Идея за подарък за 100-годишнина на интелигентен и ерудиран мъж?

  • 2 188
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8 917
Ами това е молбата ми - на моя приятелка дядото на съпруга й става на 100 години и тя се чуди какъв подарък да му направи. Единственото, което е засегнал този изживян век е зрението му - недовижда. Иначе всичко останало  е ок- знае перфектно немски език, ходи костюмиран дори у дома си. Едно време е бил архитект на София. Въобще дядото си е един много начетен и уважаван човек, на който сега ще правят честване на по-високо ниво. Предложих й да му купи ДВД - ще може поне да слуша филми и т.н. Има идея и за аудио книги, но повечето са на английски, а той както казах знае немски. Давайте идеи, моля Hug

# 1
  • Мнения: 1 220
 Аудиокниги на немски също има. Ако разберещ дядото кой жанр- литературен му е присърце, ще погледна какво предлагат и ще докладвам!   Simple Smile

# 2
  • Мнения: 8 917
Аудиокниги на немски също има. Ако разберещ дядото кой жанр- литературен му е присърце, ще погледна какво предлагат и ще докладвам!   Simple Smile
Благодаря ти Hug Ще попитам и ще кажа Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 2 682
Nadq, къде проверяваш какво се предлага на аудиокниги на немски?

Аз имам праправуйчо - в същност се пада брат на прабаба ми или вуйчо на покойната ми баба, колкото и шантаво да звучи, който живот и здраве става на 100 през август месец.
Не е българин и живее много далече, но идеята за някакъв подарък много ми допадна.

Тhe Sun, ако не те затруднява пиши какво са избрали за подарък.

# 4
  • Мнения: 8 917


Тhe Sun, ако не те затруднява пиши какво са избрали за подарък.
Ок Peace Hug

# 5
  • Мнения: 335
Има ли си "фатерщул"? (не знам как да го напиша -  "Vaterstühle" ?).
Има много удобни.
От информацията ти за него изглежда, че сякаш има...
Ако все пак няма, предполагам, че би му било приятно да си седи от време на време в такъв, особено, ако има и камина...
Има доста красиви без да са чак толкова скъпи, все пак за тях най-важното е да са удобни.

(А може в кабинета си да има кожен например, но пък да няма за градината - по-лек и непретенциозен)


p.s. Сега като се замислих, може би се търси малък елегантен подарък, за да може да бъде връчен на официалното тържество за юбилея?
Тогава горното предложение отпада, разбира се.

Последна редакция: пн, 12 мар 2007, 21:03 от Холограма

# 6
  • France
  • Мнения: 726
Идея за подарък-издири столетник от немскоговоряща страна,който да му изпрати поздравителна картичка,може и аудио

# 7
  • Мнения: 634
Нямам идея за подарък, но желая ЖИВОТ И ЗДРАВЕ на човека! Възхищавам се на хората, съумяли да  живеят така, че да празнуват 100-годишнината си  party023

# 8
  • Мнения: 8 917
Не знам какво има  newsm78 Ще предам предложенията ви - страхотни сте Hug Човекът си е добре от финансова гледна точка, така, че идеята за "необходими неща" като дрехи и т.н. отпада.....какво ли бих искала аз ако стана на 100 години newsm78 Laughing....здраве нямам как да се купи, но приятелите и признанието от близките  всеки си ги обича Thinking Grinning

# 9
  • Мнения: 335
... Човекът си е добре от финансова гледна точка, така, че идеята за "необходими неща" като дрехи и т.н. отпада...

Vaterstühle аз и сега с удоволствие бих си ползвала (наистина не знам как би трябвало да се изпише).
Това са люлеещите се свръхудобни столове - класическите са доста скъпи - от екзотично дърво и естествена кожа. Но такива има много шик и за градина - тогава са олекотени, елегантни и е безкрайно удоволствие да си релаксираш в полудрямка на тях в градината.

Ако е избран с вкус, такъв стол може да е доста стойностен подарък, защото би се превърнал в нещо като реликва за поколения след това (стига дървото и изработката да са достатъчно качествени).

Но истината е, че предложението на pechovska е супероригинално, особено, ако издирите личности, които хем да са столетници, хем обществени или просто ерудирани и известни в средите си личности. Или пък да са от "екзотични" страни: столетник-японец, столетник-индиец ... - няколко такива поздрава от интересни забележителни личности от различни страни биха били трогателни и исторически значими - те също ще останат за поколенията, в семейния архив.

# 10
  • Мнения: 8 917
Аудиокниги на немски също има. Ако разберещ дядото кой жанр- литературен му е присърце, ще погледна какво предлагат и ще докладвам!   Simple Smile
Ще ти пиша на лични Peace

Общи условия

Активация на акаунт