ФМ при доц. Томова - голямото приключение

  • 718
  • 3
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 559
Случката е отпреди 20 дни и много се чудех, дали отново да задълбавам нещата, описвайки ги тук.
Реших обаче, колкото и патетично да звучи, че бих могла да спестя на някоя бъдеща мама тревогите през които минахме аз и моето семейство. Ще се опитам накратко да спомена само факти, за да не става прекалено дълго.
На 20.02 , 16.00ч. , бременна в 22 г.с., бях на ФМ при доц. Томова. Като цяло впечетланието ми беше за ангажирана лекарка, опитваща се да обяснява подробно това, което вижда по бебо през цялото време.
В началото на прегледа погледна нещо по коремчето на бебо, без да коментира по някакъв начин. Не изглеждаше притеснена видимо, провери дали има кръвоток(ако бъркам термина извинете ме) за да установи дали това е пъпна връв или нещо друго(установи, че не е пъпната връв) и продължи нататък.
В края на прегледа погледна отново същото "нещо", което изглеждаше напълно непроменено и тогава започна голямото чудене - ами виждала там нещо, би ни посъветвала да се проследи, най-вероятно е удебелено дебело черво, но се чудела защо не се е променило за 20,30 мин по време на прегледа, тя така се била надявала, пита ме аз как съм с метаболизма и ходя ли редовно до т.(като че ли има някаква връзка това с бебо)ами ще можем ли да си позволим още един преглед при нея, да ме погледнела пак след месец ако искам.....Тъй като аз нищо не разбрах от първоначалните "обяснения" помолих да ми каже в прав текст има ли проблем и кой е възможно най-лошия сценарий, като обясних, че е абсурдно аз да чакам месец, за да разбера какво точно става. И тук доц. Томова първоначално каза - може да се наложи оперативно да се отстрани проблема след раждането, тя е на мнение, че по дебелото черво има стеснение. Дотук добре, тревожно естествено, но има и по лошо. 
И в следващия момент ме пита в коя седмица съм, аз отговарям и тя заявява - има още време, аборт може да се направи до 24 г.с.    #Cussing out     Има ли нужда да обяснявам как се почувствах в този момент!? Вмести ме в натоварения си график за след три дни и ми каза на прощаване да не се тревожа.  Twisted Evil 

Аз веднага на следващия ден летях за Германия и от летището за щастие можах направо да отида на преглед. Оказа се че дебелото черво със стеснение е жлъчката не бебчо, която е малко по-голяма от нормалното, но в крайна сметка някой има по-големи ръще, по-голяма глава, ние пък имаме по-голяма жлъчка, проблем няма никакъв и не се налага да се прави операция, да не говорим за аборт   #2gunfire
Ясно ми е, че прочутата доцентка не е била на ясно какво точно вижда там, но когато разумен човек се сблъска професионално с проблем който не може да реши, е редно да каже, потърсете специалист, потърсете второ мнение, изглежда е извън моята компетенция.
Изводът е, че аз имах късмет, аборт в 22 седмица е ясно че нямаше да направя, но щях да преживея много прияни, емоционално наситени още около 4 месеца в чудене какво ни чака.
Сигурно доц Томова е добър специалист, аз не искам да оспорвам квалификацията и, просто си мисля, че трябва да работи това за което е учила, а ФМ да я остави на специализиралите в тази насока.

P.S. Моля да не приемате темата като опит за оплюване на някого, опитах се наистина да се придържам към фактите. Нека прочелите това да преценяват сами.
И последно - на прегледа в Гермния от чисто любопитство поисках да ми покажат дебелото черво за сравнение, и на ехограф не си приличат много с жлъчката, установих аз, като пълен лаик в медицината.

# 1
  • Мнения: 3 116
Mds, много съжалявам за това което си преживяла  ooooh!

Леко бременеене и здраво бебче след няколко месеца  Heart Eyes

Последна редакция: пн, 12 мар 2007, 15:17 от ritka

# 2
  • Мнения: 4 564
леле мале ужас Shocked ooooh! преставям си какво си преживяла добре че си имала възможност да посетиш немски лекар
ама че на ехограф възможно ли е вообще да се види стеснение в червото?

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 559
лекаря ми в германия още по телефона ми каза че не може да е видяла такова стеснение, а аз в паниката си не се и сетих да и поискам снимка за да му пусна да погледне и той това което се виждаше. и така си се чудихме по телефона, пита ме и за размери на това уголемено нещо, ама и размери нямах, тя не мери нищо. и доктора ме пита - ами тогава как тази лекарка разбра че е уголемено, човек като поставя такава диагноза изхожда от нормалните размери за да установи уголемено ли е и ако да колко    #Crazy   и колкото повече ме разпитваше толкова по объркано ставаше - просто чудно, как да не се паникьосаш.

благодаря ви за милите думи     bouquet     и да знам че имах късмет слава Богу

Общи условия

Активация на акаунт