проблеми с кърменето.Кърма имам достатъчно да изхранвам 8килограмов,а сигурно и повече бебок Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 1 750
Определено е добре да се пият повече течности - не само заради кърмата, а и за теб самата. Казват, че е нормално да се пие минимум 1.5 литра на ден. Докато кърмех на мен ми се пиеше много вода. Не знам обаче до каква степен това е помагало за количеството кърма.
А какви са проблемите ти с кърменето?

# 4
  • Германия
  • Мнения: 8 094
Уау! Наистина ли толкова малко пиеш, на мен не ми мърда поне бутилка вода на ден (1,5 л) Не само заради кърменето, ами и от суета, допринася за хубава кожа Wink

# 5
  • Мнения: 394
аз пия по 3 литра на ден, но съм си така по принцип, не пия заради кърмата. иначе в началото пиех повече, тогава ставаха и пет, но изпитвах непоносима жажда, особено в момента на кърмене. то и сега ми се пие много като кърмя, но не чак до степен да ми стане зле от жажда както в началото. честно да ти кажа не мога да си представя как оцеляваш с толкова малко вода, но и на мен бая ми се чудят като видят колко вода пия.

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
По принцип се препоръчва да се пие според жаждата, а не да се наливаш с някакво точно количество, но в твоя случай 0.5 л на ден наистина звучат малко, особено ако бебето е само на кърма.
Можеш да опиташ да си създадеш навик да изпиваш по чаша вода или поне част от нея преди или по време на всяко кърмене.

# 7
  • Мнения: 641
Течности около 1.5 литра на ден са необходими, прибави и 0.5  заради кърменето.
0.5 само вода, а чай или сок пиеш ли?

# 8
  • Мнения: 1 117
Преди не пиех повече от две чаши на ден , но откакто кърмя постоянно съм жадна и понякога пия и до 2 л. на ден - само вода.

# 9
  • Мнения: 689
Хубаво е да се пият повече течности и по принцип и за повече кърма.

# 10
  • Мнения: 748
около 2 - 2,5 литра.
повече от 3 - 4 л. на ден могат да имат обратен ефект и да доведат до намаляване на лактацията. разбира се, всичко е относително.

# 11
  • Мнения: 19 289
аз като бях в болницата след като родих постоянно ми набиваха в главата че трябва повече да пия/около 3л на ден.носеха ни бутилки с минерална вода и моите все стояха пълни и акушерките все ми разправяха който кърми трябва да пие повече вода

# 12
  • Мнения: 2 159
1.5 литра най-малко

# 13
  • Мнения: 1 691
Започнах да си припомням съзнателно да пия по-често. Кога чай, кога вода. Аз явно ожаднявам, ама не се сещам да пия. Сега малко остана да си наглася алармите на телефона да ми припомнят.

# 14
  • Мнения: 2 616
На мен пък майка ми ми разправя, че ако съм пиела много вода, нямало да ми се прибере корема след раждането-родих секцио и матката ми така или иначе се прибира малко по-трудничко, има ли някаква истина в твърдението й?

Общи условия

Активация на акаунт