Как да постъпя в такава ситуация?

  • 1 229
  • 8
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Доживях и аз да пусна собствена тема тук... Мислех, че сме постигнали консенсус с бившия... Винаги е бил търтей, живя на гърба на родителите ми, докато не ми хвърли един бой от избиване на комплекси, сега се е оженил и живее при родителите на жена си. Не това е проблемът, обаче. Има право да взима детето всяка 1-ва и 3-та събота с преспиване до неделя; от месеци го взима и го оставя при родителите си. Той си живее с жена си - няма проблем. Миналата седмица го помолих да заведе детето при баба ми, защото бях в София по лекари. Завел е детето мръсно, гладно от два дни, оплакал се е на баба ми, че е изгубил детето МИ в морската градина и го е търсил сума ти време; оставил го е да спи само в къщата но родителите си, докато майка му е на работа. За два дни детето е яло едно пакетче солети... издивях днес, като разбрах. Иначе си плаща 40-те лева редовно. Сега се чудя как да постъпя - не съм останала до тия пари, искам да се откажа от издръжка и да откажа да го оставям с преспиване там; неудобно ми е, а майка ми казва, че в името на детето няма понятие като неудобно. Детето ми е на 5 годинки, до ден днешен /нямаше годинка като се разделихме/, подаръците за празници са по пакетче зрънчо с играчка, а той не спи с него, а ходи по заведения и го оставя у техните. Малкият казва на мъжа ми "тате", той иска да го осинови, но бившият прави проблеми /естествено/ и на няколко месеца го взима, за да изпаднем в гореспоменатата ситуация. Вече не знам как да подходя, полудях, че детето, на което толкова треперим с мъжа ми, е стояло гладно и мръсно, докато нашият си е стоял при жената...
Много объркано стана, но се надявам да ми дадете съвет, защото не смея да споделя с мъжа си все още - той обожава сина ми и ще побеснее, ако разбере... как да подходя, може ли бившият да ме осъди, че отказвам да оставя детето с преспиване оттук нататък?

# 1
  • Мнения: 1 771
Има ли някакъв начин да му отнемеш родителските права и от тук и другото, но доколкото знам издръжката си плаща независимо от всичко.
Нека по осведомените да кажат.

ПП: такива не заслужават да бъдат родители.

# 2
  • София
  • Мнения: 6 999
може ли бившият да ме осъди, че отказвам да оставя детето с преспиване оттук нататък?

Може.

За това се консултирай с адвокат и се впусни в битката първа.  Peace

# 3
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Искай промяна на режима на лични контакти. но във всички случаи ти трябва адвокат за такова дело.
Успех.

# 4
  • Мнения: 2 863
Кажи на мъжа си, аз лично не бих имала нищо простив да издивее, даже и да го постресне малко, няма да му  навреди. Намери си добър адвокат и му заведи дело.

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Много ви благодаря  bouquet Явно ще трябва да се срещна с адвоката си. Така ми се искаше да не стигаме пак до съдилища, но не мога да оставя детето си повече в тази къща с преспиване.

# 6
Сезирай агенцията за защита на правата на детето към общината,разговаряй първо със съответния служител там,в социалната служба на общината.Не те съветвам да се сампразправяш,патила съм лично от подобни проблеми.Ако имаш късмет да попаднеш на съвестен служител,който да вземе присърце проблема ти-той ще предприеме,каквото е необходимо...Успех!

# 7
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
говори с адвоат а ако той не ти даде големи надежди в момента - попитай го и попитай в агенцията за защита на правата на детето какво да направиш
успех
в името на детето - си в правото да го защитиш
ако видиш промяна - винаги можеш на свдоя глава да се съгласиш бившия да види детето, нали?

# 8
  • Мнения: 6 315
Сезирай агенцията за защита на правата на детето към общината,разговаряй първо със съответния служител там,в социалната служба на общината.Не те съветвам да се сампразправяш,патила съм лично от подобни проблеми.Ако имаш късмет да попаднеш на съвестен служител,който да вземе присърце проблема ти-той ще предприеме,каквото е необходимо...Успех!

Точно така! И разговор с адвоката.

Общи условия

Активация на акаунт