Повечето пюрета са със захар!?

  • 3 209
  • 86
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 391
Мами, досега съм давала Хип на бебка, но пък станаха много скъпи. Исках да мина към някакви други... и установих че всички имат захар - и ам-ам, и Нестле, и Ганчев, и само в Гербер не видях да има....
Иска ми се да не й давам захар?! или пък бъркам?!
Кажете какво е мнението ви по тоя въпрос?!

# 1
  • Мнения: 28
няма никакви проблеми от това да даваш пюрета на различните производители,съдържащи захар,стига да е съобразно възрастта. Това е захар,която строго отговаря на изискванията и нуждите на детето,чрез съответна преработка,на която е подложена и преминала съответно.Така,че не се притеснявай,давай спокойно примерно на Ганчев,аз и досега не съм ги спирала,а моя син е вече нагодина и половина. Карай смело,купувай разнообразни и следи месеците,отбеляцани върху етикета.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 4 818
В рекламната брошурка на пюрето Sunval прочетох, че не съдържали захар.

# 3
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 796
За съжаление почти всички съдържат захар, от която бебето определено няма никаква нужда.
Или купуваш готови и скъпи без захар, или залагаш на домашната кухня без захар... Иначе - не виждам как да избегнеш ширпотребата с масовото привикване към сладкото.

# 4
  • Мнения: 5 255
Купувам на Hipp и няма захар.

# 5
  • Мнения: 3 042
Дори и в някои на Хип има захар. Чети етикетите.

# 6
  • Мнения: 5 255
Цитат на: Павлина
Дори и в някои на Хип има захар. Чети етикетите.

Току що го направих, и в тези които съм купила няма  Wink

# 7
  • Мнения: 3 042
Браво, уцелила си ги! Не си пазя бурканчетата от плодовите пюрета да ви цитирам кои са със захар. Нещо ми се върти в главата за това от сини сливи, както и за горските плодове .... ама не съм съвсем сигурна.
Мам@, да не помислиш сега, че се заяждам с теб! И аз така си мислех по-рано, че в Хип няма - ама на - имало тук-таме.

# 8
  • Мнения: 5 255
Цитат на: Павлина
Нещо ми се върти в главата за това от сини сливи, както и за горските плодове .... ама не съм съвсем сигурна.
Мам@, да не помислиш сега, че се заяждам с теб! И аз така си мислех по-рано, че в Хип няма - ама на - имало тук-таме.

Споко - няма  Wink
Уж гледам какво купувам, ама знае ли се.
От сини сливи купих на Семпер, а горски още не съм давала.

# 9
  • Мнения: 3 042
Имате късмет, изнамерих едни бурканчета от килера - та значи със сигурност захар има в пюрето от "сини сливи", "горски плодове с ябълка", както и в "малини, боровинки и ябълка". Имам известни подозрения(по спомени), че имаше и в кайсиевото и прасковеното пюре ( тука вече не съм много сигурна, пък и няма как да проверя вече).

# 10
  • Мнения: 5 255
Цитат на: Павлина
Имате късмет, изнамерих едни бурканчета от килера - та значи със сигурност захар има в пюрето от "сини сливи", "горски плодове с ябълка", както и в "малини, боровинки и ябълка". Имам известни подозрения(по спомени), че имаше и в кайсиевото и прасковеното пюре ( тука вече не съм много сигурна, пък и няма как да проверя вече).

Благодаря ти - ще знам.
За сега не съм ги купувала тях.
Бавно въвеждам нови храни.

# 11
  • Мнения: 5 500
Цитат на: mam@
Току що го направих, и в тези които съм купила няма  Wink
А от къде си сигурна, че няма? Това, че не пише не означава, че няма!

# 12
  • Мнения: 673
Приготвяй храната сама: мнооого по-евтино е, дори от българските пюрета.

# 13
  • София
  • Мнения: 985
Не мисля, че захарта е чак такъв проблем, в разумни количества Съдържа въглехидрати, от които организмът има нужда. Задължително следи на етикетите от каква възраст могат да се дават. Това е по-важно.

# 14
  • Мнения: 1 567
Абе, Колибри, и друг път съм ти казвала, че не съм фен на готовите пюрета. Мини на домашни... поне знаеш какво даваш...
Сигурно има захар, в един или друг вид... Що ще даваш на Ели нещо, от което в тази възраст няма нужда newsm12

Позна ли ме? newsm62

Общи условия

Активация на акаунт