Нормално раждане след секцио във Варна?

  • 1 004
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 896
Някой раждал ли е нормално след секцио и ако да, при кой варненски лекар?
За Майчин дом по специално се интересувам, защото смятам да пробвам там. Знам, че са фенове на секциото, но от друга страна след като е по мое желание и ако няма медицински причини за секцио, би трябвало да уважат моето предпочитание
Ако не стане, ще търся другаде във Варна.
Така че - ако някой е раждал по този начин, моля кажете къде и при кого.
Благодаря!  Grinning

# 1
  • Мнения: 1 896
Сериозно ли няма нито една родила нормално след секцио?
Направо не мога да повярвам.
Ако съм първа, ще разкажа след това. Но ако се появи някоя друга мама, която е минала по този път, ще ми е много полезно.
Пишете дори ако не сте вие, а имате позната, която го е направила.

# 2
  • Мнения: 1 467
Аз имам две такива познати, но за съжаление не са раждали във Варна и не мога да ти препоръчам лекар.
Това е нещо напълно възможно, важното е да го искаш.

Дори едната от жените сега е бременна с близнаци и смята да ражда нормално...стискам палци.

# 3
  • Мнения: 1 896
Ако някой се интересува от темата, само да се разпиша, че се разбрах с д-р Яков, който ми прави първото секцио в Майчин дом, и сега ще ме пусне да раждам нормално.
Значи има все пак лекари, които предлагат този вариант, въпросът е да си поискаш.
Стискайте ми палци бебето да се разположи правилно и да не е твърде голямо. Ще разказвам как вървят нещата  Grinning

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 241
Стискам палци всичко да е наред и те поздравявам за решението!    bouquet
Би ли споделила по каква причина ти се наложи секциото?
При мен не започна родилна дейност /не получих разкритие/, при изтекли води и вляни няколко банки окситоцин. Притеснявам се, че това моето е "технически проблем" и вероятно ще се повтори при следващо раждане.
  Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 1 896
Ами причината беше, че още от началото на бременността бяха почнали да ме обработват, че не мога, тазът ми бил тесен (всъщност е граничен), че бебето е огромно, очакваше се уж да е 4 кг, а се роди 3370. Плюс че терминът ми беше на 31.12 и още няколко други дреболии се натрупаха, така че без да ми го налагат като нещо неотменимо, се съгласих на планово секцио.
Тогава малко знаех и не бях подготвена психически за раждането, изплашиха ме и така стана. Ако бях настоявала, и тогава щяха да ме пуснат нормално, но аз се панирах и се оставих на доктора да свърши работата вместо мен.
Сега обаче се чувствам по-уверена и подготвена и не искам да пропусна възможността.
А ти не се тревожи, dolly, всяко раждане е различно и психическата нагласа на майката има огромно значение. Ако си родила секцио първия път и пробваш след това нормално, няма да ти вливат окситоцин (който често хвърля раждащата жена в шок), всичко ще стане натурално, трябва само да вярваш в тялото си, защото то наистина може невероятни неща. Ще видиш, че при по-малка медицинска намеса, когато ти се чувстваш активната страна, нещата ще тръгнат без засечка.
Има вече няколко теми из форумите на майки, родили нормално след секцио. Ако искаш потърси ги, със сигурност ще те вдъхновят.
И стискай палци и аз да имам какво да разкажа през септември  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт