Гледа ми се бебе..........

  • 2 653
  • 46
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 7 699
Знам,че темата е малко откачена ама ми се въртят такива мисли в главата от известно време,а не смея да ги споделя с мъжо защото рискувам да ме прати на психиятър Blush
 Та ситуацията е следната:имам нормален брак от 15г.и почти петнайсетгодишна прекрасна дъщеря.Детето ми е много свясто,отговорно и самостоятелно.И двамата имаме собствен бизнес,свързан с много пътуване,нерви и напрежение.
 Така в работа годините си минават,детето ни порастна и сякаш горкото само се отгледа.
Родих я на 18,после две висши,начало на бизнеса,ядове,нерви докато потръгне.Постепенно нещата се успокоиха и на мен взе да ми остава повече свободно време.
Проблемът е в това,че дъщеря ми ме приема по-скоро като приятелка/от което съм много щастлива до някъде/отколкото като майка.Съвременен човек съм и понякого идеите ми са по-щури даже и от нейните.
От там явно идват и тези мисли за бебе.......
Реялно погледнато почти нищо не разбрах от гледането на бебе докато Маги беше такова.Там майка ми имаше думата пък и какво разбирах аз от деца.........Реално започнах да се грижа сама за нея когато бешена 5.5г.Тогава майка ми се оттегли-явно прецени,че съм порастнала достатъчно та да поема отговорност за собственото си дете.
Сега обаче съм на32/почти33/и много ми се иска да гушна един такъв мъничък човек.........Абсолютно съм убедена,че това ще е най-добре гледаното бебе на света,обаче как ще реагира моята вече порастнала дъщеря/АЗ бях с три години по-голяма когато я родих/на един такъв факт.Мъжът ми предполагам ще се навие-навремето искаше син ама докторите го отрязаха и миряса.
  Сега нямам проблем и според геникологът ми бих могла да забременея и родя.
  За това ми се иска,да чуя вашето мнение. Споделете ако има между вас такива с подобна дилема........
 

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
Laughing на 33 хората пътро раждат, ти за второ мислиш едва... Давай смело, роди - не едно, две - ако всичко в живота ти е наред, защо се чудиш изобщо? Млада, здрава, права, с голямо дете (отмяна)... Действай Simple Smile

# 2
  • Мнения: 6 992
Ами да! И аз бих казала давай, щом ти се гледа Grinning Що трябва да те праща на психиатър Laughing Познавам сестри с такава разлика, голямата много се грижи за сестра си и страшно много я обича (сестричката е вече на 15) Grinning

# 3
  • Мнения: X
Ами какво да споделям. Аз съм на  32 и искам трето.Така, че както е казала и Мис Бу преди мен, щом всичко ти    е  наред -действай(те).А за дъщеря ти-достатъчно голяма е, вярвам и добре възпитана и смятам, че не би трябвало да има проблем. Peace

Последна редакция: пн, 12 мар 2007, 14:42 от Анонимен

# 4
  • Мнения: 3 537
Родих първото на 16 години Embarassed,после учих ,нямах желание за второ изобщо.На 27 години реших че искам второ.Вече имахме жилище,по-добър живот ...И на 28 родих малката. Laughing
Сега каката е на 14 ,а малката ще навърши 3 години лятото.Не ми харесва ,че разликата им е толкова голяма,но не съжалявам нито за миг. Grinning
Щом искаш второ,не се колебай! Wink

# 5
  • Мнения: 4 965
Няма какво да мислиш - щом имаш желание и възможности, не виждам проблем.
А и годините нямат нищо общо - аз родих на 26 и искам и 3-то дете, когато момичетата ми станат 10-15 годишни, а тогава ще съм (само всички да сме живи и здрави) на 36-41 (някъде в този диапазон).
Действай смело. Ако дъщеря ти не е някоя разглезена тийнейджърка (по думите ти оставам с впечатление, че не е), вярвам ще те подкрепи, а и щом мъжът ти ще е щастлив от този факт... Какво чакаш още  Wink.
Успех и скоро да гушкаш бебенце! Hug

# 6
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Щом сте близки с дъщеря ти и тя те приема като приятелка, то почти съм сигурна, че ако й обясниш положението така, както на нас, тя ще те разбере. Наистина, в началото може и да не е много въодушевена, но ще те разбере. А мъжо щом ще се навие - действай  Grinning Grinning  bouquet

# 7
  • Мнения: 4 555
Мисля, че дъщеря ти ще се зарадва  Peace

# 8
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
При положение, че имаш възможност, защо чакаш и се чудиш?  Rolling Eyes

# 9
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Действай, не се чуди Peace

# 10
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
няма какво толкова да я умуваш.
искаш ли? - искаш!
можеш ли? - можеш!
давай!

# 11
  • Мнения: 4 511
Ама ти изобщо нямаш проблем, още по-малко пък за психиатър! На твое място отдавна да съм направила второто. Мисля, че дъщеря ти ще бъде много щастлива да бута количка и да ти помага в отглеждането, също и таткото. И аз искам като стана на 33-35 да родя още едно дете, но ще видим как ще бъдем с живота тогава. Дерзайте и хич не се тормози! Успех! Peace

# 12
  • В сърцето на ММ
  • Мнения: 932
Въобще не се замисляй.Моя позната със син на 15 реши да има бебе.И когато влезе в третия месец се изплаши и направи аборт.Сега дълбоко съжалява.Та нали за това живеем-да създаваме поколение,а децата да ни радват. Hug

# 13
  • Мнения: 3 479
Второто родих на 33, третото - на 35 г. Бях на 24г, когато родих първият си син, сами сме го гледали, но бях страшно зажадняла за бебешко. Само, че у нас бизнесът не е семеен, а на съпруга ми и съдружници, а аз работех нещо съвсем различно. Не ми е беше никак трудно да се откажа от трудовото ежедневие и сега с удоволствие си гледам децата. Не знам при теб дали ще е така, помисли. Свикнала си на друг ритъм, а бебето поне в началото внася някои ограничения в ежедневието. На мен ми е лесно да се съобразявам с децата си, не ми тежат, просто те са моят начин на живот. Ако със съпруга ти сте готови за промяната, не му мисли, а скачай в дълбокото. Преживяването е страхотно!
Помисли и друго след няколко години дъщеря ти ще отлети от гнездото, дали само работата ще ти е достатъчна, за да ти е пълноценен живота?

# 14
  • София
  • Мнения: 9 108
Давай смело. Ние сме 3 деца. С малкия ми брат имаме 16 години разлика, а той с големия- 20. Майка го роди на 41 години. Хубаво е да има деца.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт