витамини

  • 2 077
  • 58
  •   1
Отговори
  • Мнения: 393
Вредят ли таблетките с витамини за бременни в първите три месеца? На мен ми ги препоръчаха още в началото, а виждам че всички ги започват след 4-ия месец? Дали е проблем това?

# 1
  • Мнения: 6 164
Не вредят. Изписват ги различно - по различна схема, много странно, всеки лекар си има собствено виждане. Laughing Няма голяма нужда в началото, защото бебето е още малко ембрионче, което не може да ти "издърпа" витамините от тялото, тъй като потребностите са му по-минимални. А вече като понаедрее и потребностите му нараснат, ако не се храни бременната правилно, ще започне да страда от недостиг на някои важни съставки в храната. Те се изписват не за бебето, а за майката. То за бебето винаги има - така е устроен организмът. Wink

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Синтетичните витамини/ тези които продават в аптеките/ са вредни само когато се приемат в огромни количества,но ако ядеш повече плодове и зеленчучи ,не е нужно да пиеш витамини.А през първите три месеца се пие фолиева ки … 80;на,тя е най-важна.

# 3
  • Мнения: 393
Е, фолиевата не съм я пропуснала. Започнах я веднага щом заподозрях какво става.

# 4
  • Мнения: 6 164

Не смятам, че с плодовете и зеленчуците се решава проблема, ако ще с килограми да ги изяжда. Калцият е много важен, а не се съдържа в плодовете и зеленчуците. Както и много други минерали. Витамините за бременни са балансирани, съобразно нуждите. Може и да не ги пиеш, но трябва да си наясно с потребностите на организма си и да се стараеш да набавяш всичко, чрез различните храни и да знаеш кои са те. Аз пиех Матерна, вече май я няма на пазара, карах зимна бременност и това беше единствената зима от 4-годишна, когато не съм била болна. Не знам на какво се дължи, но е факт. Peace

# 5
  • Мнения: 678
Аз също ги пиех от самото начало  Peace

# 6
  • Мнения: 4 621
На мен ми ги изписаха от самото начало Peace

# 7
  • Мнения: 8 505
Пих витамини от началото на бременността до края.

# 8
  • Мнения: 724
На мен ми дадоха да пия от 4-ти месец преди това само фолиева кис.,но както ти казаха според мен това е въпрос на доктор

# 9
  • Мнения: 812
Аз пия Матерна на Центрум от самото начало на бременноста.Не са излезли от производство,има ги !   Hug

# 10
  • Мнения: 1 483
Не мисля,че вредят.Ама аз лично не съм пила нищо освен фолиева киселина,тя е най-важна в първите 3 мес

# 11
  • СОФИЯ
  • Мнения: 852
Първите месеци съм пила Фолиева киселина, а от 3-4месец пих витамини Витерал, Към 5месец за 20дена не помня как се казваше, но беше за зъбките на детенце и след това пак се върнах на витерал.
Не вредят. Изписват ги различно - по различна схема, много странно, всеки лекар си има собствено виждане. Laughing Няма голяма нужда в началото, защото бебето е още малко ембрионче, което не може да ти "издърпа" витамините от тялото, тъй като потребностите са му по-минимални. А вече като понаедрее и потребностите му нараснат, ако не се храни бременната правилно, ще започне да страда от недостиг на някои важни съставки в храната. Те се изписват не за бебето, а за майката. То за бебето винаги има - така е устроен организмът. Wink
И аз така мисля! Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 1 424
пиех пренатал от самото начало до края на бременността ми. имаше и едни за зъбите- цимофлор или нещо такова за месец. Peace
и фолиева киселина 3 месеца в началото.

# 13
  • Мнения: 4 784
Пиех Центрум, фолиева киселина и Зимафлуор от самото начало съвсем до края, като във втория и третия триместър приемах и желязо.

# 14
  • Мнения: 27 524
Не, защо да вредят? И ако вредят, ще ги предписват ли? Аз ги пиех от втората седмица до края.

Общи условия

Активация на акаунт