зъб на пет месеца

  • 1 225
  • 36
  •   1
Отговори
  • Мнения: 67
Здравейте! На моята дъщеря изби зъб на пет месеца. Това нормално ли е? Не е ли рано?

# 1
  • Мнения: 85
Първо честито! Нормално е. Моят син изкара две зъбчета на 3мес. и половина. Всяко дете си е индивидуално, така че това, което пише по книгите е просто за ориентир.

# 2
  • Мнения: 4 418
Нормално си е.моя син изкара първия зъб на 4м и половина.

# 3
  • Мнения: 9 050
На моят му изби зъб на 4 месеца. Какво да направим сега? Да го бутаме обратно ли? Когато излезе - тогава. На мен първият ми зъб е избил на 3 месеца и половина. Не съм забелязала нещо по-различно в развитието си, дължащо се на ранно изникналите зъби Grinning
Да не говорим, че макар и рядко, се случва дете да се роди със зъбче.
Тичай да му купиш бели чорапки и не се притеснявай за това дали е рано или не. Дошло му е времето - избило е.

# 4
  • Мнения: 448
Честито ви първо зъбче!Нормално е, не се притеснявай.При всяко детенце е различно.На мен първия зъб ми е пробил след годинка, а акушерката ми каза, че е изродила веднъж бебе с пробило зъбче(още в коремчето на мама му е пробил зъба) Rolling Eyes

# 5
  • София
  • Мнения: 1 750
Не се притеснявай, на някои бебета зъбчетата поникват по-рано, на други по-късно. До колкото знам е генетично заложено. Има и бебета, които се разждат със зъбчета Simple Smile
Не е нормално да поникват толкова рано, но не е и проблем!

# 6
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
На дъщеря ми първите две зъбчета излязоха на 5месеца. Няма нищо обезпокоително.

# 7
  • В сърцето на ММ
  • Мнения: 932
И на моят син първото зъбче му изби,когато беше на 5 месеца.Напоследък се забелязва такава тенденция.Лошото е ,че колкото по-рано избиват,толкова по-рано падат.Поне при нас беше така.Изби на 5 месеца и падна на 5 години.

# 8
  • Мнения: 1 364
Честито първо зъбче. Нормално е, при всяко дете зъбите излизат различно.
На Алекс първият зъб изби чак на 11 мес.

# 9
  • Мнения: 3 334
напълно нормално е Peace

# 10
  • Мнения: 170
Първо честито! Нормално е. Моят син изкара две зъбчета на 3мес. и половина. Всяко дете си е индивидуално, така че това, което пише по книгите е просто за ориентир.

И ние искарахме зъбче на 3 месеца.Не мисля , че има място за притеснения  bouquet

# 11
  • Варна
  • Мнения: 389
Нормално е.При всеки е индивидуално.Честито!

# 12
  • до канала
  • Мнения: 518
и ние сме на 5м и сме с два зъба а моя позната се е родила с два пробили зъба

# 13
  • Мнения: 2 891
и ние сме на 5м и сме с два зъба а моя позната се е родила с два пробили зъба

И аз съм чувала за подобни случки. Не се притеснявай, всичко е наред.

# 14
  • Мнения: 1 101
Здравейте! На моята дъщеря изби зъб на пет месеца. Това нормално ли е? Не е ли рано?
Напълно нормално е  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт